Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безумие.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безумие.

Мнение от Emo-83 »

Нека се съберем за мирен протест пред ИАРА и да спрем това безумно предложение за назначение.
Моля вижте линка,който ви пускам и прочетете коментарите под него.
http://bigfish.bg/news/novini/Iskar-rib ... nieri.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Със такива ли хора ще се борим против бракониерите :!: :?:
Бих приел всякакво безумно назначение,но точно това НЕ.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Parsun
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 9:03

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от Parsun »

Честитоооо !!!!!!!!!!!!!!!
След назначението на Майдън Сакаджив ще отбележа в близко бъдеще какво да очаквате........

1 Увеличаване на костативните протоколи и намяване на заловените бракониери.
2 Собствениците на аквакултури може да спрат да отглеждат риба , защото бракониерска риба от любимите ни водоеми ще има ДОВОЛНО НА НАРОДНИ ЦЕНИ В "МАГАЗИНИТЕ"

3 Бизнеса със слаботокови и всякакви такива боклуци ще изяде река Дунав и всички вливащи се в нея реки.

4 А ние любителите риболовци ще ловим само риби като: Настинка,Плексит и венерически болести,защото няма да има друго.

5 Мрежите ще се даряват за опазване изследване на рибния ресурс....
Последно промяна от Parsun на Вто Юли 16, 2013 13:40, променено общо 2 пъти.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от sampo »

google написа:Прокурорски чадър за биячите на полицай
Бракониерите от Никопол дори не са арестувани, след като смазаха граничен офицер

Плевен. Прокурорски чадър пази бракониерите от Никопол, алармираха местни хора вчера. Както "Стандарт" писа, двама нелегални рибари пребиха жестоко граничния офицер от Сомовит Марио Караджов.
Местните се страхуват да говорят открито за Емил Георгиев-Вълка и сина му Георги. Двамата размазаха лицето на граничаря, който ги спипа да ловят с ток риба в Дунав. Зверската разправа стана пред обвинителя от Никопол Димитър Ганев, който се черпел с бракониерите. Вместо да защити полицая, прокурорът се опитал да го прогони и да осуети проверката. Караджов бил повикан от инспектори по риболова. Той е от Черквица и е командир на отделение в участъка в Сомовит.
Вълците, както наричат там биячите, слезли от черната си лодка на брега и повалили полицая. Ритали го пред риболовните инспектори Петко Бенчев и Майдън Сакаджиев, които носели пистолети, но не посмели да ги извадят. Спасил го шефът на пробационната служба в Плевен Валентин Кучев, който бил сред компанията.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

Четвъртък е представянето на Майдън пред Агенция ИАРА София.Това е научено от Първо лице единствено число току що.Позвъних и във вестник "Рибар"
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от Д.Граховски »

Четвъртък всички пред ИАРА , да не даваме на тоя ахмак да мине.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

Една подписка би свършила също работа а и Патриотични песни ,защо пък не.
Та ако се подадът сигнали там където трябва ,същото.То никой не ще от управляващите скандали.
Всички пред ИАРА ,това също е много разумно решение.


Аз каквото можах направих,Говоря от "Първо лице единствнно число" край.
Батко Емо
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 15:39
Местоположение: ПЕРНИК

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от Батко Емо »

Насекъде ни правят на маймуни,каквито сме си всъщност,дори и в Албания досега да са ги измели тия мекерета за 24 часа :twisted:
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

Емо чакай да ти се обадят от Агенция Фокус и от една телевизия.Разбийте ги там шушумигите.Колеги търсете контакти с четвъртата власт Медиите който каквито контакти има пускайте в действие молете за помощ да ни поддържат във всеки град е необходимо да се шуми , гласността му е майката.


ОБЯВЕТЕ час за събиране,къде и дайте информация какво да носим.Плакати знамена или нищо кажете нещо.
morski dyavol
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 15:09
Риболов: морски

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от morski dyavol »

Рибарите от Черноморието приветстват най-накрая смяната на ръководството на ИАРА, тъй като настоящето задуши дребномащабния риболов за сметка на олигарсите в Черноморския риболов. При всяко посещение по Черноморието досегашния директор на ИАРА Драгомир Господинов се среща единствено с представители на едрия риболов и взимаше само тяхното мнене под внимание и работеше само в техен интерес.
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

Да и това е мнение аз не бих си позволил да те оспорвам Морски Дяволе.Но тук става въпрос за друго ,кажете там със бойните другари от Вашия бранш за този ново назначавания.Как мислите след като, след прочита на статиите.Какво мислите ,той дали ще Ви помогне?
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от кмета2 »

За пръв път през последните години видях браковците по " Стамбулиеца " притиснати и притеснявани.За пръв път имахме на лице воля за промени, макар в по-голямата си част недообмислени, непълни дори злокачествени :!:
Като игнорирам гнева си от безумните срокове в заповедта за забрана на риболова на бяла и щука; :shock: писмото с куп правописни грешки и цитирана в него съвсем различна заповед :roll: и разрешения нощен риболов, но само от брега :fish5: не мога да отрека наличието на положителни страни в работата на Господинов :!:
Не познавам Сакаджиев, но като ви слушам ПОДКРЕПЯМ мнението Ви :!:
Нашите интереси обаче се ограничават до любителския риболов :!:
Ако колегата от Варна е прав, а вероятно е прав, тъй като като цяло политиката на преди управляващите бе такава, то нещата придобиват друг характер, но едва ли Майдън ще оправи нещо :idea: Мисля, че е по голям шанса Господинов да се коригира :idea:
morski dyavol
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 15:09
Риболов: морски

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от morski dyavol »

Ние не познаваме Сакаджиев, а и той все още не е официално обявен. По същия начин не познавахме и Господинов и предишните при тяхното назначаване. Но мога да кажа по адрес на сегашното ръководство на ИАРА, че с направените промени в Закона през миналата година започнаха да задушават и унищожават нас дребните рибари, изхранващи семействата си с този занаят. Мисля, че всички сте чули "за всяка лодка касов апарат" - истина е. Мисля, че ако продължи ентусиазмът на Господинов до година риболов ще извършват само големите кораби. Познайте чии интереси обслужва Господинов с тези промени - на олигарсите или на нас - любителите и дребните рибари!!!
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

Аз също не го познавам но след като разбрах от източници от неговия избирателен район какво е ставало.

Но подчертавам не са черно на бяло.

А от това нищо не може да излезе като доказателсво за да го пратя на моя Фаворит този за който гласувах от ДПС а той го знае моето мнение по въпроса.

Онзи ден разговарях със него и той ми каза дай да видя какво има по въпроса и ще го разгледаме каза и следното,тогава ще видиш резултати.Също подчерта ,че винаги сме говорили с факти и точни доказателства /става въпрос за лични взаимоотношения/ .


А и Факта че има тези съмнения в първото изречение ми е достатъчен да се съпротивлявам.

Рано или късно ще се запознаем със Вас Морски ДЯВОЛЕ , правете група за да се почерпим там при Вас.Бъди сигурен.И ще ти покажа една рецепта на топла салата от риба. :fish2:
magare
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:23

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от magare »

кмета2 написа:За пръв път през последните години видях браковците по " Стамбулиеца " притиснати и притеснявани.За пръв път имахме на лице воля за промени, макар в по-голямата си част недообмислени, непълни дори злокачествени :!:
Като игнорирам гнева си от безумните срокове в заповедта за забрана на риболова на бяла и щука; :shock: писмото с куп правописни грешки и цитирана в него съвсем различна заповед :roll: и разрешения нощен риболов, но само от брега :fish5: не мога да отрека наличието на положителни страни в работата на Господинов :!:
Не познавам Сакаджиев, но като ви слушам ПОДКРЕПЯМ мнението Ви :!:
Нашите интереси обаче се ограничават до любителския риболов :!:
Ако колегата от Варна е прав, а вероятно е прав, тъй като като цяло политиката на преди управляващите бе такава, то нещата придобиват друг характер, но едва ли Майдън ще оправи нещо :idea: Мисля, че е по голям шанса Господинов да се коригира :idea:
Мойте тука браковци СЪРБЕЛ ги хвана студена пот им тече в гащите-бъдете сигурни.

Подкрепям всичко казано НО ако Господинов е грешил това е негов проблем/не го вярвам защото имам информация че е добър човек но дали е зависим от някого НЕ мога да кажа/.
Знаеш ли колко ги псувах за тези забрана цял град знае моята позиция за разделяне на забраната период за щука и бяла риба после другата за мирната като при пъстървата за да има присъствие по водоемите до и от 15 тия ден в месеца ебати забраната от 105дена/.Знаеш ли колко пъти звънях в Иара София и все на съвещание НАЧАЛНИЦИТЕ оставете си телефона ще ви се обадим даваха ми телефона на едни продажници от местните структори и нищо но после се поправиха сега е друго.
А ако този Человек е още по зависим/мнение от хората в Никопол и Плевен/ А А каво правим ако по лошо стане после пак ли да НАДГРАЖДАМЕ пак от НУЛАТА пак МЕСИЯ ДА ЧАКАМЕ това ли искаме.АЗ лично НЕ НЕ и НЕ.

АКО ТРЯБВА Явор НЕДЕВ да връщат тоя НЕ.Тази е моята позиция като ДАНАКОПЛАТЕЦ гражданин и ШИБаНА електорална единица. БАСТА.!!!!!~Да се увеличат със още ТРИ екипа Мобилните групи да се актуализират заплатите достатъчно та да имат ДОСТОЙНСТВО да се Вършат работата. КАКТО трябва по и по-добро оборудване и неограничени средства за изпълнение на преките им задължения

И не ми трийте поста Господа. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!!
Че съм,Бесен. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Няма ли някой поет да съчини патриотична песен за рибарите който се борят срещу браковците,усмихвате се нали---а ми изтрихте всичките постове с песни не съчинени от мен нали.

А бракоците имат нали се сещате за "И ловец съм и Рибар" тука по нашите водоеми на откриването от бая къщи около водата се чува жив свидетел съм.
greenflag
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 21:15

Re: Назначават за шеф на ИАРА Майдън Сакаджиев-ужас и безуми

Мнение от greenflag »

Живо се интересувам и от следното:

1. Колко броя нарушения са костатирани за периода от когато е назначен?

2.За колко от нарушенията са съставени АУАН/актове за констатирани административни нарушения/?

3,За колко от съставените АУАН са издадени НП. /наказателни постановления/?


3.Регионалния Директор Може ли да спре Административно производство започнало със съставянето на АУАН. И по какви причини? И ако е така за колко?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”