Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от 6tukara »

Добре, но не разбрах освен таксата от 4 лв рибата ще се заплаща ли?
Ако има риба и на бастун че се хване
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

То остава да ти сибира пари за кленовете,щуките,костурите :lol: :lol: :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

6tukara написа:Добре, но не разбрах освен таксата от 4 лв рибата ще се заплаща ли?
Рибата не се заплаща.Догодина живот и здраве ако станат/оцелеят/ шаранчетата ще се плащат по 4лв.килограма.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от koi4a »

Щом рибата не се заплаща според мен е редно да има ограничения за максималния улов, примерно както е в закона. Не е лошо да се помисли и за куки без контри.

ПС: А идеалния вариант е всичко обратно във водата. Който му се яде риба в магазина има колкото искаш.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Д.Граховски »

koi4a написа:Щом рибата не се заплаща според мен е редно да има ограничения за максималния улов, примерно както е в закона. Не е лошо да се помисли и за куки без контри.

ПС: А идеалния вариант е всичко обратно във водата. Който му се яде риба в магазина има колкото искаш.
Абсолютно. Аз си мечтаех да взема едни поопоскани баластриери под аренда, ама не стана, а ако беше станало щях да ги пусна с минимална такса, но без да се прибира рибата поне три-четири сезона. А по това време имаше свръх популация от лин.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

koi4a написа:Щом рибата не се заплаща според мен е редно да има ограничения за максималния улов, примерно както е в закона. Не е лошо да се помисли и за куки без контри.

ПС: А идеалния вариант е всичко обратно във водата. Който му се яде риба в магазина има колкото искаш.
Ако не се лъжа по закон е 3кг.така и ще бъде.А относно куките и пускането на рибата....Нали виждате за какво писане става на въпрос в ъв форума.Някой колеги не ги интересува че се правят удобства,че до вчера си оставаха колите на 1км.от баластриерата,не и харесва че ще има контрол относно пускане на тапи,препани,мрежи и т.н.Но ще се оправим който не му харесва има и други баластриери.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от naso »

Какво се баламосвате един друг тука :lol: Истината е, че това ще се превърне в поредния гьол за шарани и каракуди.
Хубавите диви щуки, костури и кефали ще изчезнат, и останат в миналото, като на много други места.
За арендаторите, това са вредни риби от които не се печели :idea:
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

naso написа:Какво се баламосвате един друг тука :lol: Истината е, че това ще се превърне в поредния гьол за шарани и каракуди.
Хубавите диви щуки, костури и кефали ще изчезнат, и останат в миналото, като на много други места.
За арендаторите, това са вредни риби от които не се печели :idea:
Много грешиш,искам да направя така че да има всякаква риба.От тук рибата ще се вади само с въдици,не бъркайте СТАТУТИТЕ на водоемите,повечето имат Стопански това означава вадене на рибата с мрежи,а аз съм за Спортен и нямам никакво намерение да го сменям.Не разбирам защо някой от вас са настроени толкова негативно.Времето ще покаже че много грешите.
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Cowntdown »

Иван72 написа:Ще има доста риба и тогава никой няма да мрънка за тези 4лв.
Не мисля, че има някой който мрънка за таксата.
Недоволни сме от факта, че част от защитена територия
http://natura2000.moew.government.bg/Ho ... ectedSites
с уникална екосистема се превръща в поредното капанче за шарани - утъпкани пътища, "почистени" брегове, чадъри, може и една скара-бира, когато се разрастне бизнеса, "приятна" за ухото музика итн...
Само можете да си отговорите на въпроса какво ще се случи с рибната популация във водоема, когато изтече арендния договор...
Пък който иска нека да помогне :D :D :D
Но както казва арендаторът има и други баластиери...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Cowntdown написа:
Иван72 написа:Ще има доста риба и тогава никой няма да мрънка за тези 4лв.
Не мисля, че има някой който мрънка за таксата.
Недоволни сме от факта, че част от защитена територия
http://natura2000.moew.government.bg/Ho ... ectedSites
с уникална екосистема се превръща в поредното капанче за шарани - утъпкани пътища, "почистени" брегове, чадъри, може и една скара-бира, когато се разрастне бизнеса, "приятна" за ухото музика итн...
Само можете да си отговорите на въпроса какво ще се случи с рибната популация във водоема, когато изтече арендния договор...
Пък който иска нека да помогне :D :D :D
Но както казва арендаторът има и други баластиери...
Дали ще е под аренда или не пътищата пак ще са утъпкани.Какво се зацепихте за бреговете да виждате да са почистени вие като ходите на риба и ви пречи някой клон или храст какво правите.Май вече се чудите какво да пишете.До сега да сте видяли нещо лошо да е станало или всички взехте страна на първия,които подхвана темата за баластриерата.Защо не го попитате като е уведомил ИАРА какво са одговорили има ли нещо нередно.Жалко че всички които пишете разни глупости не ви познавам лично та след време да се видим ида видя какво ще говорите.Започнахте да фантазирате.....скара бира музика....Защо не ми направите и проект за вилно селище...Не ставайте смешни по добре ако имате някакви разумни идей ги споделете.............................
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Cowntdown »

[/quote]
Дали ще е под аренда или не пътищата пак ще са утъпкани.Какво се зацепихте за бреговете да виждате да са почистени вие като ходите на риба и ви пречи някой клон или храст какво правите.Май вече се чудите какво да пишете.До сега да сте видяли нещо лошо да е станало или всички взехте страна на първия,които подхвана темата за баластриерата.Защо не го попитате като е уведомил ИАРА какво са одговорили има ли нещо нередно.Жалко че всички които пишете разни глупости не ви познавам лично та след време да се видим ида видя какво ще говорите.Започнахте да фантазирате.....скара бира музика....Защо не ми направите и проект за вилно селище...Не ставайте смешни по добре ако имате някакви разумни идей ги споделете.............................[/quote]

Бих желал да помоля модератора да почисти темата и да припомни на новорегистрираните колеги за форумните правила и тона, с който се води дискусия.
На предизборни обещания се наслушахме, но вместо отговор на въпроса относно защитената зона и това какво ще се случи с водоема след като изтече договора получаваме спам.
Разумната идея е да не се променя пейзажа на водоема.
За тези, който не са запознати там гнездят водоплаващи птици-водни кокошки, патици, гмурци. Виждал съм даже земеродно рибарче и орел рибар.
През февруари даже при ледена кора и няколко квадрата прозорец в средата с един колега видяхме лебеди.
Във водораслите и в храстите, които на някои много им пречат също има живот.
Явно всички тези водни обитатели ще трябва да си потърсят нов дом...
Какъв е смисълът да продължавам, след като няма да се осъществи.
То се е видяло, че времето ще покаже...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Cowntdown написа:
Дали ще е под аренда или не пътищата пак ще са утъпкани.Какво се зацепихте за бреговете да виждате да са почистени вие като ходите на риба и ви пречи някой клон или храст какво правите.Май вече се чудите какво да пишете.До сега да сте видяли нещо лошо да е станало или всички взехте страна на първия,които подхвана темата за баластриерата.Защо не го попитате като е уведомил ИАРА какво са одговорили има ли нещо нередно.Жалко че всички които пишете разни глупости не ви познавам лично та след време да се видим ида видя какво ще говорите.Започнахте да фантазирате.....скара бира музика....Защо не ми направите и проект за вилно селище...Не ставайте смешни по добре ако имате някакви разумни идей ги споделете.............................[/quote]

Бих желал да помоля модератора да почисти темата и да припомни на новорегистрираните колеги за форумните правила и тона, с който се води дискусия.
На предизборни обещания се наслушахме, но вместо отговор на въпроса относно защитената зона и това какво ще се случи с водоема след като изтече договора получаваме спам.
Разумната идея е да не се променя пейзажа на водоема.
За тези, който не са запознати там гнездят водоплаващи птици-водни кокошки, патици, гмурци. Виждал съм даже земеродно рибарче и орел рибар.
През февруари даже при ледена кора и няколко квадрата прозорец в средата с един колега видяхме лебеди.
Във водораслите и в храстите, които на някои много им пречат също има живот.
Явно всички тези водни обитатели ще трябва да си потърсят нов дом...
Какъв е смисълът да продължавам, след като няма да се осъществи.
То се е видяло, че времето ще покаже...[/quote]
И днес бях там и единственното нещо което се е променило по пейзажа е че няма толкова празни бутилки,кутий от стръв и всякакви други боклуци.А относно "разрешителното за ползване на повърхностен воден обект" а не договор...ще го подновим до 2025г.Ако има други въпроси питайте няма проблем с удоволствие ще ви одговоря.А относно регистрацията имах стара,с името на някаква риба,но реших че е по добре да си направя нова да се знае кой кой е.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Cowntdown написа: През февруари даже при ледена кора и няколко квадрата прозорец в средата с един колега видяхме лебеди.
..
Аз бях този колега,имам и снимки на лебедите.
А риба имаше заради многото водорасли и обраслите брегове.
Сега,като се почисти хубаво,ще изчезнат и рибите и насекомите,птиците,гризачите.....Дреме ти,режи хвърляй,майната и на природата,можеш и кейчета да направиш и за водно колела е подходящо.А пролетно време при силен вятър се вдига вълна,като за Уинд Сърф.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от koi4a »

Май ни е нужен малко оптимизъм, все някога ще се намери нормален арендатор, който да направи нещо положително за арендования водоем. Най-малкото прави чест на колегата, че пише тук и ни обяснява какво мисли да прави. Относно натура 2000 мога само да кажа, че "не е луд този дето яде баницата......."
Това мнение все още се чудя как да го разбирам:
Владимир написа:То остава да ти сибира пари за кленовете,щуките,костурите :lol: :lol: :lol:
или има сарказъм или кленовете костурите и щуките трябва да се ловят и прибират безплатно и без ограничение.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Бат Стан »

Имам въпрос към арендатора - ако водоемът се заледи през зимата, ще бъде ли позволен подледният риболов, разбира се, извършван от подготвени и добре екипирани хора като мен и другите колеги маниаци в тази дисциплина?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”