Карти на ИАРА за сътрудници

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от ribata402 »

Bokser написа:
Станимир написа:..............................................

2. Следствие........................ Поне като свидетел, ако не може да задържи нарушителите до идването на ИАРА. .................... :mrgreen:
След 5 акта в които фигурираш като свидетел(хипотетично) и безброй разкарвания по дела в съдебна зала, ще ти се иска да я изядеш тази карта и да "опрашиш" всички роднини от женски пол до девето коляно на служителите, на ИАРА! :wink: :lol: :lol:
Колегата е мн.прав...Примери за иваилов град...Там знаете че се държи здраво..Познавам и ираджиите и нещатните които им помагат...Хващаните брако с писани актове и конфискувани уреди..Да кажем и лодки ..Се почва едно страшно обжалване и зависи от кои град е делата са в този град....Питателиги квоим е на всяко обжалване ,Иараджията и сътрудника требе да ходят до града от кадето е бракото...и тва вече на тяхни разноски...Та като го разкарат 5 пъти на разтояние100км шаса запее др.песен...На тез момчета вече им е писнало..щото кат си бъркаш в джоба и виждаш че няма оправия ти писва.Затова си мисля ,че трябва промени в закона..Нещо твърдо и дане подлежи на обжалване...Хванатлите с мрежи или др.провенения..да има наказание ,без право на ожалване и държавата дасе занимава с понататъшното развитие на наказанието.То тогава тез служители ще им отпадне сегашното бреме.
И ще имат повече хъс за работа....И ако им се дава процент от акта,глобата..ще е съвсем друго...
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от Pedro »

Алооо, Първа Частна Рибарска Милиция...
Сериозно - идеята е добра.Но помислете и за безопасността на сътрудниците.
Че има старшно люти и отмъстителни бракониери.Минала година мисля, в Русе трошиха
джипа на ИАРА-та.
Та нека да са по-така.Както е рекъл онзи:
-"Не ме гледай, че в раменете съм тесен като Фафла, знам Фатки."
Щото ..абе незнам.Требе да се мисли за всичко.Тези хора как ще ходят сами за риба ??
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от zampo »

Тези хора как ще ходят сами за риба ??
Що бре ,кво им е , аз като работих пет години в ИАРА ,как ходя сам за риба :roll:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от ivo Vratsa »

zampo написа:
Тези хора как ще ходят сами за риба ??
Що бре ,кво им е , аз като работих пет години в ИАРА ,как ходя сам за риба :roll:
:shock: Аз се чудя що ме зимаш за риба, а то да разделим боя :D
Абе, народа що опище тая забрана? Каквото и да ми говорят повече риби ще оцелеят според мен :idea:
Спининг клуб "Абичи"
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от Станимир »

Не ми се рови в момента в Наказателно-процесуалния Кодекс за точния член и алинея, но знам, че
по граждански дела разходите за нощувки и пътуване се възстановяват от страната, поискала свидетеля, а по наказателни дела – от съда.
ако това според вас е най-големия проблем в случая.
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от TRAP »

Знаеш ли каква бирокрация и колко разправия е за да ти възтановят разходите за транспорт по делото.На доста дела ходя пък и други колеги и никой не се занимава с това.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от bozaka »

TRAP написа:Знаеш ли каква бирокрация и колко разправия е за да ти възтановят разходите за транспорт по делото.На доста дела ходя пък и други колеги и никой не се занимава с това.
Никой не те кара да ходиш на сила в гората! Който има желание намира и начин!
Тва му е хубавото, свободия до шия! Забраната е факт, някои четох , че се чустват излъгани други обидини трети си лекуват стреса от работното място и от тва, че жена му пак я боли главата! Според мене тва е добро начало да наистина има какво да се желае, но с ругатни и омраза до нищо добро няма да ни докара!

Това е първият и последният ми коментар по темата..
Желая ви приятна вечер!!!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от Bokser »

Станимир написа:Не ми се рови в момента в Наказателно-процесуалния Кодекс за точния член и алинея, но знам, че
по граждански дела разходите за нощувки и пътуване се възстановяват от страната, поискала свидетеля, а по наказателни дела – от съда.
ако това според вас е най-големия проблем в случая.
Ти хубаво ги цитираш, ама на практика сблъсквал ли си се?! (е, от време на време има и по някой благоразположен съдия, но касиерката като каже, че в момента няма пари... царя дава - пъдаря - не) :wink: :roll:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от naso »

Дано да случиме със свестни сътрудници поне :)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от LVitchev »

Всичко зависи от подбора които ще направят хората правещи списъците на сътрудниците !!!Всеки председател на Сдружение или клуб,управителните съвети и т.н,би трябвало да си познават хората на които ще гласуват доверие за тази работа.Дори и най-малките съмнения да има към някои,изобщо не трябва да се допуска да има карта.На всичкото отгоре,според мене за това трябва да се гласува доверие на хора имащи сърце да се разправят с бракониери.Също така,да имат и физически данни,да са интелигентни и да взимат мигновени решения в критични ситуации.Притеснявам се,да не стане така,още почнали -не почнали и някъде да пребият двама-трима сътрудници.Хора които се знаят че нямат нито сърце ни то възможности,да не се напъват,зорлен да ядът някъде юмруци :lol: :lol: :lol:

П.П В Канада,полицаите се избират като канари.Само като се спре до тебе и ти се отщява да се биеш с него :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така че,когато някой си е кривондел и скача на всеки,когато види човека застанал до него и искащ му билета,да знае не че неможе,да знае че не трябва да скача а мирно и тихо да си даде билета за проверка и т.н и т.н.А бе,да не се наложи накрая да им правим сбор на сътрудниците и да ги обучаваме какво да правят и как :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от naso »

Тия се едно ще ги изпращаме в Афганистан :lol: на мисия. Егати сътрудниците
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от yankosan »

:wink: :wink: :wink: Внимавайте Пичове :!: За сефте ще има надъхани сътрудници-камикадзета,да не ви носим цигари и вазелин после :roll: :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от LVitchev »

Вие двамата имате ли нещо да казвате по въпроса или не ??? Ако нямате,седите си и си трайте.Троли,ти гледай да не прибираш маломерки,също така,внимавай колко риба взимаш,да не го отнесеш първи :fish6: :fish6: :fish6: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от lubobg »

Аз пък слушах един господин от Бургас дето надълго и нашироко обясни законовите пречки в момента.
Беше шеф на някаква организация за защита на птиците.
Предаването Беше по радио Фокус точно по темата "ИАРА ще си сътрудничи със непавителствени организации"

От предаването за жалост разбрах че това е основният партньор на ИАРА + няколко малки сдружения.
Та за момента нема акт дето да мине в съда.Да не говорим се сами не можете да ходите и на проверка.
Поне докато не се измени закона де.
Затова идеята може би е проверки съвместно с ИАРА поне да е сигурно че няма корупция.

За момента доброволният сътрудник има права само да подава сигнали.Даже беше подробно обяснено как точно трябва до се промени закона са да може да има съвместни проверки.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Карти на ИАРА за сътрудници

Мнение от Алеко »

Позачистих малко глупостите. Моля да спазвате правилата!
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”