Пак Русе,пак Янтра

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Shtukata »

Направо мед ми капе от сърцето :)
Само като видях накъде тръгнаха нещата лукава усмивка се изписа на лицето ми :)
Поздравления!

п.с. Снимки на левентите има ли? Ей тъй за публичност...
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от djakoj »

Хахаха,тоя дето е клекнал с червената тениска на третата снимка,да не му е дало ЗОР :lol:
Браво момчета :wink:
lyuskata
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 16:56
Местоположение: София,Овча Купел

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от lyuskata »

БРАВО БРАВО БРАВО мамичката им и боклуците
НЕ НА БРАКОНИЕРСТВОТО!!!
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от djakoj »

Приключи времето на селските ТАРИКАТИ :lol:
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от ato »

его и моя малък принос
Изображение
Изображение
колегите на буната под КТМто (пясъчната) вече ще закачат по малко в старата мрежа
накрая въжето се скъса и неможах да я извадя цялата , но пък и там си стои шлепа
наслука
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Markony_RS »

Супер!Дано да е оттървала дребосъците.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от ato »

тая мрежа от доста време мисля , че лежеше на дъното
но иначе нямаше нищо в нея
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Валери »

Markony_RS-БЛАГОДАРЯ!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Markony_RS »

Няма нужда от благодарности Валерка.Не съм направил нищо,което ти не би направил преполагам.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
FordProbeV6
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 23:33

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от FordProbeV6 »

Супер акция на момчетата, по една такава група да има на всяка река и в скоро време ще можем да се похвалим с някой забележителен улов. Кадето и да ида за риба съм убеден , че над 90% всичко е браконери. По някога се питам аз ли съм най-глупавия да си купувам билет...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Росен »

За да има някакъв реален резултат трябва да работят местните риболовни клубове, който редовно са на реката, да се работи добре с местната ИАРА (а не само да се псуват), да се работи с кметовете на селата, защо не и с областния управител (между другото се оказва, че една камара от гореизброените са и риболовци) и с още една камара хора - горски, ловни дружинки, собственици на къщи за гости и т.н. С две думи - трябва да се работи и действа. Ние ще дадем пример и ще покажем как може. Иначе псуването всички го можем ;)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Мунчо »

Така, както сте я подкарали, вие ще унищожите чара на псуването, Роска! Друго си е да поседнеш на сянка с една ракия и да прокараш насъбралата се горчилка с някоя попържня... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от Markony_RS »

Събота,9.07.Поредната планирана акция по р.Янтра на Русенския Мухарски клуб.Този път се пуснах с понтонната лодка.Полових рибки,проверих вировете.Открих нови мрежи и няколко винтера.Намерих нова скрита лодка до Бяла,като издирим собственика ще има развите по въпроса.Няма ли нарушител -няма нарушение ,както знаете.:)
Куриоза беше ,че както се оглеждам тихо виждам нарушител със серкме.От 200 метра виждам мъж ,който прибира серкме.Мотора на бързата степен и след 3 мин. съм при чичкото.
-Здрасти колега,кво првим с това серкме?Питам аз,с тон готов да избухна.
Чичкото се усмихна:2 рибки днес едната над кило на зелен воблер. :)

Аз хлъцнах.Пак гледам:Лек спининг с зелен воблер.Серкмето не е серкме ,а огромен живарник.Вътре 2 риби,мерни,едната около 40 .Почувсвах се адски неудобно.Тихо място,скрито,чичка с мрежа в ръце,видимо около 60 години...живо бракониерство отдалече.Да ама не!Почнах да се извинявам аз:

-Вади рибата от живарника ,ще те снимам и те пускам по телевизията!Чичката се притисни,но тона ми беше все още заповеднически.
-Утре те пускам у форума да видят колегите как може и без мрежи и бомби да се лови!

Ето и обещаните снимки.Още един път извинението ми за грубия тон в началото на срещата ни.Човека е пазач на мелницата в Бяла...не му запомних името.Нека да са повече такива като него.Обещал съм му подарък воблери,които вече не използвам!

Изображение

Изображение
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от баш майстора »

Markony_RS написа:Събота,9.07...
строг но справедлив :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
daniel9502
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 23:25
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: София

Re: Пак Русе,пак Янтра

Мнение от daniel9502 »

Браво момчета! Възхищавам ви се!
Малко ми е позакъснял отговорът,но нямаше как да не изкажа благодарността си към това,което правите.
С малко повече подкрепа и популяризация тази гнусна картинка ще започне да придобива друг вид не само по Янтра,а навсякъде.Лично аз съм виждал много пъти бракониери по Струма,но уви съм бил прекалено малък(на 15-16),за да направя нещо по въпроса...И сега като ви гледам и като се сетя,че съм подминал тази гледка толкова безучастно чак ми тежи на съвестта...Продължавайте все така,това което правите е невероятно!
А сега да споделя и аз малко любопитна информация относно Струма - миналата година съм я посетил може би около 10 пъти(грубо казано).От тези 10 пъти 3-4 пъти ни провериха служители на ИАРА и то все на различни места.Това нещо досега не съм и мислил,че е възможно.Има надежда,просто трябва малко желание и инициатива.Искрено се надявам тази година да ги срещам още по-често колегите от ИАРА - друг начин няма!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”