Ей така се прави ! (Жребца)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Bayatov
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 16:57
Местоположение: Sliven
Обратна връзка:

Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от Bayatov »

http://new.sliven.net/sys/news/index.php?id=72287" onclick="window.open(this.href);return false;
Дано продължат в същия дух !
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от jazzmena »

Браво.
Сега остава и да успеят да вкарат в затвора няколко такива индивида и може да се каже че борбата дава резултат.
galin_fcb
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 0:32

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от galin_fcb »

Браво на ИАРА и от мен!
Трябва постоянство и то не само на Жребеца а навсякъде защото са многоооооооооо и трябва да се спрат колкото се може по-скоро!

Затвор за бракониерите!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от minkata »

Сериозно количество и внушителен метраж!!! Някой има ли повече подробности? Върхара беше писал някъде из форумите, че разни цигани са били налазили групата, дано всичко е наред.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от sleepwalker »

Мале какви са нагли мръсните бракониери!!! Ето още една партида, пак от днес! НОВИ ДВА КИЛОМЕТРА

Щом само за ден са извадени близо 4 км. мрежи, не мога и да си представя още колко стоят във водата. Така за жалост е по всички големи язовири! :evil:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от bai ves »

Браво! Подкрепям всичко срещу бракониерската сган :!: Трябва да се криминализира и нека това да се мисли за напред :!: Лошото е, че циганите пари да плащат глоби- нямат, нямат и имот да им вземат. Е, нормално е при положение, че са мързеливи хора, най- лесно се краде, тва им е в кръвта.Няма спиране, освен ако не им се бута в днк-то и така да фърлят качествено мляко. А и отделно масата неправителствени и правителствени организации и фондове, които ги защитават. Да си седят тук, не да ходят по света да крадът и мамят и заразяват с трипер и два коша вагинални проблемчета. Ако не ги оправим ние тук, те сами никога няма да стъпят на земята. Като не могат да плащат глобите, или да ги затварят или обществено полезен труд но не в техният град или село.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от mita4eto »

Определено сериозно количество риба и внушителен метраж и при двата удара на ИАРА :shock: На такива - само бързо производство и присъда ХЕМ дебела глоба (повечето получават помощи, оттам да си приспадат глобата), хем обществено полезен труд - да муат по цял ден на слънце!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от VARHARA »

Сутринта от иара са извадени първите мрежи и после благодарение на риболовците ,наши съфорумци са хванати другите мрежи и с тяхна помощ са извадени и рибите са върнати във водата.
Тук искам да споделя още нещо.
Благодарение на риболовците с лодка се хващат повечето мрежи .Не съм съгласен точно затова с удължаването на забраната за бяла и щука. Рибите на жребеца си хвърлиха хайвера.В момента само мъжкарите пазят гнездата. Предполагам че до дни ще е същото и по другите язовири.
До 30 .04 рибите ще се пръснат и не виждам смисъл в удължаването на забраната за бяла и щука. С удължаването на забраната единствено ще улесним мрежарите .
При условие че в момента 99% от риболовците спазват закона и пускат всички бели обратно във водата ,не виждам проблеми това да се случва и със сома .
Така че по малкото зло е 1% да хитруват от колкото мрежарите да си правят каквото си искат из водоемите.
Ако днес нямаше лодки във водата ,другите над 2км мрежи щяха да се пълни с тон риби и да отидат на пазара .
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от bai ves »

Право думаш Върхи, не знам ама аз понеже друго освен бели, щуки и сом друго не гоня и полудявам, както и моите хора тук. Да вземат да направят нещо! Не съм ходил за риба от както се върнах от Япония и засичам на сън, при джиг засечката ти е ясна. Не можем да спим човече, помогни!!!! :lol: :evil: :oops: :idea: :? :lol: :lol: :lol: :!: :fish4:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от VARHARA »

Бай Вес ,Вихрен и Стефко са вадили мрежите и още 2-3 лодки. Километри мрежи и много риби.Затова е добре иара до вземе адекватно решение .На тях трябва да им стане ядно че без нас ,тяхните сили до никъде не стигат.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от VARHARA »

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от bai ves »

Добре, Вихрен поне да звънка ще помагам. Аз ходя тук по реката ама няма , имаше едни дето бият с ток ама ги няма сега. Дано ги няма, че ......
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от maranzika »

VARHARA написа: При условие че в момента 99% от риболовците спазват закона и пускат всички бели обратно във водата ,не виждам проблеми това да се случва и със сома .
Краси,цитат от другиятфорум:
В същото време ,днес към обед ,мой колега беше на язовира ,е видял една лодка с 4 човека да излиза от водата и познайте 6-7 бели риби в багажника Звънил е на ИАРА, но не се знае в каква посока са тръгнали и какво е станало после.
Та ако ще са такива "съвестните" риболовци,то май....
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от VARHARA »

Бате знам много добре че има и такива. Тия четиримата и аз чух за тях.Знам дори кой е .Не веднъж е показал че е месар .Но 1 тон на ден от мрежарите или 10 риби от риболовците -не знам. То си има риболовци бракониери ,който и забрана не ги спира като опустее язовира.Но като има лодки има и самоконтрол.
Има ТЪПАНАРИ спор няма. Яд ме е че още не са хванати такива "колеги" и не им е направено акт.
В събота 2 лодки си джигиха. На едната направих 3-4 пъти забележка . Нахалство и тъпизъм -нямам думи. Но виж какво става днес.От сега се точат бракониерите ,и чакат забраната.Според мен минусите при удължаването ще са много повече. Само при условие че до 30.04 рибите още не са се размножили съм съгласен с удължаването ,но това няма как да стане .В момента хвърлят яко хайвера ,до 30.04 ще де пръснат по язовира.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от bai ves »

Ми тва значи, че хора трябват, ама не е само Жребчево...... Познайте, всичката организация там да се хвърли и по Тича, а после по др-те язовири ,, ела та гледай,, Тъпа нация сме! Сами не пазим , а иначе Европа. Ква Европа, виждали са Европа. Те от маалата не излизали......
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”