Дойренци - самоуправство на гьола?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Дойренци - самоуправство на гьола?

Мнение от Бат Стан »

Моля колегите от Ловешко да кажат, ако имат информация, откога на гьола на Дойренци не дават да се лови? Обикалят някакви местни бабаити мутрагени с пушки и два джипа, гърмят по патиците и гонят риболовците. Даже не е да кажат културно "така и така", ами се държат супер нагло. На всичкото отгоре ти обясняват, че турили табела, която всъщност е зачукана на едно дърво на 50 метра от пътя и прилича отдалеч на надпис "Пазете посевите от пожари". Някой дали е наясно гьолът наистина ли е взет от някого, или е самоуправство?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Дойренци - самоуправство на гьола?

Мнение от naso »

Бат Стане. Аз съм изказал вече на няколко пъти мнение по тоя въпрос. Незнам по какви причини обаче той не се разисква. Това ни чака, ако разни дружинки вземат за стопанисване водоемите. :idea:
Мисля, че стопанисване може да има, но да се дава право за това само на големи и силни клубове със съвременна и модерна политика, за да могат да защитават своите членове точно в такива моменти
pitcha

Re: Дойренци - самоуправство на гьола?

Мнение от pitcha »

Те ви управлението на ловните дружинки - за което става дума напоследък.
За да дадем отпор на тази работа – първо ще се обадим в БЛРС.
Второ – този проблем сме го включили в нашата петиция, която другата седмица ще внасяме.

Трето – до края на седмицата – всеки, който може да даде такъв сигнал – да го направи. До довечера ще отворя тема – СЛРБ, законът, бракониерите.
Всеки да пусне сигнал – със снимки на табелите и водоема.
По този начин ще можем да ги връчим в Министерство на земеделието – като примери как ловните дружинки „управляват” водоеми, които не са им дадени.
Дори и да са им дадени да ги управляват – всеки, който има билет от БЛРС има право да ходи на тях! Ако някой му направи проблем – обажда се първо в БЛРС и ако не свършат работа – В ИАРА.

Ние някои реки ги знаем – защото сме го гризали дървото там лично. За чужди сигнали – ще ни трябват снимки – защото някой може да ни катери на джанката – от самите дружинки.
Те и нашите примери стигат според мен.
Многото такива примери ми преобърнаха отношението към платените реки – затова сега съм безкрайно против.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Дойренци - самоуправство на гьола?

Мнение от Бат Стан »

pitcha написа: Многото такива примери ми преобърнаха отношението към платените реки – затова сега съм безкрайно против.
Абсолютно! Не виждам разлика между бракониерите и този тип "арендатори", дето ще гонят редовите риболовци от "техния си" гьол, за да си го изгребват на воля. Че и пушки да размахват!!!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дойренци - самоуправство на гьола?

Мнение от starlight »

Като чета такива неща откачам от злоба.
Ние хората сме адските копеленца...
Дай ни малко власт и гледай какво става...
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”