Проект 2014

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Проект 2014

Мнение от maranzika »

марката написа: и по голям контрол,защото доста рибари няма да бъдат информирани.По добре беше да ги забранят за някоя година.
Е като ги забранят тия същите бракониери ще се спрат ли според тебе? :?: :?: Точно забраните не вършат работа!Контрол и пак контрол... :!: :!: :!: :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Проект 2014

Мнение от Бат Стан »

марката написа:.От инициаторите клуб Балканка
Доста повече сме инициаторите. Очаквайте още новини другата седмица.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Проект 2014

Мнение от Златев »

Само контролът му е майката. Голи закони без дърмон нищо не правят. Тук болшинството колеги го имат самосъзнанието, но ние сме си по-малко и от 1% от рибарстващите и сме само капка в морето. Затова - горският с две ченгета и от гоьл на гьол! За 1 седмица ще са си избили от глоби заплатите и извънредните даже за месеци напред. И пандиз.

ПП
Ама то е така и по пътищата, и по банките, и по паланките...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Проект 2014

Мнение от svetoslav7704 »

Забранявайки даден водоем или река с цел, увеличаване на рибните ресурси, изисква правилна преценка на възможностите на съответните звена на ИАРА за охрана.При липса на възможности и ресурси за контрол ,забраната се превръща в стимул за развитие на бракониерството.Докато не се помисли за това ,всички забрани ще водят само до негативни резултати. :( Все още не съм виждал бракониер да се съобразява със забрани :lol:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Проект 2014

Мнение от mitioto »

марката написа:Аз мисля че всичко зависи от контрола/пъдарите/.От няколко години практикувам спининг точно по тези реки и не съм проверяван нито един път.Щом сте от Кюстендил много добре знаете за горното течение на Драговищица какви риби има а при нас са намалели до минимум,независимо че до преди година над моста На Долно беше забранено.Контрол никакъв.На Елешница си мятат сракмета по всяко време даже и снимки съм качвал в форума.Контрол никакъв.И там имаше забрана в горното течение но за някой нямаше.За Рилска също никакъв контрол,над Бричи бор е в зоната на парка,а е пълно с рибари.От инициаторите клуб Балканка трябва да помислят за информативни табели по течението на реките и по голям контрол,защото доста рибари няма да бъдат информирани.По добре беше да ги забранят за някоя година.Това са моите наблюдения ,може и да бъркам някъде защото съм ходил само излетите,но истината може и да е друга........

Сега те разбрах за какво говориш. Ами да, не са те проверили разбира се. И знаеш ли защо? Защото имат една кола и отговарят за район от Треклянска река до Кочериновските гьолове. Дали са виновни служителите?! Те да се въплатят в Батман, пак няма да огреят. Така е за съжаление. Много си прав за промяната. Трябва да се случи и е много належащо! Ти идваш от скоро по рекките, аз съм по тези места от почти 30 години. Видях много катаклизми и промени по реката, но най-големия от всички до сега е ВЕЦ-а. Преди това през 1997 г измряха всички раци до един от някакво замърсяване... Един ден само ще показвам снимки на децата и ще казвам: "Там имаше река... с две сърца"
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Проект 2014

Мнение от zx7r »

3. Във водите на българския участък на река Дунав се забранява риболовът с всякакъв вид риболовни уреди и средства, както следва:
….
3.11. Разливище на р. Дунав под с. Горни Цибър, общ. Вълчедръм от 713 р. км. до устието на р. Цибрица.
Абе това виц ли е? Някой да ме светне с какви мотиви е взето това решение? Излиза, че цялата дига заедно с буните под Г. Цибър е аут… И какво имат предвид под „разливище“, щото след като построиха дигата и укрепиха брега, разливите са в историята? През цялото лято на буните имаше дежурни шаранджии, сега с тази забрана им дойде дюшеш на орките. Страшна неграмотност цари в тая агенция…

Изображение
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”