Забрана за бяла и щука 2014?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от axel »

+1 :tup:
Точно така и друго:откъде-накъде риболовният билет да риболов от брега и от лодка трябва да е с една и съща цена :idea: .Редно е всички риболовци ловящи от каяк или лодка,да плащат по-висока такса-примерно 200лв,които да отиват за зарибяване и ИАРА,тогава няма да се чудим защо Агенцията няма лодки и коли :idea: :idea: .....нали за да проверяват лодкарите и ИАРА трябва да има лодки......и друго защо се позволява на два метра вода да минават лодки с двигатели над 25кс,та до 200кс. върху хайверни риби :?: ,трябва да има ограничение в конските сили на двигателите на рибарските лодки. :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от sampo »

axel написа:..откъде-накъде риболовният билет да риболов от брега и от лодка трябва да е с една и съща цена :idea: ..
Колега, нормата за дневен улов е една и съща.

По твоята логика шаранджия с три пръчки и заградил с шамандури половин язовир трябва ли да плаща колкото спинингист, който пляска тенеке с една кука и една пръчка? :mrgreen:
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от maznislav »

Павка , това с лодките е ясно , но няма как да се забранят защото лобито е голямо. На много места в Европа е забранен ТРОЛИНГЪТ с какъвто и да е друг начин освен на гребла..Колко мислиш ,че ще гребеш днес? Отделно е забранено всякакво използване на бензинови мотори в затворени водоеми. Не знам дали знаеш каква магистрала става на Копринка есента .. през 10 мин лодките се местят в 2 -та края на язовира с мръсна газ? Дали това може да стане на гребла? И аз съм съгласен , че който иска да лови от лодка ( в това число и каяк) тряба да плаща не по-малко от 100 лв за билет , тъй като има достъп до различни рибни ресурси ( дали ги лови няма значение ) от тези на брега. Абе изобщо с тоя билет за 25 кинта само пълним бреговете и лодките с хода дето няма какво да правят и са отишли да скубят. Днес на Копринка само аз бях за щука... Е И ?
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Krasi-ribata
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 17:01
Риболов: риболов на хищници
Местоположение: Габрово

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от Krasi-ribata »

И какво хвана ако не е Тайна като беше за Щука ?
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от кмета2 »

Мале, мале! :shock: :shock: :shock:
Винаги съм знаел, че точно в този спор е голямата ни трагедия :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от кмета2 »

Ще ми се да имах повече свободно време, та веднъж за винаги да напиша, какво мисля :!:
С по-обширни обяснения де :( :( :(
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от Marco Polo »

axel написа:Точно така и друго:откъде-накъде риболовният билет да риболов от брега и от лодка трябва да е с една и съща цена :idea: .Редно е всички риболовци ловящи от каяк или лодка,да плащат по-висока такса-примерно 200лв,които да отиват за зарибяване и ИАРА,тогава няма да се чудим защо Агенцията няма лодки и коли
Интересно ми е СЕГА къде отиват "събраните пари" от билети и колко са те, та .. примерно 2000-5000-10000 на година "в повече" от лодките как ще оправят нещата.. :lol: :lol:
axel написа:трябва да има ограничение в конските сили на двигателите на рибарските лодки. :idea:
По твоята логика аз, с 2.5 коня и с една ДО две пръчки в лодката трябва да плащам ПО-МАЛКО от шаранджията на брега, който е ПОНЕ с три пръчки ;)

Абе с две думи.. немам думи! :lol:
"Къде съм аз, къде сте вий!"
От девет кладенеца вода ще извадите, за да... ;)

Ице.. Напиши, бе! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от svetoslav7704 »

Защо ли винаги се намира някой недоволен, неоценяващ труда,загубеното време и нерви от хората, които са му усигурили още 1месец да практикува хобито си.И защо винаги се гледа в чуждата паничка,а не в собствената.Много ми е интересно и колко ще плащат за билети хората с джетовете и скутерите по язовирите,които се ползват за развлечение. :?: Аз също не подкрепям дисциплини като тролинг за щука, но нищо не ми пречи да си взема спининга и да отскоча за щука,който иска нека си троли. :idea:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от shaman »

За какви 200 лв. за билет с лодка говорите !

В момента под 150 лв. струва билета за "стопанските" по Дунав. И за тези пари могат да ловят с каквото си поискат и колкото си поискат без никакви ограничения.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от Качаков63 »

axel написа:+1 :tup:
Точно така и друго:откъде-накъде риболовният билет да риболов от брега и от лодка трябва да е с една и съща цена :idea: .Редно е всички риболовци ловящи от каяк или лодка,да плащат по-висока такса-примерно 200лв,които да отиват за зарибяване и ИАРА,тогава няма да се чудим защо Агенцията няма лодки и коли :idea: :idea: .....нали за да проверяват лодкарите и ИАРА трябва да има лодки......и друго защо се позволява на два метра вода да минават лодки с двигатели над 25кс,та до 200кс. върху хайверни риби :?: ,трябва да има ограничение в конските сили на двигателите на рибарските лодки. :idea: :idea:
Колеги, чета ви и ми става жалко, че завистта е определящото във взаимоотношенията ни- като се почне от безкрайните претенциите от сутрешните тв емисии, та чак до форума.
Всеки гледа да е "по-по-най", без да помисли за собственото си човешко достойнство.
Гледам и лодкари, които пердашат с мръсна газ, а също и тези шаранджии, които имат "нотариални актове" за определени места, и винаги си спомням за един сполучлив стар виц, с който напълно се изчерпва същността на любовта към ближния в българската и интерпретация.
За тези, които не могат да си спомнят вица, моля, четете:

Защо в ада пред казана на българите няма пазач?
Защото, ако някой тръгне да излиза другите сами го връщат обратно!
Лакомията е основа на човешката деградация.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от axel »

За неразбралите,в числото на лодкарите поставям и себе си,като съм напълно съгласен да плащам по-висока такса за риболов от лодка,особено,ако парите отиват за зарибяване и охрана на язовирите :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: .
Който иска можем да направим експеримент:Да се гмурне под вода и аз да мина с 70кс,мотор с мръсна газ над него :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Неслучайно в повечето Европейски страни е забранено за двигатели над определени к.с. за вътрешните водоеми.........сигурно мрежите се пускат сплуване а?????? :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от valkata34 »

90% от мрежите се пускат с надувни лодки без двигатели! :idea:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от Marco Polo »

axel написа:напълно съгласен съм да плащам по-висока такса за риболов от лодка,особено,ако парите отиват за зарибяване и охрана на язовирите
Не ми отговори.. А ми се щеше да чуя какво мислиш..
Каква част от билета отива сега за зарибяване и охрана?
Между другото едно щекарско оборудване струва в пъти повече от моето тролингово.
А един сериозен шаранджия вреди в пъти повече от мен със захранките, пълни с каква ли не химия, хвърлени във водоема.
Спирам по темата, защото.. е смешно!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от axel »

Марко,тук не става въпрос,чие оборудване струва повече,тук става въпрос за това,което видях,на Ивайловград през забраната за бяла риба,ми те 90% от лодките "тролещи за сом" хващаха белки на влачене и джиг,мислиш ли,че ИАРА може да следи всяка една от 50лодки какво точно прави в момента?Мислиш ли,че е редно да се троли/уж за сом/ на 1.5-3м дълбочина над гнездата с белките????Нека си ги наречем нещата с истинските им имена.
Един щекар с колко въдици лови и какъв периметър водна площ облавя?????Знаеш ли какво става примерно на Антона към Михалково,като мине големия кораб с два двигателя по 150к,заедно с четири пет джета охрана,ами денят ти е провален,спокойно можеш да си тръгваш........може ли един щекар да попречи на твоя риболов??????,а ти на неговия?Няма смисъл да се правим на ущипани,нагледъл съм се на простотии от всякакъв вид.Добре е да се въведат някакви правила за риболова от лодка,иначе рибата наистина ще намалее драстично. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за бяла и щука 2014?

Мнение от Marco Polo »

axel написа:да се въведат някакви правила за риболова от лодка,иначе рибата наистина ще намалее драстично. :idea:
Съгласен! Същите правила, които важат и при другите - спазване на закона!
Има си мъстилища, има си разлешен и неразрешен улов, има си нолми и какво ли още не...
Но да сложиш всичко под един знаменател не е редно. Поне според мен.
Аз на лодка не съм стъпвал от март, а преди това от октомри. Трябва ли да плащам 10 пъти по-скъп билет заради това че имам и карам лодка?!? Мммм?
:D
А когато на Ивайловград започнат истински провери без значение кой-кой е и че трябвало да има "салатка от прясна бяла" в лагера - ела ми се обади...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”