Браво на колегите от Търговище

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Браво на колегите от Търговище

Мнение от Simbat »

Вчера бях свидетел как доблестни колеги от Търговище сами извадиха над 300 метра мрежа на яз.Съединение.Служителите на ИАРА Търговище също се отзоваха веднага на сигнала,което прави наистина добро впечатление на десетките риболовци с билети и въдици на брега.

Е имаше и колеги,които се притесниха да помогнат,но те си занят...Моят апел е да се по-будни и по-Европейски мислещи през новата година.Старият турски лаф "Наведена глава сабя не я сече не мисля,че е много удачен в Обединена Европа",където уж би трябвало да сме и ние...
Мрежата бе изгорена в присъствието на служителите от ИАРА.В мрежата имаше около 100 кг.риба!!!

Тук искам да обърна внимание и на още един въпрос-парадирането на редица спортно-риболовни организации със зарибителни мероприятия.И ще кажа конкретно как стоят нещата-тези зарибявания в голяма част от случаите са неефективни.Много малка част от пуснатите рибки стигат полова зрялост именно заради бракониерите във всичките им форми.Също така световната практика е зарибяването на даден водоем да се извърва систематизирано-всяка година или през година с по няклко десетки хиляди (за по-малките водоеми)рибки с аразлични размери.Тази информация трябва да епублична и прозрачна,достъпна на сайта на ИАРА.Много по-ефективно на рибните ресурси би се оказала борбата срещу бракониерите.И тук сме отговорни всички ние.Всеки риболовец трябва да има самосъзнание,че лично от него зависи а не от някой друг дали в нашите водоеми ще има риба или не!!!
Само дори една извадена мрежа се равнява на много кратни зарибявания и години спестено време тази риба да порастне,достигне полова зрелост за да остави поколение и стане обект на спортен риболов.За 100 кг.зряла риба някой дава ли си сметка,че трябва да се пуснат стотици хиляди рибки и 3-4 години ! На това се равнява една извадена мрежа,която може да отнеме от Държавта и от Нас много пъти по 100 кг.риба!!!


Изображение
Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Мнение от SKORPION »

Добър е бил вчерашния ден за нашия регион.
Остава да се окаже че мрежите са на една и съща група.
Това е за тези които не четат в другия форум
http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=13&t=31953
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами така ще е,когато има такива колеги като Иво Илиев:
Добър улов колега ако не ме лъжа очите тва трябва да е яз.Съединение или както му викаме ние Бистра.Онзи ден се пусна слух че са извадили добри бели риби пак от лодка на също място и се 4удя ся защо им щукна тази година на ИАРА да спрът достъпа до стената.Сега риболова е достъпен само от лодка а предни години даваше добре и от самата стена.
Писах му и ЛС да изтрие имато на водоема,но НЕ. :evil: :evil: :evil: :evil: Жалко.Бракониерите четат форумите и веднага реагират. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

maranzika написа:Ами така ще е,когато има такива колеги като Иво Илиев:
Добър улов колега ако не ме лъжа очите тва трябва да е яз.Съединение или както му викаме ние Бистра.Онзи ден се пусна слух че са извадили добри бели риби пак от лодка на също място и се 4удя ся защо им щукна тази година на ИАРА да спрът достъпа до стената.Сега риболова е достъпен само от лодка а предни години даваше добре и от самата стена.
Писах му и ЛС да изтрие имато на водоема,но НЕ. :evil: :evil: :evil: :evil: Жалко.Бракониерите четат форумите и веднага реагират. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Първо и аз се раздразних на колегата като теб.Но нищо н ему писах.После се замислих,че като повече риболовци по водоема=по-малко бракониери.Особено в този сезон и през седмицата бракониерите са свикнали овен тях никой друг да няма на язовира.Да ама не :lol: Един вид рекламата на язовира и няколкото допълнителни лодки му дойдоха добре.А и прочистваме язовира от плевелния презокенаски натрапник-костура за да може повече хавер на мирните риби да се излюпи.А останалите неизловени костури да имат повече храна и да станат по-дебелички догодина :D
А ти вземи се обади като ходиш нататък поне маса да направим :D
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами ако спре вятъра,може още утре да съм там. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Отново ИАРА-Търговище трупа девиденти на чужд гръб :idea: :!: . Тези мрежи стоят там цяла година. Зарибителният материал битти. Ако искаха щяха до сега сто пъти да ги извадят. Но ги е страх от собственика на мрежите, защото тоя не реже гуми.....Същото се отнася и за яз. Поляница. В Търговище има 6 постоянни бракониерски групи, чиито мрежи се киснат целогодишно. ИАРА ги знае, но не предприема крайни мерки. Една извадена мрежа не решава проблема, а само измива очите.
Постъпката на колегите е повече от смела. Залога е голям. Не знаете за какво става на въпрос.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Diman написа:....
А ти какво предлагаш да се прави срещу бракониерите,че не разбрах ?
То май теб повече те е страх...
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

simbat, какво да правим, решаваме не тук във форума. Ако ме познаваше, нямаше да ми задаваш такъв въпрос. Аз не предлагам, аз го правя. Спонтанно. Така ми идва отвътре.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Diman написа:собственика на мрежите, защото тоя не реже гуми.....Залога е голям. Не знаете за какво става на въпрос.
Ами явно го познаваш.А кажи кой е?Докато им крием имената така ще е. :evil: :evil: :evil:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Е па що да се крием ние.Трябва тези дето са в нарушение те да се крият а не ние да водим партизанска война.Така или инъче скоро ще криминализират бракониерството!!!
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Simbat написа:Е па що да се крием ние.Трябва тези дето са в нарушение те да се крият а не ние да водим партизанска война.Така или инъче скоро ще криминализират бракониерството!!!
Именно. А до тогава, както е казал Дякона- "Скрито и покрито трябва да се шета тука..!"
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Diman написа:
Simbat написа:Е па що да се крием ние.Трябва тези дето са в нарушение те да се крият а не ние да водим партизанска война.Така или инъче скоро ще криминализират бракониерството!!!
Именно. А до тогава, както е казал Дякона- "Скрито и покрито трябва да се шета тука..!"
Прав си колега ама не всичко могат да траят и чакат,той жовота си минава все чакаме нещо някой да направи в тая държава.И междувременно една сетчица 200-300 мекра от днес докато чакаме:

Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Не ме иронизирай, бъркаш. Тази година ще се срещнем на Тича или на Цонево и ще ти кажа на четири очи как процедираме ние.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Браво на колегите от Търговище

Мнение от kinder »

Интересно е да си спомняш???? Спомних си как с един отворен кат мен платихме мрежите на един 980лв ги дадохме та се и поукротихме.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re:

Мнение от kinder »

Simbat написа:
Diman написа:
Simbat написа:Е па що да се крием ние.Трябва тези дето са в нарушение те да се крият а не ние да водим партизанска война.Така или инъче скоро ще криминализират бракониерството!!!
Именно. А до тогава, както е казал Дякона- "Скрито и покрито трябва да се шета тука..!"
Прав си колега ама не всичко могат да траят и чакат,той жовота си минава все чакаме нещо някой да направи в тая държава.И междувременно една сетчица 200-300 мекра от днес докато чакаме:

Изображение
И това го помня. Майката ми се разката да вадя две успоредни мрежи откъм средата .
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”