Отново проблем с река Зл. Панега

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Zander »

Слушайте днес предаването на Ив. Ласкин по радио "Хр. Ботев" от 15.00 ч. Гост ще е Мънков и ще се дисутира проблема със неправомерното заграждане на река Зл. Панега в района под рибарника в едноименното село.
Подготвят се и писма и жалби до различни инстанции, а ако не се вземе отношение по въпроса от компетентните държавни органи, ще блокираме пътя София - Русе в съвсем скоро време.
Ще има инфо за организирането на протеста.

Поздрави
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

Малко пояснения да внеса - снощи направихме среща на четири риболовни клуба по въпроса. Днес сутринта двама колеги отидоха да отснемат какво се случва на Панега. Абсолютно самоуправство! На всичкото отгоре кметът се скрил и не приел поканата за среща. Накратко проблемите:

1. През рибния канал на веца не тече никаква вода! Пъстървата не може да мигрира, тъй като всичко минава през тръбата на веца.
2. Някакъв селяк е отбил водата от реката в канала на мелницата. Участък от около 150 метра на практика го няма никакъв.
3. Реката около рибарника е пълна с умрели американки. Изхвърлят ги в реката, тъй като им е по-евтино, вместо да плащат за екарисаж. В резултат на това в Панега попадат вируси, които след това заразяват все по-оредяващите балканки.
4. Три села са обърнали реката на сметище.

Предстои писане на жалби, тая срещу веца е готова и беше представена на срещата, издържана е с технически спецификации. Подготвяме останалите жалби. Ще ги пратим до Басейнова дирекция - Плевен, РИООС,общината и останалите органи, които по някакъв начин имат отношение към тая работа. На 7 октомври се предлага да се съберем на реката в първия уикенд след влизането на забраната и да потърсим сметка за безобразията. Ще ги поканим - общината, Рибена ООД и собствениците на веца да кажат докога ще трябва да им търпим простотиите и своеволията.
Засега сме четири клуба - "София-94", "Хатч", "Стари видри" и "Балканка", но жалбите са отворени и за други клубове, които са съпричастни към идеята.
Миналия път изпуснахме момента с веца. Дано сега успеем да ги преборим, защото иначе реката трябва съвсем да я отпишем.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от nissana »

Мънков и приятеля му са били при Иван в радиото,минало е добре.Но,че ще има затваряне на пътя е сигура,които му стиска да се готви,ще се оповести датата по-късно.Приканвам всички,а не само клубно организирани,да помагат.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Д-р Флекс »

С друго надали ще мога да помогна, но за блокадата ме бройте.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

nissana написа:Мънков и приятеля му са били при Иван в радиото,минало е добре.Но,че ще има затваряне на пътя е сигура,които му стиска да се готви,ще се оповести датата по-късно.Приканвам всички,а не само клубно организирани,да помагат.
Чакай малко сега, Нисане, снощи се разбрахме, че се събираме там и чакаме предварително поканените шеф на веца, собственика на Рибена ООД и кмета на Панега, за да кажат кога ще спрат с безобразията и какви конкретни мерки са предприели или ще предприемат. И ако не дойдат, чак тогава се пристъпва към следващите протестни действия.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от nissana »

Стане,това с разговорите съм го ял и знам какви последствия има.Те клубовете се разпадат,щот не може да се разберете,а ти искаш да ви чакаме да се наумувате.Знаете какво мога и как го правя,днес също,не мисля,че трябва да се умува,трябва да се действа.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от nissana »

И още нещо-можеше да поканите на срещата и неклубно ангажирани,които имат желание.Нещо ми писна с тая партизанщина.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

nissana написа:Нещо ми писна с тая партизанщина.
Не знам кви партии те гонят, срещата беше на ниво експерти от общо 8 души, за да не се обърне в говорилня и празнословене. Конкретно от нашия клуб "Балканка" бяхме двама - председателят Алън, който беше един от двамата колеги, прокарали приетите промени в ЗРА в частта му за пъстървата и въобще човек, познаващ механизмите за въздействие, и аз като човек, притежаващ и работил още от 2006 г. по цялото досие на МВЕЦ "Румянцево". Както видяха колегите, присъствали на срещата, специално за проблема с веца представих нещата в точните им параметри, обеми на вода, които трябва да се пускат, номера на разрешителни, срокове, задължения и т.н., плюс фотокадри от това как явно се нарушава задължителното пропускане на минималния обем вода от регламентираното количество кубични метра в секунда. Това бях поел като ангажимент и съм го изпълнил, като не съм я организирал аз тази среща. Останалите колеги също знаеха за какво са дошли - Христо информира за проблема с отклоняването на водите, Мънков информира за мъртвата риба, "Хатч" и "София 94" също си казаха компетентните мнения и така.
Вече знаем, че имаш отношение към проблема, и на следващата среща ще те поканим, няма никакъв проблем, това не е някакво затворен комитет за защита на реката. Ако имаш някакви препоръки и знаеш за още някакъв проблем по реката, няма проблем да го опишеш и ще бъде сложен в жалбата към съответното ведомство, или да се изпрати по начин, който ти си определиш.
Колкото до блокади на шосета и т.н., това е някаква съвсем крайна мярка, след като се изчерпят всички други начини на въздействие. А и от личен опит знам, че като се стигне дотам, и изведнъж всеки си намира някаква работа, за да не дойде. През 1990 г. бях един от общо 220 студенти, блокирали Орлов мост за това, че Луканов и останалите комунистически мекерета насмалко да ни уморят от глад и в студентския стол ядяхме боб и леща. Та тогава нито един от т.нар. стачен комитет не дойде на въпросната блоката, защото се знаеше, че ще играят палките на ченгетата. Та дайте да не развяваме байраците и да гърмим с пищовите, а да видим каква работа реално може да се свърши. Ако не ни обърнат внимание, тогава и до това може да се стигне.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от nissana »

Не ме абсолютизирай,никой не е над всички :wink: както се разбра,нито искам да ме каните,нито да съм ЕКСПЕРТ,искам проблема да се реши и то кардинално и не ме интересува кои кво гони.....на клубно ниво.Останете си със здраве,само не тръгвайте по стъпките на Зелените(някои знаят за какво говоря).
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

nissana написа:Не ме абсолютизирай,никой не е над всички :wink: както се разбра,нито искам да ме каните,нито да съм ЕКСПЕРТ,искам проблема да се реши и то кардинално и не ме интересува кои кво гони.....на клубно ниво.Останете си със здраве,само не тръгвайте по стъпките на Зелените(някои знаят за какво говоря).
Не бре, кви зелени, няма проблем, никой не се абсолютизира, въпросът е да решим проблема с конкретната река. Ето, днес си помогнал, уредил си колегите за предаването на Ласкин. Сигурен съм, че е имало голям ефект, звъняха хора в студиото, чак да не предполагаш, че някой в тази страна още слуша програма "Христо Ботев".
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от S.Mankov »

Здравейте колеги!

Първо искам да благодаря на Вальо Нисана за това, което направи днес и за оказаната помощ и съдействие. Вярвам, че това, което правим е за благото на реката, и че ще помогне Златна Панега да живне поне малко...

Нека не избързваме, но и нека не се бавим! Само да сме задружни, за да има полза в крайна сметка.
Аз мисля, че първо ще пуснем жалбите, ще изчакаме малко да видим какво ще се случи и ако в рамките на една две седмици не се случи ще решим как да действаме, но ще действаме...

Малко новини от днес:

Кмета на Златна Панега е в отпуска и е в луковит, но има човек поставен на терасата на кметството, който тайно наднича, за това какво си говорим с Данчо до колата... дали това не е самия кмет ще разберем когато се срещнем с него. Аз съм физиономист.
Кмета каза по телефона, да пишем жалби да пращаме навсякъде... но не е ли редно да ни отговори той на среща на четири очи. Защо и кой копае канал и отбива реката от основното и корито...? Най лесно е да пратим жалбите и ще ги пратим.

Ето клиповете, които направих днес по поставените наболяли проблеми.

"Реставрирания канал " на мелницата :

http://www.youtube.com/watch?v=tcTI8pqp ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

И самия той в горната му част:

http://www.youtube.com/watch?v=gsDywnVV ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Това, което трябва да представлява рибния проход!?

http://www.youtube.com/watch?v=yonNrrPh ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

И последния проблем, който много колеги не смятат за чак толкова съществен, но аз мисля, че е ужасно да се гази в мърша: (добре че не се усеща миризмата)

http://www.youtube.com/watch?v=PfUCa6L9 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=w53MNFye ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Тука безмалко да се изповръщам

http://www.youtube.com/watch?v=-K4Kiss6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е колеги, за сега. В началото на другата седмица ще гледаме да сме готови с жалбите и да ги подадем. Ще Ви държим в течение.

Поздрави !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

Възмутително! Ето кадри, които потвърждават всичко, което сме дискутирали.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
elmur
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 14:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от elmur »

Пускам два клипа за това как би трябвало да изглежда рибен проход и каква работа трябва да върши. За тези които не са виждали.
Ако прецените, че не са нужни в темата мога да ги изтрия или модератора.
Ще следя темата и ако мога ще присъствам на протеста.
Поздрави!
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от zampo »

Ако прецените, че не са нужни в темата мога да ги изтрия или модератора.
Нужни са , не ги трий :!: Ето така трябва да изглежда рибен проход , а не като малоумщините които правят в Б-я
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Отново проблем с река Зл. Панега

Мнение от Бат Стан »

zampo написа: Ето така трябва да изглежда рибен проход , а не като малоумщините които правят в Б-я
Нашият рибен проход е по-целесъообразен, не харчи толкова вода.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”