Предложения за промяна в закона!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Виждам,че държавата е абдикирала от спортния риболов..Тя от много други,по-важни функции е абдикирала..
Е,и какво от това..?!! Да оставим нещата така и да мрънкаме под сурдинка
колко хубаво беше едно време..? Това ме вбесява.. :twisted:

Хич не си скептик ти,даже си оптимист-вярваш в митични риби.. :lol: :wink:
Виждам те глава на нашия поход,щото..щото си ВИСОК!! :D :wink:

Хайде,горе главата и дай идея как да намерим някой работлив и почтен
депутат,любител на спортния риболов..?! :roll: :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bisko71
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 02, 2007 23:51
Местоположение: Враца

Мнение от bisko71 »

Димитър Тодоров написа:...и дай идея как да намерим някой работлив и почтен
депутат,любител на спортния риболов...
Работлив и почтен...ХА!... че и депутат! ХА! :D
А сега по- сериозно- трябва да се увеличи нивото на пазачите поне до 1 на един язовир и като хване бракониера- да му се иземе улова, пръчката и каруцата и магарето, докато не си плати 100 лева глоба до 3 дена.
Иначе няма да премахнем бракониерството- другото е бла- бла...
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Кво ниво на пазачите-ми в ИАРА има много свободни щатове за инспектори по звената,ма няма мераклии...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Станиле, я се стягай ... к'во е това пораженско мислене !?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

ndx

Мнение от Бат Стан »

Абе кво стана с предложенията за промени в закона, една седмица става вече темата не е мръднала. Докъде я докарахте, ако смея да попитам?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Докарахме я до твоя,последен пост. :) :wink:

Струва ми се ,че ще е добре темата да постои още седмица-две,току-виж на някой му
хрумнало нещо ново..
След това мисля да направим мащабна подписка и да търсим съдействие
от народни представители,които да внесът за обсъждане в комисиите
нашите предложения..

Какво мислиш ти по въпроса..?

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Димитър Тодоров написа:Докарахме я до твоя,последен пост. :) :wink:

Струва ми се ,че ще е добре темата да постои още седмица-две,току-виж на някой му
хрумнало нещо ново..
След това мисля да направим мащабна подписка и да търсим съдействие
от народни представители,които да внесът за обсъждане в комисиите
нашите предложения..

Какво мислиш ти по въпроса..?
Нищо не мисля, аз си ловя така, както ми е кеф, без да спазвам някои тъпотии в закона, които други колеги пък смятат за задължителни. Но понеже инициативата ми е много симпатична и присърце, та се бях уплашил да не сте заровили огъня...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
kff
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 18:14
Местоположение: Сс
дал Браво: 1 път

Мнение от kff »

Като сме взели да говорим за любителския риболов,не е лошо да видим как стоят нещата при т.нар. промишлен...На мое питане от ИАРА ми отговориха,цитирам-няма ограничение в броя на съоръженията с които се лови,независимо от това дали е светлата или тъмна част на денонощието,количеството на уловената риба,местата за риболов...За тези които незнаят,ще кажа:всеки може да си изкара билет за промишлен риболов,дава 180 лв и готово!Значи аз съм любител ,на мен ми броят кукичките,въдиците,рибата ,а до мен някой заградил Дунава от бряг до бряг и него никой не го закача?Ако някой не е запознат с цената на рибата нека да ми пише ,ще му кажа и сам да направи сметка за колко време се изкарват парите за този билет.Аз апелирам за пълната забрана на риболова с мрежи,сетки,и всякакви съоръжения по Дунава,както е в държавите в горният и среден участък.Такова безпощадно унищожаване на рибата ,каквото може да се види по Дунава никаде го няма!И забележете :това е позволено от ЗАКОНА
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kff написа:Аз апелирам за пълната забрана на риболова с мрежи,сетки,и всякакви съоръжения по Дунава
Dixit...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

kff написа:Аз апелирам за пълната забрана на риболова с мрежи,сетки,и всякакви съоръжения по Дунава,както е в държавите в горният и среден участък.Такова безпощадно унищожаване на рибата ,каквото може да се види по Дунава никаде го няма!И забележете :това е позволено от ЗАКОНА
Мдаа.. звучи много добре... но.... !!!
Знаеш ли колко хора ще останат без препитание ? В малките градчета има цели рибарски квартали, които се изхранват само от риболов.

Според мен просто трябва да се регламентира стопанския риболов и да се контролира сериозно...

т.е. да се знае примерно един рибар има право да разполага толкова метра мрежи, толкова броя (не ги знам уредите им) и т.н. и при превишаване на количеството - глобаа...

Иначе и аз съм с 2 ръце "ЗА" пълна забрана за стопански риболов по Дунав.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
kff
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 18:14
Местоположение: Сс
дал Браво: 1 път

Мнение от kff »

Сериозно мога да заявя,че по-голямата част от тези "професионалисти" имат толкова сериозни доходи,че едва ли се изхранват с риболов.Дори и така да е...Имате ли представа колко лодки,мрежи и "съоражения" плават денонощно в реката?Само да се разчуе,че някаде излиза риба и веднага всичко е заградено...По твоята логика нека да разрешим лова безконтролно щото хората нямало какво да ядат и били гладни...Някой дава ли си сметка за последиците в следващите години?И как да пуснеш риба,като тя попада веднага в нечия мрежа?Това е диващина,неможе ЗАКОНА да я подкрепя.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Отдавна трябваше да се забрани стопанския риболов по реката, но нали са избори след избори и явно никой не иска да си слага такъв таралеж в гащите. :roll:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ами по цял свят, доколкото ядат сладководна риба, я отглеждат, а не ловят...Ей ги, че и ферми за хайвер направиха... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Здравей,kff..

Първо,моля те да се представиш с име, за да знам с кого разговарям.. :)
За предложението ти..И на мен много би ми харесало да не виждам мрежи
и ,,стопански риболовци,, по Реката,но знам,че това може да стане много трудно..В моментът няма политическа воля и силен граждански натиск по този въпрос,дори напротив,предполагам,че би имало силен натиск по-скоро
в обратната посока.. Просто ние,българите,не сме узрели още за това отношение към Реката и Природата,за което говориш ти..

Аз съм рационален тип и следвам малките си цели една след друга.
Сега,моята, ,,малка,, цел е да променим закона така,че любителският риболов нощем и риболова на пъстърва в делнични дни, да се разрешат!
Предлагам да се обединим около тези две конкретни и прости искания!
Така всичко е просто и ясно и ще съберем възможно най-голяма подкрепа..

Колеги..Мисля да продължим напред по следният път..
Ще кача в интернет форма на подписка в подкрепа на исканията ни,след което ще помоля всички колеги,солидарни с идеята,да я разпечатат в достатъчно страници и разпространят по риболовни магазини,офиси и прочие места,където възможно най-голям брой хора ще могат да я прочетат.Нека всеки от нас приеме това начинание присърце и направи нужното колкото се може повече хора да ни подкрепят с подписите си!
Мисля този процес/на събиране на подписи/ да трае два месеца..?!
Ако за тези два месеца,ние не успеем да съберем поне няколко хиляди подписа в наша подкрепа,то значи не заслужаваме промяната!

Когато съм готов с интернет-формата,ще я разпространим по форумите.
Моля за съдействие колеги- програмисти,защото съм лаик в това отношение и не знам точно как ще стане..Идеята ми е да качим една таблица,отгоре с описание на нашето искане, а отдолу с редове за хората,подкрепили ни..дата,три имена,егн и подпис..Това, мисля,
е достатъчно..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Димитър Тодоров написа:Сега,моята, ,,малка,, цел е да променим закона така,че любителският риболов нощем и риболова на пъстърва в делнични дни, да се разрешат!
Имаш абсолютната ми подкрепа, но мисля, че не е зле и в частта за минимално разрешените размери да попроменим нещо. Платика 20 см и кефал 22 см си е извращение, а за 35 см-ровите щуки и 30 см. шарани не ми се и говори... :twisted: Тия тиквеници толкова ли не им светна, че на рибата трябва да се даде възможност поне веднъж да хвърли хайвер, при това зрял. Същевременно ограничили и костура :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”