ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от sharo1 »

А запиташ ли се, как съм се почувствал аз, дето потроших куп време, нерви, че и някой лев, да съборя сроковете, надявайки се, че е за добро, а да видя таз жалка картина, а...
Адаш,верно потроши нерви и пари,ама имаше ли полза ,забраната е пак 2 месеца.
И има тарикати дето ловят щука на царевица,контрол няма...падарите са на процент,пишат актове на циганетата,а на тези с яхтите -не,мани
Аз затова и ходя само на платено през забраната...
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

кмета2 написа:
Plamen Kukenski написа:Кмете,поздравления за хванатите риби преди забраната!Поздравления и за тяхното пускане!Малко са колегите,които биха постъпили като теб!............За сгъването не коментирам! :tup:
Благодаря! Дано само не ги намира "Каймачето", че ще ги накока лошо! :wink:
Инак онази тутраканка е на Сашо агронома! Ослушват се с една 3-4 килограмова бяла в лодката! Отпрашиха с газ. Вързаха я нейде на синджир и се върнаха за нови подвизи!
Другата не знам чия е!
Каймака тази година не съм го виждал,но имай на впредвид,че до седмица водата ще се размъти щото водораслите взеха да цъфтят.Тогава му свършва ,,риболова".
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

sharo1 написа: Аз затова и ходя само на платено през забраната...

Няма да мръдна от Стамбулията, докато знам, че в него плува поне една бяла или сом! Всъщност и една да няма, пак ще ходя щото ще се надявам, че има!

ЗА МЕН СА ВАЖНИ, ПРОСТОРА И СВОБОДАТА! ОСТАНАЛОТО Е ВЯТЪР РАБОТА! :tup:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

vestel написа:
Докато не свършат ... ще е така ... после ще ходят на платени :wink:
Най добре ще е да го направят платен и да се пази - рибата (хванатата) да се плаща ...
а тогава нека да продават :shock: ... бели 6 лв. сом 8 лв. килото :fish8:
Сега разбрах, защо си решил да не идваш преди края на общата забрана! Та как би изтърпял това човек, като теб, дето си взема заплатата, купува сомета и ги пуща в язовира! :roll:
Ми те тези дето ги прибираха, тамън приличат на онези дето си ги пуснал 2013г. :(
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

babydoctor написа:
кмета2 написа:А запиташ ли се, как съм се почувствал аз, дето потроших куп време, нерви, че и някой лев, да съборя сроковете, надявайки се, че е за добро, а да видя таз жалка картина, а... :?:
Гадничко е, да, кмете, но, надявам се, след теб да има и други и така, лека - полека, нещата ще се оправят, ако не за децата, то за внуците ни. Поклон за стореното, друго не мога да кажа...
Поклон за оптимизма ти, докторе!
С какво го крепиш, трябва да споделиш!
Това, което ме изморява най-много е, мълчанието ми срещу лицемерието! Работата ми го изисква! От него бягам да си почина на язовирчето, пък стана май, да хващам гората! :(
Лошият тук, поне не се прави на добър! Пуска си мрежа! Репчи ти се, че му я вадиш. Гърми си от брега. Срязва ти въжето на лодката, докато спиш и я блъсва в язовира. После гумите на колата! Очаквано и нормално поведение за бракониер :!:
Виж другото, повече ме вбеси!
Въдичари, облечени с тениски "Булстар" и нарисувани сомове по тях, да пъхат в чувалите, че и да ми викат: " Голяма щука, голяма щука! Три кила щука...!" Ужас!
Е, като се замисля и по-лошо би могло да изглежда! Например, на тениските да пише: " Аз зарибих, а ти? " :)
Дано ти си прав! За внуците де! :tup:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

кмета2 написа: Поклон за оптимизма ти, докторе!
С какво го крепиш, трябва да споделиш!
С джинче :-)
Виж, с тениските е още по-весело :-)
Аз затова ги ловя само пред клавиатурата, че трябва и да има по кого да плюят корифеите :-) Снимки искам, снимкиии... С физиономии - още по-добре :-)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

кмета2 написа:
vestel написа:
Докато не свършат ... ще е така ... после ще ходят на платени :wink:
Най добре ще е да го направят платен и да се пази - рибата (хванатата) да се плаща ...
а тогава нека да продават :shock: ... бели 6 лв. сом 8 лв. килото :fish8:
Сега разбрах, защо си решил да не идваш преди края на общата забрана! Та как би изтърпял това човек, като теб, дето си взема заплатата, купува сомета и ги пуща в язовира! :roll:
Ми те тези дето ги прибираха, тамън приличат на онези дето си ги пуснал 2013г. :(
Аз и днес бях на язовира ... без лодка, без въдици ... но със обилно количество ракия и мезета ... поочистихме малко брега, прекопахме, напръскахме тревата ... та да ни е кеф след "общата" забрана ... но като хвърлях по един поглед във водата, съжалявам, че ни си взех и лодката ... та да навестя някой друг "щукар" и от днес лоец на бели риби "сулка" ... всякакви плавателни съдове ... непознати до сега от мен и колеги се появиха из водната шир ... имаше и бреговаци ... явно гладът е голям, добрата новина е че нямат постижения :wink: , а капото оформя характера ... след 4-5 поредни капота, ще има доста лодки в мобилето :wink:
Аз лично на откриването ... мисля да присъствам символично ... (на маса) и да ги почна на 06-07 юни ... тогава ще кълват :tup: но на друг язовир ... не казвам къде ... но тази година там ще е купона с големите :tup: ... тука нека поотраснат и по нататък ще ги борим :fish15:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от кмета2 »

Marco Polo написа:
кмета2 написа: Поклон за оптимизма ти, докторе!
С какво го крепиш, трябва да споделиш!
С джинче :-)
Виж, с тениските е още по-весело :-)
Аз затова ги ловя само пред клавиатурата, че трябва и да има по кого да плюят корифеите :-) Снимки искам, снимкиии... С физиономии - още по-добре :-)
Ти пък да не взе да се засегна нещо! :roll:
Напротив! Имах предвид, че твоят текст е много ангажиращ и се надявам да не срещнем чак такова некоректно поведение от носителите им! :D
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

Ице, не се знаем от вчера..
Но... Вече съм претръпнал, а откъм носители на тениски може да ес очаква всичко, независимо от тениските :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

кмета2 написа:
vestel написа:
Докато не свършат ... ще е така ... после ще ходят на платени :wink:
Най добре ще е да го направят платен и да се пази - рибата (хванатата) да се плаща ...
а тогава нека да продават :shock: ... бели 6 лв. сом 8 лв. килото :fish8:
Сега разбрах, защо си решил да не идваш преди края на общата забрана! Та как би изтърпял това човек, като теб, дето си взема заплатата, купува сомета и ги пуща в язовира! :roll:
Ми те тези дето ги прибираха, тамън приличат на онези дето си ги пуснал 2013г. :(
Не бях ходил отдавна на Стамболииски и отдавна не съм писал тука, но направих едно 5 дневно капо и продължих да гледам как някой наши познати сгъват 60 см. сомчета понеже били в нормата ... имаше такива със тениски на Булстар имаше и новоизлюпени герой :D - целенасочено влачат в реката, понеже във широкото малчуганите не пипат ...
Е капото ми не беше пълно :wink: случих на геримче но за него ще пиша малко по-късно, че се разви сюжет за малък разказ :wink:
Но тука има такива които пишат и знаят за случилото се ... могат да кажат имена и някой друго инфо за героя от разказа който ще опиша след 2-3 дена. А може и някоя снимка да пуснат, че аз неможах да го снимам. А за случката ... чакайте със нетърпение скорошното ми писание тука :wink:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Гледам чете, а нищо не казвате .... по нискисте от тревата, а иначе ревете ... браконерите, мрежарите .... този път има и някой друга снимка .... така че разкажете нещо ако сте чули или знаете :D

Например тези шатри на сухото дере дали са само шаранджии или извършват и друг тип "риболов" :shock:

Изображение
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от mitchell86 »

Емо,миналата седмица бяхме на Стамболийски и точно тия под шатрите два пъти ми правиха забележка да гледам къде са им шамандурите и буьовете и да минавам зад тях.Проблеми не са ми създавали,но тогава по сухото дере беше немислимо да се риболовства.Всяка година по това време си правят бивака там за по 20 дена
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

mitchell86 написа:Емо,миналата седмица бяхме на Стамболийски и точно тия под шатрите два пъти ми правиха забележка да гледам къде са им шамандурите и буьовете и да минавам зад тях.Проблеми не са ми създавали,но тогава по сухото дере беше немислимо да се риболовства.Всяка година по това време си правят бивака там за по 20 дена
Да това е ясно ... едва ли има някой да си помисли да мине зад шамандурите, но тези които се виждат над водата.
А става на въпрос, че на 300м след техните шамундури - успоредно на тях има и други невидими (подводни) и някой колеги оставиха по-някой друг воблер или ако се задържели там да си ги вадят .. дочух че тръгвала лодка от брега и те са се спасявали ...
и се чудя редно ли е това и защо си мълчат :?: дали са чували за тел. 112 и въобще пука ли им за нещо друго освен за собственото им "аЗ"
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

Това е Елвиса от Габрово.Известен шаранджия.Преди две години хвана амур 26-27кг.Ще седи/риболовства/ поне до края на септември..........ха,ха или октомври.При него винаги има приходящи за по 3-5дни.Затова палатките ту се увеличават ту намаляват.Елвиса мрази бракониерите и е луд.Посяга,ха,ха.Затова бракониерите го заобикалят.......За съжаление същото не може да се каже за 60-70% от биваците които идват за по 2-3дни и се застраховат с по ,,някоя мрежичка" .
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от mitchell86 »

Явно,капотата са им дошли в повече,та и мразещи бракотата прибягват до техните методи на риболов😉
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”