ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vihren »

По бреговете на язовира е осеяно с незаконни, бракониерски бараки,които от днес вече всички са пълни с групи от по 6-7 човека :evil: .......................бракониерства се незаконно всяка нощ с мрежи,герими и ток :evil: ...............избиват се тонове риба всеки ден и се продава на ниски цени :evil: ..............гнездата на бялата риба бяха разпилени от мрежи всяка нощ,тя не се размножи и тази година :evil: .........същата съдба ще сподели сома и шарана :evil: ............
:twisted: :twisted: :twisted: ХОРА, СПРЕТЕ ГИ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от abramovich »

Като ги знаеш къде са мрежите върви и ги извади.
Без битка няма победа!
Аватар
Stefan76
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 19:31
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Stefan76 »

Тия там са страшна напаст :twisted: За две години от там сме извадили над 10 мрежи и никаква файда :twisted: В този язовир вече няма нищо освен каракуда :evil: Голяма част от уловената риба се продава в Габрово в `[ безистена] :?:
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vihren »

abramovich написа:Като ги знаеш къде са мрежите върви и ги извади.
извадил съм километри мрежи и не само от там

Модерирано
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от maranzika »

Stefan76 написа: В този язовир вече няма нищо освен каракуда :evil:
И някой сом и бяла риба... :wink: :wink: :wink: Уж нищо няма пък пълно с лодки.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от sharo1 »

Колеги наистина ,по тези незаконни бараки е пълно с пичове ,дето нямат скрупули,и се строят нови и ги узаконяват някак си с кошери -пчели да гледат...
Нова мода или стара...
С тока яко пирдашат ,една група праз вечер идваха ,а и сега едва ли ще се спрат,ама не искат да ги фанат,все ги отървали,се оправдават,начи имат отцепки-къртици,организирана работа...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

sharo1 написа:.. строят нови и ги узаконяват някак си ...
Хем КАК строят само!

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от todor bakalov »

Бараките наистина са много и съм спирал на някой от тях,имат куки за простиране на мрежи и е пълно с люспи от бяла риба.Наистина го съсипват този язовир с мрежи и гирими от кото и аз съм вадил, но е доста опасно защото веднага тръгват по няколко лодки срещу теб като те видят да им вадиш гадостите.В забраната има и харпунджий които целенасочено влизат за сом.Моля се някои ден наистина да свършат тези безчинства.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Росен »

В съседните теми има телефоните на мобилната група на ИАРА - обадете им се и отидете с тях!
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от майМУНЧО »

Един кибрит и една тубичка ! Как хубаво горяяяят бракониерските колиби !! :evil:
На Ивайловград така си разчистваха сметките преди , някой бракониер като открадне на другия мрежата с рибите и като го разбере кое - драс клечката на колибата и мъст :lol: !
Та не ви пречи местните да има направите една пожарна акция ........ - нито една от тия колиби не е законна вервайте ми !
I'm a player , where is the big boss ?!?
Toki
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 16, 2005 12:04

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Toki »

Лошото е. че всички бараки са построени в широколистна гора. Ако им драснеш клечката не ми се мисли какво може да стане. И аз много пъти съм искал да ги паля ама........
... те гънките на мозъка не се виждат, ама като ги няма си личи ...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

Колега каза че е извадил 150 метра дънна пред Младен.. Аз извадих един сериозен герим, а адин не можах, че нямахме котва в лодката.. Имам му GPS координатите, ама.. Габровци няма начин да не са насно със ситуацията! :?
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от LVitchev »

А ми,има си институции,които се занимават с незаконните строежи !!! Пиши на местните и им напиши че ако не се вземат мерки,ще ги истапанчиш в телевизии и вестници,та чак до Бойко Борисов,за това че не си гледат работата съвестно.Иди направо при тях на крака и пусни донос за незаконните постройки там,като упоменеш че и горското са в играта.Само с медиите,телевизия и радио,това ги оправя,да отидат и да ги питат кои разрешава това строителство в чашата на язовира :idea: :idea: :idea: Иначе и кибрита ще свърши работа,тамън като дойде пожарната,ще ги изкарат виновни че са предизвикали пожара,заради незаконното палене на огън в незаконната постройка :idea: :idea: :idea:

П.П Само се пазете да не ви хванат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

LVitchev написа:..тамън като дойде пожарната..
Забрави.. Не могат да стигнат до там.. Или не искат, знам ли.. Миналата година имам около 40 мин. телефони с пожарната - гореше гората в "Бай Цвятко", добре че сама си загасна...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Toki
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 16, 2005 12:04

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Toki »

Marco Polo© написа:.. Имам му GPS координатите, ама....
Я ми ги дай, че мисля да ходя тази събота и неделя, пък що да не ги проверя.
... те гънките на мозъка не се виждат, ама като ги няма си личи ...
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”