Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
валето259
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 16:39
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от валето259 »

max написа:Основната идея в тази тема е тук да бъдат отразени:

:!: * Всички резултати от проверки по пуснати от нас сигнали.
:!: * Дейноста на мобилната група на ИАРА като основен инструмент за залавяне на бракониери на територията на България.
:!: * Сигнали от нас за бракониери, корупция и проблеми по места.
:!: * Коментар и обявяване на закони, нормативни актове и заповеди касаещи риболова.
:!: * Обмен на информация между нас (всички колеги) и ръководството на ИАРА.

Всичко смислено и основателно коментирано в темата ще бъде своевременно препратено в ИАРА и поставено на обсъждане. Основната идея тук е да се скъси дистанцията между нас и ръководството на тази агенция. Вероятно ще оставим няколко наши телефона телефона за съдействие за да може максимално бързо сигналите да стигат където трябва.

Има много неща който не са точно така както си ги представяме и това е друг аспект върху който ще работим по темата. Надявам се това да е началото на едно плодотворно сътрудничество което ще даде резултат :D .
валето259
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 16:39
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от валето259 »

Крайно време е да се внесе предложение за използване на чепаре за улов на карагьоз по река Дунав защото положението е абсурдно.На фона на тези които ловят с мрежи карагьоза в Дунав да не може да хвърлиш едно чепаре или щом имаш право на 3 бр.
въдици с по 2 куки за р. Дунав да може да използваш една с 6 бр. куки пак е някакво решение,иначе влизаме в едни обяснения с проверяващите от ИАРА,което е жалко на
на фона на бракониерското нашесвтвие.ИАРА дайте малко по човешки с любителите
риболовци ние няма да унищожим риболовните запаси.В повечето случаи бракониери-
те минават като /неизвестен извършител/.асе пишат актове на хора с билети за обсо-
лютни глупости.В Враца бях свидетел с съда за написан акт за косене и търмъчене
с рачило за 1000лв. на един пенсионер с билет което е пълен абсурд и в кофичката
му е имало една таранка и едно кленче.Дайте да се уважаваме повече защото законите
са недомислени и човешкото отношиние трябва да присъства и да не отхвърляме дейност
с абсурдни актове на любители риболовци.
Аватар
Lacho
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 21:09
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Lacho »

Здравейте,колеги. Някой може ли да ми каже яз.Тракиец на каква надморска височина е? Благодаря.
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Станимир »

Lacho написа:Здравейте,колеги. Някой може ли да ми каже яз.Тракиец на каква надморска височина е? Благодаря.
Село Тракиец според Уикипедия е на 218 м. Язовира и той е татък...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Lacho
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 21:09
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Lacho »

Станимир написа:
Lacho написа:Здравейте,колеги. Някой може ли да ми каже яз.Тракиец на каква надморска височина е? Благодаря.
Село Тракиец според Уикипедия е на 218 м. Язовира и той е татък...
Благодаря,колега. :D
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от valchev »

Днеска към 11,00 на Язовир Бели Лом над 600м мрежа пълна с риба. Нашия колега Митьо Банков отиде да пробва след ремонт двигателя и се заплел в мрежата с висока скорост . Имал е голям късмет че не е излетял от лодката.
Последва 3 часа вадене и разплитане хората на ИАРА пристигнаха моментално.
Докога ще ги търпим тия гадове????
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от carbolino »

Е какво правите там забрана е :!: Ако бе мирно седяло чудо не би видяло :lol: :lol:
Край няма бракониерската песен :oops:
nIk
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 16:27
Риболов: стопански и любителски

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от nIk »

майМУНЧО написа:Емо относно риболовните билети...... аджеба задай този въпрос относно тъпата графа за излети , защо не се премахне ! Първо аз за толкоз години нищо никога не съм отразявал второ ако почна да пиша и поълвам и на третия месец най - много и финито ..... Абсолютно ненужна гарафа , а па не дай си боже да почнат да се правят на интересни - Защо не си си писал излета !?. Почвам да псувам като каруцар ......
Ех, село, пусто село! :D
Какво е ненужното на тази графа?
Па, псувай си.
nIk
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 16:27
Риболов: стопански и любителски

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от nIk »

kokomin написа:Не можем постоянно да изискваме от ИАРА да си върши работата,когато самите ние нямаме риболовна етика.В неделя на Жребчево от двадесетина тролещи лодки само три лодки не преминаха Дарданелите.Всики останали тролиха за сом над гнездата на белите риби и после бягаха до колите да разтоварват рибата.Не ми се мисли какво е било в събота,когато,,много е давало".Колеги,отделили сте голяма сума пари за закупуването на лодка ,двигател ,въдици и т.н. отделете по още 6-7 лева и си купете бяла риба от магазина,защото с улавянето на тези риби по това време на годината унищожавате хиляди риби за напред.
Доста такива претенциозни "личности" съм видял на "Жребечево", че даже и при бай Иван Златния я крият.
nIk
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 16:27
Риболов: стопански и любителски

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от nIk »

Лакомията не е характерна сама за браковците, а и за много от тези, на които им се свиди да дадат от джоба си дори и 1лев за зарибяване на някой язовир.
Аман от "бели" ангели!!!
nIk
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 16:27
Риболов: стопански и любителски

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от nIk »

LVitchev написа:Верно че темата е дъфкана,и пак си остана да виси.Зампо/моите уважения/ може да е в ИАРА но не е юрист :idea: :idea: :idea: Макар по някога да съм грубичък,защо някои хора ме мислят за ахмак и че ще взема ей така да си пиша за спорта.Не им ли минава през акъла на някои мои доброжелатели,че имам адвокати и то доста сериозни :idea: Не им ли минава през акъла че преди да съм написал нещо,аз съм се консултирал и знам какво пиша.Аз и в предното дъвкане съм го казал и тук пак го повтарям,ако някои от ИАРА иска,да заповяда сега по забраната и да видим как ще свърши всичко.Значи,понеже Зампо е приятел на някои,този някой хваща вяра на Зампо,защото момчето работи в ИАРА,ама този някои,дето не ще да се позамисли,не иска да се хване с мене лъжеца на бас на 5 хилки и да приключим разправията веднъж и за винаги,но дано поне има достойнството да ми се извини пред всички да го чуят и да си признае какъв е :idea: :idea: :idea: :idea: Само едно,аз съм такъв и такъв,защото бавно мисля :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Много ме подценявате,добре е да слушате когато се пише нещо и да мислите,защото трябва да се знаят тези неща а не всяка година по един месец да се караме.И Флекса и Любо адаша са написали едно и също и са наясно,как седят нещата.Много е сложно да се замислите че всяка забрана ми бърка в джоба а аз за това съм дал пари за да си продавам рибата както искам и когато искам,без да ме бъркат забрани.Сега влезнаха и нови разпоредби и аз като нормален гражданин,си направих документите за да мога да си изнасям рибата и навън,иначе,повечето дето идват при мене са ми приятели,ако има 20 човека гости,има още толкова приятели дето не ги таксувам и може и да нямат билети,тук не им трябват.Лека вечер и дано вече сме се разбрали,освен някои ако не иска просто така да се заяжда :idea: :idea: :idea:
Билет за риболов трябва да се носи на всеки водоем, дори водоема да е на майка ти или на татко ти, защото не са рядкост случаите, когато бракониерска риба по магазините идва от язовирите, които не са за предназначени за любителски риболов.
Етика трябва, байно, а не излишно самочувствие.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от zampo »

Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
decer
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 15:12

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от decer »

Във връзка с горната заповед някой може ли да ми разясни следното изречение извадено от нея:
..Язовир „Христо Смирненски“, с изключение на любителския риболов извън санитарно - охранителната зона в периода: от 01.07.2014 г. до 07.07.2014 г. и от 01.08.2014 г. до 07.08.2014 г.
Сега дали само за две седмици е забранен риболова или пък е разрешен само за две седмици :roll: .Много двусмислено звучи :wink:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от maranzika »

Понеже заповедта е за Забрана,та си е ясно че само тия 2 седмици ще е Разрешено.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от bulgarche-to »

ИАРА имат ли нужда от доброволци? Взимат ли такива при техни акции?

Някъде в старозагорско има ли група за борба с бракониерите, каквато има на яз. Пясъчник?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”