Спешно!Денонощен рибарски магазин

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Abase
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 22:31
Риболов: vsqkakuv

Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Abase »

Моля ви,спешно ми трябва денонощен рибарски магазин в София..Утре мислех да ходя за риба рано сутринта,обаче се оказа,че съм си загубил билета (преди месец го издадох :( ) :oops:
Моля помогнете :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Д-р Флекс »

Уви, деноношно в София можеш да си купиш само алкохол, цигари ... тези три неща... :lol:
Abase
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 22:31
Риболов: vsqkakuv

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Abase »

А магазин който работи от 5-6-7 часа?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Д-р Флекс »

Abase написа:А магазин който работи от 5-6-7 часа?

Някога магазинът срещу двореца "Врана" на Цариградско шосе отваряше преди 0700 летния сезон, но откакто "Риби и такъми" го взеха, не съм спирал там, така че, не знам... Но нека те успокоя - след като имаш издаден билет за 2014, дори и да си го изгубил, той е вече в системата на ИАРА и е напълно валиден. Ако те проверят, просто казваш, че си го забравил, и да не бързат да ти пишат акт, а да ти вземат данните, и да проверят, и само ако нямаш такъв, да ти пишат акта. И без това, ще ти се издава не нов билет, а дубликат на стария, само срещу такса за дубликат (2 лева, май). Аз също съм губил билет, та знам.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от zampo »


Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:

1. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за
риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни
обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре
на една от въдиците;

2. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват 2 броя въдици (пръчки) с монтирани до 2
броя куки (единични или двойни) при риболов в реките, старите речни корита,
крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;

3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и
бройки) в билетите за любителски риболов;

4. да носят по време на риболовен излет билетите за любителски риболов и да ги
представят на контролните органи при поискване.


(2) (Нова - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Използването на тройни куки се разрешава само при

Чл. 65. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който извършва любителски риболов в
нарушение на изискванията по чл. 24, ал. 1 и 2, се наказва с глоба от 100 до 400 лв.


Ако все пак те проверят ,бъди скромен и не се заяждай с проверяващите :wink: В повечето случай проявяват разбиране !

пп Могат да проверят имаш ли билет само в рамките на работното време 9.00-17.30 ч

Чл. 66. (1) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който улови и запази риба в количество
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Жоро
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 3:20
Местоположение: София

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Жоро »

Магазин "Риби и такъми" в SkyCity Mall- ул. "Коста Лулчев" 52- бачка до 22 ч. всеки ден.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Спешно!Денонощен рибарски магазин

Мнение от Tomahawk »

zampo написа:

Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:

1. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за
риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни
обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре
на една от въдиците;

2. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват 2 броя въдици (пръчки) с монтирани до 2
броя куки (единични или двойни) при риболов в реките, старите речни корита,
крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;

3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и
бройки) в билетите за любителски риболов;

4. да носят по време на риболовен излет билетите за любителски риболов и да ги
представят на контролните органи при поискване.


(2) (Нова - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Използването на тройни куки се разрешава само при

Чл. 65. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който извършва любителски риболов в
нарушение на изискванията по чл. 24, ал. 1 и 2, се наказва с глоба от 100 до 400 лв.


Ако все пак те проверят ,бъди скромен и не се заяждай с проверяващите :wink: В повечето случай проявяват разбиране !

пп Могат да проверят имаш ли билет само в рамките на работното време 9.00-17.30 ч

Чл. 66. (1) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който улови и запази риба в количество
Абе то какво пише и за бракониерския риболов в закона ... ама какво се случва в реалност ... Просто е нагло някой да ми напише акт за това че съм си забравил билета в нас ... да пишат в акта "неизвестен извършител " :lol: :lol: :lol: :mrgreen: то това е е практиката ...
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”