ГРУПА ЗА БЪРЗО РЕАГИРАНЕ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Essox

Мнение от Essox »

Момчета,съгласен съм с последните мнения.И аз постоянно мисля как да се справим срещу силните на деня(ИАРА определено не е),защото държавата явно нехае.Бил съм свидетел по такива комични дела срещу бракониери и магазини,че съм стигнал до извода,че явно цялата държава трябва да измине някакъв път,да се промени и манталитета на българина и тогава нещата да тръгнат както му е реда.Незнам,дано реда и законите на ЕС да дойдат и в България,а не само да се тръби ,колко хубаво и подредено било там!Тука нещата не са нормални!Не може да посягаш на държавен служител и след това да си тръгваш безнаказано,или ако не,в съда да те оправдаят!Или още по-лошо(което се е случвало) да те изкарат тебе виновен,щото по това време си правил проверка,а не си си стоял в къщи!Незнам!Така мисля аз!Явно по темата трябва да се говори за да се изяснят нещата максимално и евентуално да се измисли нещо,което не никак лесно,когато си с вързани ръце!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Iliya написа:Някой от Вас, особено когато е с жена и / или деца, ходи ли на риболов, понастоящем, в България, на усамотено място, без НИКАКВО оръжие? Ако да, искам да се запозная с него, за да почерпя духовни сили. Аз не ходя.
Ами приятно ми е...Ние сме Краси и Ели. :D Не сме идиоти, но просто не можем да понесем ограничаването на свободата ни и приемаме рисковете. Е, преди 3-4 години под Вуков мост на Струма компанията на Златистия изстреля 6-7 пълнителя над главите ни за кеф, така, че се чуваше бръмченето на куршумите над нас - успокоихме се с това, че ако са искали да ни уцелят, нищо не им е пречело. Пак там някой за кеф ми целеше плувката с въздушна пушка - и кво сега, да се затворим вкъщи ли? Да си дойда на темата. Никой не иска да обижда ИАРА - просто някои от нас се разгорещяват повече. Но...не съм чул ИАРА да протестира енергично срещу ЗРА /ако греша, моля предварително за извинение :oops: /, който им пречи да си върши работата. Освен това, логично е, че не могат да покрият територията на страната, но ето и в днешния "Рибар" в редакторска статия Мл. Добрев пише за стотици "риболовци" на "Пясъка", които изтребват каракудата с всевъзможни средства - какво пречи да се заловят 20-30, да се глобят по 500 лв., да се даде гласност в медиите - 50 бракониера да се стреснат, все е нещо. Какво пречи да се пресече търговията с маломерна риба? Или такава без доказан произход? Що се отнася до подкрепата на ИАРА, да каже, ще я подкрепим с каквото можем - не става дума за саморазправа, това никога не решава проблема - можем да се вдигнем на демонстрация за промени в ЗРА, пари може да съберем...Няма да ми е жал за никакви средства, ако след това прочета, че на 20-30-40 души са наложили зверски глоби, конфискували са лодки, коли и т.н. Що се отнася до конкретните служители на ИАРА, които влизат тук - може да са образцови, но в ИАРА има и боклук, както навсякъде. А ИАРА е отговорна за разчистването му, не аз - и в медицинските редици има боклуци, но ако си завъдя такъв в службата и си го държа, за действията му или бездействията отговарям само аз, каквото и да ми пречи :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Четох, четох и накрая стигнах до извода че това с обезрияването си е целенасочено, може би за това арендованите гьолове се роят като гъби след дъжд, там човек може ако не друго поне да си напазарува качествено.......
Поправете ме ако греша :wink:
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

babydoctor написа:... А ИАРА е отговорна за разчистването му, не аз - и в медицинските редици има боклуци, но ако си завъдя такъв в службата и си го държа, за действията му или бездействията отговарям само аз, каквото и да ми пречи :evil:
Точно така, докторе! Трябва да се почне от горе надолу! Когато една служба има съвестен и оправен ръководител, тя ще работи. Ако колегите от ИАРА, искащи да работят, се сплотят и обединим сили, можем да променим нещо.

Дори и ЗРА да остане в сегашния си вид, пак би вършил работа, стига да се прилага! Но за целта трябва да има шеф, който да стои зад това, а не да гледа как да си уреди депутатско място. :evil: :evil: :evil:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Алеко написа:... а не да гледа как да си уреди депутатско място. :evil: :evil: :evil:
Ми лошо няма, нека стане депутатин, че да отвори място за някой, който става за оперативна работа. Докато мисля за това, се сетих, че всяка една фирма или институция си разработва стратегия и тактика - нали разбираш, краткосрочни, средносрочни и дългосрочни задачи и т.н. За ИАРА не съм чул нищо - или нямат, или ги засекретяват от нас, които все пак се явяваме инвеститори :evil: Поправи ме, ако греша, но у мен се създава впечатлението, че си живее като птичка Божия - ден за ден, пък ако залови нещо, добре дошло, ако не - и утре е ден. Е, дано не ми се обиди ИАРА-та, не това беше целта ми :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хахахаха

Мнение от Бат Стан »

Хахаха, Съни бой щял да води Любо на Копринка да бият бракониери....Няма да е зле да се съберете по-голяма група, иначе рискувате да ви консервират на буркани барабар с каракудата, дето я ловят в мрежите си.
Съни, ако имаш снимка на казанлъшките бракониери, я вземи я пусни във форума да се разбере в крайна сметка за кви точно хайдути става въпрос. Мустаките им са като на Филип Тотю, а баниците - като на Майк Тайсън. Ако те барнат, ще те премоделират в Квазимодо. Дървената мафия ряпа да яде пред тях.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Абе, има си стратегия, та даже се казва "Национална". Дебела е пет пръста, ама си седи само на хартия.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: хахахаха

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:Хахаха, Съни бой щял да води Любо на Копринка да бият бракониери....
Малко е оф, но ми напомня ученическите години - събирахме се група за Пловдив, за да...бием пловдивчани. Имаше вражда между двата града, неква изкуствена, но кой ти гледа. Е, вечер се прибирахме с влака на маймуни, Квазимодо ряпа да яде. Обаче - "...ей, как го фраснах, видя ли къв шут му бих..." :D :oops: :D :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
sunny_boy

na lafce

Мнение от sunny_boy »

KOLEGI,az po gore dadoh edin primer kak pravim na koprinka! :lol: samite ribolovci kato vlacat ili klonkat ako se natuknat na mreji mi se obajdat i gi vadim.koyto i da gi e pusnal si trae ne sme imali dertove....pak predi vreme biah pisal za "materialnite"im zagubi???-na drugata vecer pak e na vodata,smenia vremeto,miastoto,kolata-govoria za braknierite..........tragvam po magazinite-ami nema da davam otcet za rabotata si,no vcera vi pokanih na KOPRINKA sled zabranata,elate da lovim....RIBA....napravete si edno sastezanie a puk posle ste vidim.po gore niakoy be6e pisal ce iska godi6en otcet za rabotata ni,drug iska da iziskvame ot G-N ZANKOV.EEEEE ami az sam mnogo nadolu po klona,vie v SOFIA ste po blizo a puk i vinagi ste imali po razlicno otno6enie kam provinciata.az na G-N Zankov nema da se obadia,var6a si rabotata kolkoto moga,a kakto be6e kazal niakoy VINAGI 6TE IMA BOLNI,DOLNI,NEDOVOLNI kato v edin publicen dom. :roll: :roll: :roll: BULGARIA ne e SOFIA,ne e i okolo SOFIA,taka ce ayde da priklucim tazi tema i da pocnem druga,iavno 6te cakame da minat izborite........... :wink: a za dobrovolnite otriadi pisah vcera kakvo mislia!!!!!
sunny_boy

do babydoctor

Мнение от sunny_boy »

ne iskam grupa da biem.ne mi izkriviavay dumite!pokanih LUBO za drugo,ako iska6 i ti ela.za da pi6a vav foruma znaci mi puka za vsicko koeto kazvate,a tova ce ne iskate da me razberete si e va6a rabota!!!!!!!!za perioda otkakto sam na rabota sam vidial mnogo pomia,mrasotia,intriga......nema da se otkaja 6toto predi da zapocna rabota v IARA sam bil kato vas-RIBOLOVEC pisah ce sam izrasnal v Kazanlak,i KOPRINKA e miastoto koeto nema da smenia za nikoe drugo v BG!!!!!!.BAT STAN<ne me izstrah ot mustaci i 6amari,az sam gi ial edno vreme,predi 10.11.89,ne kazvam ni6to.......poznavam si regiona,opravia moje da ima stiga da ima jelanie.ne sa tolkova silni tezi za koito se otvori tazi tema-vijdate ce i tiah gi tepat po zavedenia,pati6ta,apartamenti.ayde NASLUKA da gi TEPAME :twisted:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Съни, една птичка пролет не прави. Все още нямам отговори на въпросите си. Пак питам - Защо ИАРА не ходи на проверка дори и по сигнал, и то по време, когато все още би трябвало да има пари за бензин. И един специално към теб с молба да си напишеш трите имена във форума, служебният ти телефон, и къде се намира твоето работно място. Така думите ти ще тежат истински, а аз с удоволствие ще ти дойда на гости. А въпросът е:

"Според теб ИАРА успява ли да си свърши работата по предназначение? И ако не - ЗАЩО?"

Ако не изпълниш изискванията, си поредният непознат във форума, който би могъл да е всеки и да злоупотребява.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Сунай, комшу, спокойно бре, човек...не се съмнявам, че си вършиш работата както трябва. Като мине забраната, аз лично се ангажирам да организирам една група колеги и един уикенд да ги заведем на Копринка да видят кво се вика риболов, кво се казва големи костури и как се ловят каракуди по кило и нагоре. Юнският риболов на Копринка ми е любим, тогава кълват големите костури на скалите. Абе тея софианци нищо не знаят какъв рибен рай е в Казанлъшко.
П.С. - абе с теб едно време не сме ли ловили линове на микроязовира след бензиностанцията, дето е южно от стария път за язовира, а?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Lubo написа:Съни, една птичка пролет не прави. Все още нямам отговори на въпросите си. Пак питам - Защо ИАРА не ходи на проверка дори и по сигнал, и то по време, когато все още би трябвало да има пари за бензин. И един специално към теб с молба да си напишеш трите имена във форума, служебният ти телефон, и къде се намира твоето работно място. Така думите ти ще тежат истински, а аз с удоволствие ще ти дойда на гости. А въпросът е:

"Според теб ИАРА успява ли да си свърши работата по предназначение? И ако не - ЗАЩО?"

Ако не изпълниш изискванията, си поредният непознат във форума, който би могъл да е всеки и да злоупотребява.
Любо, ако толкова ти е зор, ще ти дам името и телефона, ето Бат Стан го знае Съни Бой как се казва в действителност, знам го и аз. Но те моля, да изтраем още месец и - както предлага Стенли - отиваме на Копринка!

С това затварям тази тема, защото мисля, че се изчерпа. Разбрахме, че Съни Бой отговаря за своя регион и не може или не бива да дава отговор за ИАРА като цяло. А и не е редно ние да говорим за ИАРА като цяло, защото има много колеги там, които имат желание за работа, по причините, цитирани от Съни Бой.
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”