Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от gergi762 »

Вече от няколко места чувам,че на устието на р.Искър има денонощно мрежи и рибата не може да се качи да си хвърля хайвера.Също така имало там някакъв бус,от който продават рибата всеки ден.Ето какво пише и колега от другия форум:
vadimski написа:От сигурен източник знам че устието на реката е преградено с мрежи.Вадят една,залагат друга.Така че,тази година добър риболов на морунаж не очаквайте.Ловят се отделни екземпляри по 3-4 за цял ден,което е нищо в сравнение с предишни години.Това е реалността колеги,за съжаление!
vadimski написа:Момчетата са били едни такива големи,и не са случайни.Така че-НЕ, никой нищо няма да направи.
Нека ако чете някой от ИАРА да направи проверка.
Testis unos, Testis nullus
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

Момчета , пускането на сигнали се прави лично (който няма тел. на Емил или на ИАРА може да го получи на лично). Ако искате да бъдете полезни е необходимо да насочвате мобилната група със сведения от първа ръка - т.е. за неща в които сте се убедили с очите си и сте сигурни че се повтарят :!:
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от gergi762 »

max написа:Момчета , пускането на сигнали се прави лично (който няма тел. на Емил или на ИАРА може да го получи на лично). Ако искате да бъдете полезни е необходимо да насочвате мобилната група със сведения от първа ръка - т.е. за неща в които сте се убедили с очите си и сте сигурни че се повтарят :!:
Няма как да се обадя на ИАРА защото не съм там и не го виждам лично и няма да ми обърнат внимание.Все пак съм сигурен че се случва.
Testis unos, Testis nullus
лори
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Мар 13, 2013 16:34

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от лори »

Как може толкова много хора да знаят за този случай, само проверяващите от ИАРА нищо незнаят?!

п.с.Скапана Държава :(
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

Ами когато никой не се обажда няма как да се знае , аз примерно също не знам :D
kokomin
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:11
Риболов: спининг,тролинг,джиг

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от kokomin »

Не можем постоянно да изискваме от ИАРА да си върши работата,когато самите ние нямаме риболовна етика.В неделя на Жребчево от двадесетина тролещи лодки само три лодки не преминаха Дарданелите.Всики останали тролиха за сом над гнездата на белите риби и после бягаха до колите да разтоварват рибата.Не ми се мисли какво е било в събота,когато,,много е давало".Колеги,отделили сте голяма сума пари за закупуването на лодка ,двигател ,въдици и т.н. отделете по още 6-7 лева и си купете бяла риба от магазина,защото с улавянето на тези риби по това време на годината унищожавате хиляди риби за напред.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Мънцата »

kokomin написа:В неделя на Жребчево от двадесетина тролещи лодки само три лодки не преминаха Дарданелите. Всики останали тролиха за сом над гнездата на белите риби и после бягаха до колите да разтоварват рибата.Не ми се мисли какво е било в събота,когато,,много е давало"..
Това с многото даване в събота съм го пропуснал :roll: За коя събота говориш, колега :roll: Че и разтоварвали рибата в колите ... Явно много съм пропуснал ...

Що се отнася до това:
kokomin написа:Не можем постоянно да изискваме от ИАРА да си върши работата,когато самите ние нямаме риболовна етика.
Напротив, можем и трябва да изискваме да си вършат работата, етиката няма нищо общо! Част от работата на ИАРА е да гони и такива неетични риболовци!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
kokomin
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:11
Риболов: спининг,тролинг,джиг

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от kokomin »

Колега, не ми се влиза в безмислени спорове в тази тема,казвам това ,което съм видял.Аз също бях с лодка.А по отношение на етиката ,то тя е в основата на всичко ,не само при риболова.
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от asp-erman »

На тая чалга държава етика и морал са нещо твърде абстрактно.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от antivik »

:? Още преди чалгата и разните там .....изми народа си ги е казал "Кучето скача според тоягата" и "На зла круша, зъл прът", та да не говорим за етика, когато няма контрол и санкции. Що се чудите, че по германско било чисто....- що даже да хвърлиш нещо от колата, веднага някой съобщава и глобата ти е готова, а в същото време, същите тези чисти чужденци твърде бързо научават българските тертипи кога дойдат в Бг-то.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

Ивайловград 06,04
brandon76 написа:Ето ги боклуците :evil: че и улов в билетите си записвали :evil:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
sasho_art
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 16:15

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от sasho_art »

Миналата седмица е имало НЯКОЛКО мрежи на устието на р.Искър,приятелите са звъннали на ИАРА,но тъи като са от София(отишли са чак до там за да проверят точно за мрежи)и е било късно та е трябвало да си тръгват..развръзката не е ясно каква е била..Не можете ли да се съберете 10 човека от Плевен да им направите някакъв номер на тия маимуни поне да видят,че хората ги броикат на сериозно,братче,измислете нещо.Кво ви става!?.ИАРА,едно на ръка..нещо не работят както трябва,маи!!!
п.с. А рибите са големи тая годинаааа...но явно не сме си заслужили ,нещо.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”