Диканя?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Диканя?

Мнение от ninja »

Вчера сутринта, навръх Гергьовден, следната картника:

На язовира няма никого, с изключение на двама хубавци с надуваема лодка, които бяха опънали две мрежи, праграждащи целия гьол - и давата залива, където рибата (до колкото е останала) хвърля хайвер.

Имам номера на колата, снимки. Обаждах се на 112. В последствие от ИАРА Перник казаха, че язовирът бил арендован. Та затова сигурно им е позволено да си тарашат. Живи и здрави да са.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Диканя?

Мнение от jagger1 »

Този линк беше пуснат в един от риболовните сайтове: http://mirogled.com/?p=48896
Ето го текста от посочения линк:

"Петролен бос взе под наем язовир „Диканя“

сряда, април 11th, 2012, 07:13ч.
В категория » Бизнес, Перник, Слайд
FacebookSvejoShare/Bookmark

Язовир „Диканя“ край едноименните села в Радомирско е отдаден под наем от „Напоителни системи“ на бизнесмена Георги Милев.

Той е спечелил конкурса, обявен от дружеството срещу 12 000 лева годишно. Срокът на отдаването под наем на водоема е 3 години. Наемателят няма право да борави с водоземните съоръжения и кранове.

Георги Милев според ДАКСИ е собственик на фирма „Петрол Драгичево“ и от 2008 г. съдружник с Борислав Пехливански във фирма „Агропетрол“ ООД. Предметът на дейност на фирмата е производство и реализация, внос и износ на селскостопанска продукция. Съхранение и търговия с препарати за растителна защита.

Язовир „Диканя“ е определен за любителски риболов, на него може да се лови риба само с риболовен билет. Приоритетно водоемът е за напояване."


Маркираният в черно текст означава, че в момента язовирът е под забрана за риболов!!!
Оригиналът - на посочения по-горе линк.

Колега, така, както е написана информацията на сайта "Мироглед" (Пернишки сайт) и ако информацията е вярна, в момента язовирът е под забрана, независимо, че е арендован. Не съм запознат с договора, но ми направи впечатление текста, който съм подчертал в черно: Язовир „Диканя“ е определен за любителски риболов, на него може да се лови риба само с риболовен билет. Приоритетно водоемът е за напояване
Така, че ИАРА трябва да има отношение към сигнала, тъй като водоемът не е за стопански риболов!!! Добре е да сигнализираш и да дадеш снимките в ИАРА-София, защото Пернишки бос и Пернишка ИАРА ми звучат като едно и също.
Поздрави.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Диканя?

Мнение от TRAP »

Като Пернишката мафия. :lol:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”