ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
plamski33333
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 12:04
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от plamski33333 »

На Стамболийски е по-лесно да се изброят местата където няма бракониери от тези на които има.То небеше Мъгъра,Сухото дере,на Добри бунгалото,Корморана,Стъкленото бунгало,Черната скала,Калугерското дере,Редения камък,под сеизмична,Хисаря,Борчета,орехите и тн.и тн. и това е само половината язовир.За нагоре да не говорим.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от maranzika »

vestel написа:
Например тези шатри на сухото дере дали са само шаранджии или извършват и друг тип "риболов" :shock:

Изображение
За жалост това се наблюдава все по-често по нашите водоеми.Уж нормални риболовци покрай разпънатите въдици се изкушават и пускат успоредно на въдиците я герим,я мрежа.Така хем се застраховат от случайни рибари,хем пълнят трюмчето като си бракониерстват на воля... :evil:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Ralitex »

Точно пред шамандурите на тези с шатрите закачих гирим и докато се опитвах да си спася воблерите една лодка от бивака набързо тръгна към мен. Нищо не ми казаха, а само наблюдаваха от близко разстояние какво правя. Не посмях да извадя гирима по обясними причини, но поне си откачих воблерите. По-късно почти на средата на голямото езеро пак закачих гирим или мрежа, не можах да разбера. Воблерите ми газеха до 8 метра, а общата дълбочина беше 25 метра. За съжаление не можах да извадя това, което бях закачил и изгубих воблери за 60 лв. Нямам никакво желание да ходя на този язовир. Положението ми се вижда безнадеждно!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Д.Граховски »

Връзваш една стоманена кука на едно яко въже и по влакното та у мрежата, с тебе една дълга кандж и едно мачете и си готов, като дойдат тия с лодката без да казваш нищо с мачетето или с канджата у балона на лодката и да се давят.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Ralitex написа:Точно пред шамандурите на тези с шатрите закачих гирим и докато се опитвах да си спася воблерите една лодка от бивака набързо тръгна към мен. Нищо не ми казаха, а само наблюдаваха от близко разстояние какво правя. Не посмях да извадя гирима по обясними причини, но поне си откачих воблерите. По-късно почти на средата на голямото езеро пак закачих гирим или мрежа, не можах да разбера. Воблерите ми газеха до 8 метра, а общата дълбочина беше 25 метра. За съжаление не можах да извадя това, което бях закачил и изгубих воблери за 60 лв. Нямам никакво желание да ходя на този язовир. Положението ми се вижда безнадеждно!
Чудя се какво търсите на 8м дълбочина при 26-27 градуса на водата, на 8м ги търсят на кльонк ... а ако държите на дълбоките ... пускайте топузите на даунригерите, че после като фанеш нещо бярем не те болят ръцете като го вадиш. А това че тръгнала лодка към тебе хич да не те бърка ... както тебе те е страх така и те се притесняват - особено като извадиш фотоапарата или вдигнеш телефона ... до сега не съм чул някои да со го убили браконери. А и не си сам в язовира звъни един тел. и ще ти се притекат на помощ. Те като видят че могат да плашат някой им никнат рога ма ако не ти пука ... подвиват опашка и бегат.
Свалям шапка на Пламен, че е с гумена лодка и не простил до сега ни на мрежа ни на герим ...
Трябва да е луд та да посегне ... ми после кво ще стане с него :?:
Е оня ден попаднах на луд ма не чак толкоз ... дървар, брадви носи ... е ко стана сега се крие и се чуди в къв филм попадна ... но за случката както казах малко по късно ще пиша :wink:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Ralitex »

vestel написа: Чудя се какво търсите на 8м дълбочина при 26-27 градуса на водата, на 8м ги търсят на кльонк ...
А на каква дълбочина да ги търсим? Повечето сомета се ловяха на 4-6 метра. На кльонк има уловени на 15 м. Аз миналата седмица извадих една бяла риба на 6 м...
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Ralitex написа:
vestel написа: Чудя се какво търсите на 8м дълбочина при 26-27 градуса на водата, на 8м ги търсят на кльонк ...
А на каква дълбочина да ги търсим? Повечето сомета се ловяха на 4-6 метра. На кльонк има уловени на 15 м. Аз миналата седмица извадих една бяла риба на 6 м...
На малко по плитка от геримите :wink:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Ralitex »

:tup:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

Ralitex написа: изгубих воблери за 60 лв. Нямам никакво желание да ходя на този язовир. Положението ми се вижда безнадеждно!

Ми то така, може да не остане язовир, на който да имаш желание да ходиш! :fish5:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

кмета2 написа:
Ralitex написа: изгубих воблери за 60 лв. Нямам никакво желание да ходя на този язовир. Положението ми се вижда безнадеждно!

Ми то така, може да не остане язовир, на който да имаш желание да ходиш! :fish5:
Очаква се драстичен спад на цените на лодки и мотори ... капота, браконери и.н. :wink:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Сега обещания от мен "крими" разказ :arrow:

На 28 08 2015 сутринта - наш колега ми звънна със думите "за мен мача свърши" - помислих си, че е хванал нещо голямо ... да а ма не. На 300м пред сухото дере хванал подводно съоражение - скъсал 3 воблера биячи ... заминали му на 3 те макари по 100-150м конец и му се убило желанието за риболов. Помоли ме да го взема със мен ако нямало да ми пречи и излизал на брега да ме чака. Взех го и след поредното капо и обмисляне как да спасим поне воблерите му, към 15:30 събрах всички въдици и пуснах единия даунригер на 10м. ... почнахме едни тигели пред сухото дере и понтона та чак до 18:30 - за 3 часа обикаляне и постояно следене какви ги вършим най после един герим "клъвна" за съжаление стар и само със 1 воблер на него. Спасихме пласмасовото рибе нарязахме го и излязохме да си пием ракиите.
До тук всичко добре, но на другия ден от обяд - един жълт скутер започна да ме засича на разни места из язовира и не отделяше поглед от мен ... Към 17:30 реших да излизам от водата и да се отдадем на салати и ракии когато ми звънна тел. № 0878860101 - вместо да ми се представи кой е - започна директно със заплахи "вадене на чер дроб, рязане на глави и че си иска герима който съм извадил предния ден, бил ме чакал до колата ми и да излизам, че щял да им удари клечката. Събрах си въдиците и излязох, но там нямаше никой, същевременно излезе и друг колега, когато се появи от към Мъгара жълтия скутер със мръсна газ и акустира до нас. Лицето "Х" първо извади един пищов, сложи го на таблото, взе една огромна брадва и излезе от лодката, после явно размисли - остави брадвата и излезе на брега със поредица от заплахи и обиди към мен и колегата ми. След кратки размени на реплики от негова и моя страна му дадох от брега един нарязан преди време герим (за връзки на домати) ползван от нас и явно доволен от постигнатото се качи на скутера и тръгна към понтона, кадето течеше запой.
Звънах на 112 и не след дълго пристигнаха 2 патрулки ... разказахме за случилото се и им предложих да закарам двама полицаи на понтона, а другите да отидат на мъгара да не би лицето "Х" да се измъкне.... после почакахме 20-30м да получат разрешение да се качат при мен на лодката, бронежилетки и отпътуване към понтона, но докато отидем там нямаше вече никой и започна "операция по суша" Тълпата беше голяма, но лицето "Х" се спаси ... лодката му беше на брега, а автомобила Митсубиши Паджеро със пловдивска рег. на брега ... започнаха се разпити и даване на показания, кой каде и как ... името не му се изясни какво е ... само 2-3 прякора (Кикето, Калата, Кеша) бил от Севлиево... Аз си тръгнах по вода а полицията по суша и почна едно писане до 21:30 на показания и заявления. След това с колегата спокоини вече заседнахме на салатка и ракиика и пристигнаха още 2 ма колеги да разберат за случката. Към 22:30 от към водата се чу мотор и ни осветиха със боен фар от лодка във водата ... помислих първо че са ИАРА, но като акустира на брега се оказа, че това е лицето "Х" ... което вече аз знаех как се казва, каде живее ... абе всичко за него което трябва да се знае ... лицето "Х" се оказа че е Калоян Рачев Косев роден 77 година и доста още неща.
Отново се почнаха едни заплахи ... какво съм мислил , че правя като му пращам полиция, знаел ли съм аз кой бил той, че щял да ходи някаде си да биел шамари, щял да дупне новопристигналите колеги ... абе чудо ... не се стърпях и го изгоних и му казах че сега пак ще има полиция, но ако си позволи още веднъж да ни претеснява следвъщия път на 112 ще искам да пратят линейка да го взема. Отново баждане на 112 отново 2 патрула и проверки на непостроения хотел на мъгара ... после пак писане до към 02:30. Във неделя като влязох сутринта и през целия ден цареше спокойствие и въпреки поредното капо се чувствах доволен от безсъната нощ и стореното от лицето К.Р.К.
Удивих се от спокойствието което цареше във мен и не сътворих някоя щуротия.
Вчера посетих отново язовира ... спокойствието продължава ... шаранджии казаха, че през ноща не са чували лодки да сноват във водата, като хвърлих един поглед пред "хотела" останах учуден, че на брега няма нито една от лодките които бяха редовни там през деня, гледам, че и шамандурите около "хотела" и понтона са изчезнали. Сега чакам полицията да открие К.Р.К. ... който все още се укрива и да му разяснят някой въпроси на които аз не можах да му отговоря :lol: :lol: :lol:
Божидар Иванов
Мнения: 383
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 14:58
Местоположение: Габрово-Столицата на хумора!
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Божидар Иванов »

:tup:
Светът е оцелял защото се е смял!!!
На Бодлива крава ,Бог рога не дава!!!
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 690 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от VDP »

:tup:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

Супер е, че сте се въздържали и не сте го ступали.
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от mitchell86 »

Добре сте ги наредили,но си мисля,че е можело и да го посъветвате
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”