ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от kinder »

Благодаря,подобно и на Вас!
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от sleepwalker »

Трябва да ви кажа, че някъде щуката вече е почнала да хвърля хайвера. В събота ходих на нашия язовир, няма да ви казвам как вреше плиткажа! На 50-60 см. вода в залети треви и потопени дървета рибите постоянно пляскаха, пореха водата и се движеха, без да обръщат внимание на десетките нахвърляни тапи или на моите незацепляйки. Аз такова нещо не бях виждал - буквално на 3 метра от брега през няколко минути някоя риба изпляскваше и се обръщаше. Тъй че по-добре да се оставят хищниците да си свършат работата, време за риболов има достатъчно.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от koda33 »

Ти чак сега ли разбра :shock: , и аз съм за това да се оставят хищниците на мира докато хвърлят хайвер , а не като някои други "рибари" да се закотвят с лодките над рибите и да падне поголовна сеч(става въпрос за бялата риба), мисля че след две три години ще се усети ефекта от забраната :wink:
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от sleepwalker »

Да, сега разбрах и не виждам нищо чудно в това. Миналата седмица това го нямаше, та явно процесът е почнал скоро и според мен е новост поне по нашия край. А и не знам по другите водоеми как е, за да правя генерални заключения.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от koda33 »

sleepwalker , това учудване не бе за теб , а за автора на темата , аз туй нещо го разбрах някъде около нова година или средата на януари :wink:
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от sleepwalker »

koda33 написа:sleepwalker , това учудване не бе за теб , а за автора на темата , аз туй нещо го разбрах някъде около нова година или средата на януари :wink:
;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от don_misho »

Че тя забраната е в сила още от началото на 2012г. бе момчета :lol: Миналата година също беше забранена щуката и бялата в тоя период...,само дето тая година е изтеглена с още един месец. Нека нека,така трябва да е,за да има какво да ловим за в бъдеще.
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от бай Мецан »

To всичко добре, но в сайта на ИАРА http://iara.government.bg/все още заповед няма. В един вестник може да се публикува всичко, няма ли официално заповед иди обяснявай на бай Грую да не лови щука или бяла.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от don_misho »

За сега забраната официално си е както миналата година от 15.03.13 - 30.05.13, имаше вметки,че от тая година ще изтеглят с един месец (сиреч от 15.02.13),но официално и аз не съм го срещнал още... :roll:
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от NIKI1968 »

Има време до 15-ти. При нас, обикновено, всичко става в последния момент...
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от s7alker »

То време да 15ти има ,но нека не забравяме срока след това мисля 14 дена ,докато заповедта влезе в сила .
И пак отиде до Март месец,което все пак си е нещо .
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от NIKI1968 »

Честно казано не знам за срока след това... Ама не си спомням и заповедта за пролетната забрана да е била подписвана преди 01.04, ама си влиза в сила от 15-ти.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Д.Граховски »

само така ама да има и контрол че сега ще ми заловят февруарски сомове.Там където не се знае толкова за щуката гъмжи,за един излет направих 30 бройки,даже друга риба няма на това място ;)
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от maranzika »

Аз също подкрепям забраната да започне на 15.02...но защо до края на май?Нали никой от вас не вярва че тогава има щука която още не си е хвърлила хайвера? :roll: :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”