Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от lubobg »

Д-р Флекс написа:Всъщност, Любо иска да каже, че на арендовани водоеми, на които не се практикува любителски риболов, билетите не са задължителни. И е прав, доколкото на такива водоеми ИАРА няма работа да контролира правоспособността на любителите-риболовци, понеже такива там по дефиниция просто няма. :idea:. Друго е, ако водоемът, макар и под аренда, е за любителски риболов или със смесено предназначение. И изобщо, тоя спор тук се води май вече втора година с основната цел да държи Любо Вичев извън нерви. Аз излазям :D
Тука нещо не си в час дофторе.

Бате Любо Го е написал много точно.

Всичко е според предназначението на водоема.
Има специален текст в ЗРА където се казва че Ако водния обект е за стопански риболов,рибовъдство и аквакултури може да се ползва и за любителски риболов НО по ред определен от собственика или ползвателя.

Тука не важи частта за любителски риболов където се изисква билет,има 3кг.за деня, нощен риболов, и нема забрани .
Собственика или ползвателя казва какво може и какво не?

Друг е въпроса че повечето язовирчета ,които не могат да бъдат дадени на частни лица са дадени по другата наредба на сдружения.
Те са регистрирани по друг начин,с друго предназначение и там нищо че има арендатор си трябва билет.
Прочети общите положения в ЗРА и ще ти стане ясно може би.

Пак казвам бате Любо го е написал кристално ясно.

Много ще се радвам ако Емо или Макс помолят за официално становище.
Георги(зампо) също може да се включи като служител в ИАРА.

Не за друго а да се разсее една голяма глупост.(Да ловиш в собствената си вана пак требвало билет)
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Marco Polo »

lubobg написа:Георги(зампо) също може да се включи като служител в ИАРА.
Жоро се е включвал поне няколко пъти, темата е дъвкана много пъти и никога не е стигано до еднозначно становище... Всеки си има мнение по въпроса, а в края на краищата може и актът да отпадне в съда.. :)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 82#p715518" onclick="window.open(this.href);return false;
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от lubobg »

Многократно е ставало дума че звената на ИАРА намат юрисконсулти, нито договори с такива и имало само няколко в софето в централата.

Самите инспектори намат необходимата правна култура ,не им се правят никакви обучения и се притесняват да питат.

Най- много ако има дело да се иска становище от централата.

Та идеята ми е да го коментира юрист.

Иначе е ясно че има съд но не това е същноста на нещата.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Marco Polo »

lubobg написа:Иначе е ясно че има съд но не това е същноста на нещата.
Точно. Затова си правя и годишен билет и ми е мирна главата..
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Верно че темата е дъфкана,и пак си остана да виси.Зампо/моите уважения/ може да е в ИАРА но не е юрист :idea: :idea: :idea: Макар по някога да съм грубичък,защо някои хора ме мислят за ахмак и че ще взема ей така да си пиша за спорта.Не им ли минава през акъла на някои мои доброжелатели,че имам адвокати и то доста сериозни :idea: Не им ли минава през акъла че преди да съм написал нещо,аз съм се консултирал и знам какво пиша.Аз и в предното дъвкане съм го казал и тук пак го повтарям,ако някои от ИАРА иска,да заповяда сега по забраната и да видим как ще свърши всичко.Значи,понеже Зампо е приятел на някои,този някой хваща вяра на Зампо,защото момчето работи в ИАРА,ама този някои,дето не ще да се позамисли,не иска да се хване с мене лъжеца на бас на 5 хилки и да приключим разправията веднъж и за винаги,но дано поне има достойнството да ми се извини пред всички да го чуят и да си признае какъв е :idea: :idea: :idea: :idea: Само едно,аз съм такъв и такъв,защото бавно мисля :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Много ме подценявате,добре е да слушате когато се пише нещо и да мислите,защото трябва да се знаят тези неща а не всяка година по един месец да се караме.И Флекса и Любо адаша са написали едно и също и са наясно,как седят нещата.Много е сложно да се замислите че всяка забрана ми бърка в джоба а аз за това съм дал пари за да си продавам рибата както искам и когато искам,без да ме бъркат забрани.Сега влезнаха и нови разпоредби и аз като нормален гражданин,си направих документите за да мога да си изнасям рибата и навън,иначе,повечето дето идват при мене са ми приятели,ако има 20 човека гости,има още толкова приятели дето не ги таксувам и може и да нямат билети,тук не им трябват.Лека вечер и дано вече сме се разбрали,освен някои ако не иска просто така да се заяжда :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ASSENAS »

toparlak написа:Като става въпрос за пари се сещам,че имаше някакви европейски пари и то доста за рибарство и аквакултури,ама никой като не прави програми и не кандидатства може би така си остават неусвоени.Може да се опита пробно за 1 язовир какво ще стане,може и да одобрят някакво финансиране,ако грамотно се представят нещата.
Да, ама кой ще си клати краката по цял ден. Тя Европа освен да дава и изисква. Много сложно става. Друго си е да харчиш народна пара.
Между другото сега бракониерите да внимават много. ИАРА е оборудвана с уреди за мерене окото на мрежите. Много са яки. За има няма 50 бона. Колкото е по-малко окото на мрежата, толкова е по-солена глобата :lol:
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ribata402 »

Искам да питам Господата, с които имаме уж гореща връзка.Но да има и отговар.Не чрез Емо нали и вие четете . Ако няма такъв, значи вие през оназ работа и стоите само заплати да лапате ,които ви плащаме ние. ЗАЩО Мрежите които се кофискуват в Пловдивския региьон от иара,после се предават на нап.А те съответно правят търгове, за смешни пари.В които участват потърпевшите,не хванати бракониери или тяхна конкуренция.В единия или друг случаи мрежите утиват там откадето са взети.Искам адекватен атговор,ако има иара.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от zampo »

ЗАЩО Мрежите които се кофискуват в Пловдивския региьон от иара,после се предават на нап.А те съответно правят търгове, за смешни пари.В които участват потърпевшите,не хванати бракониери или тяхна конкуренция.В единия или друг случаи мрежите утиват там откадето са взети.Искам адекватен атговор,ако има иара.
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
(2) При установяване на нанесена вреда върху рибните ресурси се дължи обезщетение съгласно наредбата по § 4.
(3) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Уредите и средствата с неизвестен собственик, послужили за улов на риба и други водни организми в нарушение на този закон, се отнемат в полза на държавата.
(4) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 12 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Отнетите в полза на държавата уреди и средства, които не могат да бъдат продадени, се унищожават съвместно от органите на ИАРА и Националната агенция за приходите.
(5) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) След продажбата на отнетите в полза на държавата уреди и средства на ИАРА се възстановяват направените разходи по тяхното съхраняване и транспортиране.
(6) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., доп. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) По ред, определен със заповед на министъра на земеделието и храните и министъра на финансите, уредите и средствата, отнети по реда на ал. 1, могат да бъдат предоставени на структурите на ИАРА и Изпълнителната агенция по горите и нейните структури за изпълн
Надявам се да е достатъчно адекватен отговора , хората просто спазват закона :wink:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от shaman »

zampo написа: (3) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Уредите и средствата с неизвестен собственик, послужили за улов на риба и други водни организми в нарушение на този закон, се отнемат в полза на държавата.
(4) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 12 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Отнетите в полза на държавата уреди и средства, които не могат да бъдат продадени, се унищожават съвместно от органите на ИАРА и Националната агенция за приходите.
(5) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) След продажбата на отнетите в полза на държавата уреди и средства на ИАРА се възстановяват направените разходи по тяхното съхраняване и транспортиране.
Тъп закон :(
Значи ИАРА са заинтересовани да се продадат мрежите, защото според 5-та точка получават пари от тази работа !!!
А се унищожават само тези (по точка 4-та), които не могат да бъдат продадени.. А обикновено като се намали цената достатъчно се намират купувачи :(

Просто трябва да се добави точка, че купувачи могат да бъдат само регистрирани по ЗРА "стопански риболовци"..
--------------
http://www.starividri.org
Riera
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 13:31
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Riera »

ribata402 написа:Искам да питам Господата, с които имаме уж гореща връзка.Но да има и отговар.Не чрез Емо нали и вие четете . Ако няма такъв, значи вие през оназ работа и стоите само заплати да лапате ,които ви плащаме ние. ЗАЩО Мрежите които се кофискуват в Пловдивския региьон от иара,после се предават на нап.А те съответно правят търгове, за смешни пари.В които участват потърпевшите,не хванати бракониери или тяхна конкуренция.В единия или друг случаи мрежите утиват там откадето са взети.Искам адекватен атговор,ако има иара.


Привет !!! Съгласно данъчно осигурителния кодекс,устройственият правилник и закона на НАП, всички вещи и уреди конфискувани при административно нарушение подлежат на публичен продан от НАП. Търговете са ПУБЛИЧНИ и ИАРА нямат правомощията да решават кой какво ще си купи .....
(Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
(2) При установяване на нанесена вреда върху рибните ресурси се дължи обезщетение съгласно наредбата по § 4.
(3) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Уредите и средствата с неизвестен собственик, послужили за улов на риба и други водни организми в нарушение на този закон, се отнемат в полза на държавата.
(4) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 12 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Отнетите в полза на държавата уреди и средства, които не могат да бъдат продадени, се унищожават съвместно от органите на ИАРА и Националната агенция за приходите.
(5) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) След продажбата на отнетите в полза на държавата уреди и средства на ИАРА се възстановяват направените разходи по тяхното съхраняване и транспортиране.
(6) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., доп. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) По ред, определен със заповед на министъра на земеделието и храните и министъра на финансите, уредите и средствата, отнети по реда на ал. 1, могат да бъдат предоставени на структурите на ИАРА и Изпълнителната агенция по горите и нейните структури )

Надявам се да сме били полезни. Всеки ден четем, но нямаме възможност да отговаряме персонално на всеки , за това ще се включваме с обобщителни отговори. Благодаря за разбирането .. :fish8:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ribata402 »

Явно тея дет са го създали тоз ЗАКОН.Мястото им не е било там.Тва е много тъпо.
Зорлен карате хората повече да не званйт на иара.А да деисват както трябва.Вадене и горене.Лично аз от тук нататък ще правя така.Поздрави.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Светльо,нали за това тук си пишем,да се знае къде как и какво става,за да може да се променят тези неща.Да видят хората от ИАРА къде са слабите места и да се действа да се промени положението.Вижда се че имам желание и правят всичко възможно да се справят с бракониерството,виж колко километра мрежи се извадиха за дни !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от franko »

Изчакаме още малко сами да си оправят кошера.После наддаваме глас.
На народа му писна да стои постоянно в партер.От всякъде и от всеки е ебан.
Гаранте ,тези които управляват сега,ще изчезнат.
Ако им е мила професията,нека вземат мерки о време.
Ония там ,също си бяха повярвали и какво стана-служебно правителство.
ИАРА ,вземете се в ръце.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

фране,нали знаеш че ако кажа и се захвана,за два месеца съ м ги размазал всички браковци направо по къщите :lol: :lol: :lol: Да,ама не ми е работа,вече намразих и риболовците,и те са голяма зган но половината са мъже зад клавиатурата,а на язовира прибират и бебетата :idea: Имам и силата и ресурса да ги оправя,даже най-долните ги познавам кои са и са ми най-лесни.Има обаче едно НО !!! За какво да го правя,да си рискувам свободата заради вас,дето Ви познавам - Да,но от известно време ,има тука една групичка,дето не заслужават нищо да прави човек,защото са плампала.Те против истината вървят и за мене,не заслужават човек да си жертва нито времето,нито парите.Аре да отиват на майната си и да си правят там подписки и разни измислени подписки с 25-50 подписа и да си мислят че са много големи,селски бекове !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”