Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
cps
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 19:05
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от cps »

Emo-83 написа: ... Да ви кажа честно се чудя под каква форма да излезнем с предложение от което част от платения билет на 100% да отива за зарибяване ...
Кой държавен орган има права да вземе такова решение, така, че то да стане задължително за изпълнение и да не зависи от МОМЕНТНИ настроения на временни (все още заемащи длъжността) чиновници :
а) ИАРА - директор (едва ли има такива правомощия);
б) Министерство на земеделието, горите и водите - или както там се казва - министърът на ЗГВ променя някаква наредба или издава заповед;
в) Министерство на финансите (разпределя приходите от билети и глоби) - министърът на финансите променя наредба за целево преразпределяне на част от приходите от риболовни билети и от глоби на бракониери с цел - зарибяване;
г) Министър -председател - разпорежда на министрите на ЗГВ и на финансите да подготвят необходимите промени в няколко наредби, така, че част от приходите от риболовни билети и от глоби на бракониери да бъдат ЕЖЕГОДНО преразпределяни с цел - зарибяване;

Нека си представим, че изведнаж всички изброени по-горе министри се съгласяват с предложението и задават следните въпроси :
1) каква част от (бюджетните) приходи от риболовни билети и от глоби на бракониери да бъдат ЕЖЕГОДНО преразпределяни с цел - зарибяване ?
2) списък с водоемите, които ще бъдат зарибявани и количества на зарибителния материал;
3) програма и срокове за изпълнение на зарибяването;
4) определяне на доставчици и изпълнители;
5) контрол по изпълнението на дейностите по зарибяването.

Колко е "Х", т.е. през 2011 и през 2012 г. колко са бюджетните приходи от риболовни такси и от глоби на бракониери (има ли промяна в приходите за 2012 г. в сравнение с 2011 и колко е тя)?

Примерни отговори на предполагаемите въпроси на министрите :
5) контрол по изпълнението на дейностите по зарибяването - ИАРА + представители на конкретни сдружения по региони;
4) определяне на доставчици и изпълнители - с процедура по ЗОП (закон за обществените поръчки) - ИАРА + надзор от представители на конкретни сдружения по региони;
3) (примерен) списък с водоемите, които ще бъдат зарибявани и количества на зарибителния материал - Ал. Стамболийски, Жребчево, Тракиец, Искър, Копринка, Цонево, Ивайловград, Кърджали, Огоста, Пясъчник - по 50 000 броя рибки (примерно);
2) програма и срокове за изпълнение на зарибяването - ще бъде неразделна част от договора с доставчика на зарибителния материал за периода юни-август 2014 г. (не знам кога е най подходящия период - да кажат професионални рибовъди или ихтиолози);
1) каква част от (бюджетните) приходи от риболовни билети и от глоби на бракониери да бъдат ЕЖЕГОДНО преразпределяни с цел - зарибяване ?

Колко струва доставката на 500 000 рибки в подходящи контейнери до посочените язовири ? Не знам. Примерно 1 рибка = 1 лев.

Значи общо са необходими примерно 500 000 лв.

Още веднаж : колко е "Х" ?
През 2011 и през 2012 г. колко са бюджетните приходи от риболовни такси и от глоби на бракониери - има ли промяна в тези приходи за 2012 г. в сравнение с 2011 и колко са очакваните приходи през 2013 година ? Не знам. Примерно - 1 млн. (очаквани приходи за 2013 г. от риболовни такси и глоби на бракониери)

Значи - за да ни стигнат за зарибяване - ще искаме 50%.

И все пак - колко е "Х" ?

Да знаете колко му е приятно на всеки чиновник да му гледат в канчето..
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от naso »

Стига с това зарибяване бе хора. Задайте си въпроса къде отиват рибите след зарибяването :?:
Това са пари хвърлени на вятъра
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Fishh »

naso написа:Стига с това зарибяване бе хора. Задайте си въпроса къде отиват рибите след зарибяването :?:
Това са пари хвърлени на вятъра

+1
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Emo-83 »

Fishh написа:
naso написа:Стига с това зарибяване бе хора. Задайте си въпроса къде отиват рибите след зарибяването :?:
Това са пари хвърлени на вятъра

+1
Ако няма замърсители,бракониери и месари,след три години язовирите ще заврат от риба.
Трябва пазене.По принцип се зарибява,когато няма определен вид или е много малко.
В личен разговор с Козела ми каза следното.
Ако в една локва 50 на 50м. пуснеш 5-6 майки с 2-3 мъжкара ще извадиш милиони шаранчета.
Но на Ивайловград и другите големи язовири,след хвърлянето на хайвера от шарана....,каракудата 1-ва търчи да го опложда.После го нападат всякакви други плевелни риби.Отделно през този период браковците пускат мрежи,кошове и всевъзможни приспособления да ловят майките и оплождащите хайвера мъжкари.
Именно поради тези причини в големите язовири не се ли зарибява с шаран,той изчезва.
За амура да не говорим,който даже не се развъжда по естествен път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от naso »

Emo-83 написа:
Fishh написа:
naso написа:Стига с това зарибяване бе хора. Задайте си въпроса къде отиват рибите след зарибяването :?:
Това са пари хвърлени на вятъра
+1
Ако няма замърсители,бракониери и месари,след три години язовирите ще заврат от риба.
Трябва пазене...
Това е самата истина
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от franko »

ristaka написа:
asp-erman написа:
Emo-83 написа:Да ви кажа честно се чудя под каква форма да излезнем с предложение от което част от платения билет на 100% да отива за зарибяване.
Формата за която се чудиш е измислена и работи в лова. При подновяване на билета се внася една сума в размер на 50лв във фонд за подновяване на дивеча и сумата отива съответно в дружеството от където се използва по предназначение.
Според мен може да се дискутира с ИАРА за създаване на такъв фонд и примерно при подновяване на рибарския билет, освен стойността на билета, сума от 30лв да отива в този фонд и съответно в края на годината ИАРА да прави отчет за изразходването на сумата в нейният сайт.
много добро предложение аз съм ЗА... :)
За мен БЛРС са едни храненици.Живеят на наша сметка :idea: .
Даваш и нищо,не получаваш :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: !Дано,тук нещата да са различни.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Emo-83 »

Ето няколко реални резултата от тази седмица на мобилната група по язовирите Съединение,Тича и Стамболийски. :idea:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
За съжаление ето вижте още бракониери.Същите са заловени с мрежи и отговора им бил,че ги перат в язовира.На следващия ден,същия този бус и същите хора директно са отишли да мрежарят Камчиа.Но скоро ще свърши и тяхното царство. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Riera
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 13:31
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Riera »

Привет от Мобилната група на И.А.Р.А. !!! Благодарим за полезната тема,както и за разбирането от ваша страна , че не всичко което искаме да направим за опазването на водните обекти е във нашите правомощия. Искаме да Ви уверим, че правим всичко възможно и използваме целия си ентусиазъм заедно с ръководството и регионалните звена да подобрим състоянието на контрола по З.Р.А. :fish8:

Разбира се разчитаме на вас, да бъдете нашите очи и уши по водоемите за да можем
заедно да преборим бракониерите и превърнем нашият любим спорт в удоволствие.
Ще четем редовно темата и ще отговаряме за резултатите от подадените от вас сигнали !!! Сигналите може да подавате и тук и на : mobilna.grupa@iara.government.bg


:fish8: :fish8: :fish8:
Последно промяна от Riera на Чет Мар 14, 2013 22:52, променено общо 2 пъти.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от franko »

ИзображениеИзображение...Изображение
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от shaman »

Riera написа: Сигналите може да подавате и тук и на : mobilna.grupa.iara.government.com
Хехе. Само не там :-) Че ще се чудят американците какво става...

Мисля си, че верния би трябвало да е: mobilna.grupa @ iara.government.bg (без интервалите около маймунското а)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от naso »

Riera написа:Привет от Мобилната група на И.А.Р.А....
Кажи как е по р.Искър около Роман и Ч.бряг
Riera
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 13:31
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Riera »

shaman написа:
Riera написа: Сигналите може да подавате и тук и на : mobilna.grupa.iara.government.com
Хехе. Само не там :-) Че ще се чудят американците какво става...

Мисля си, че верния би трябвало да е: mobilna.grupa @ iara.government.bg (без интервалите около маймунското а)
Да разбира се :fish13: ... ами в бързината стават такива неща - най-важното е ,че имаме добрия коректив !!!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Мънцата »

Поздравления за всичко, което вършите!!! Лично аз имам само една лека забележка към ИАРА, свързана с цитирания по-долу пост.
Riera написа:Разбира се разчитаме на вас, да бъдете нашите очи и уши по водоемите за да можем
заедно да преборим бракониерите и превърнем нашият любим спорт в удоволствие.
Ще четем редовно темата и ще отговаряме за резултатите от подадените от вас сигнали !!!
С последно въведените забрани, или по-скоро сроковете им, няма как да разчитате на съвестните риболовци да бъдат Вашите очи и уши по водоемите! Както съм казвал неведнъж, перифразирайки Мечо Пух - колкото повече риболовци по водоемите, толкова повече гладни бракониери!
Това е личното ми мнение и не ангажирам никой с него! Ясно е, че с каквото можем, ще помагаме! Успех!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от zampo »

Кажи как е по р.Искър около Роман и Ч.бряг
Па около Роман е добре , ходим редовно ,макар и да не сме мобилна група :wink:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Булстарите »

Emo-83 написа:Събрах сили и сам на риск отидох в ИАРА.Помолих да ме свържат със шефа и без да очаквам,че ще ме приеме в ден за който нямах записан час,влезнах при него.
Той се оказа много отворен човек и изслуша внимателно всички мои искания и въпроси.
След,като чух отговорите му и видях колко съм бил неосведомен за повечето неща.За това в мен се зароди идеята да стоплим отношенията си по между ни.
Той за това човека беше дошъл на състезанието човека. На маса най лесно се обсъждат тези въпроси, но се оказа че няма с кой да седне на една маса защото всички си бяха изпокрили по бивиците си по групички :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”