Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
robin78
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 21:49
Риболов: спинингов

Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от robin78 »

Здравейте,

Бих искал да подам сигнал за незаконно вземане под аренда и съответно бъдещо унищожаване на едни прекрасни водоеми с богат рибен запас и уникална екосистема - дом за най-разнообразни водни обитатели.

Забелязах, че са от списъка на разрешените водоеми през забраната за 2014 г, но очевидно не е така.

При последния си излет заварих табела, автомобил в движение, но очевидно без номера, фургон, а след малко пазач и самия арандатор, които поискаха да си платя такса от 4лв.

Попитахме и кмета на общината господин Симеон Вълов - той самият беше много учуден, че всичко това е факт и обеща да провери, но вече се минаха две седмици без резултат.

Познавам водоемите много добре, тъй като съм местен и по тази причина бих искал да остана анонимен за да си нямам проблеми.

Въпросният арандатор Иван Брезашки е син на горския от общ. Искър.
В момента е взет само големия гъол, но до края на годината планът е да се вземат всички до края на годината за срок от шест години, съответно бреговете да се "почистят" за достъп на рибари.

Планира се да се зариби с малки шарани и амури по 0,3-500г.

Е птам се при положение, че иам щуки по 2+ кг, при това не малко дали първо добрият стопанин няма да прочисти водоема преди да им осигури безплатна закуска.

Другият въпрос е "почистването" на места за рибари дали по някакъв начин няма да наруши спокойствието и да прогони завинаги гнездящите водоплаващи птици. Именно поради трудно достъпните си брегове водоемите са се съхранили до момента.

Ето и малко факти:

арендатор:" Фирмата - 72" ЕООД занимаваща се с:

-изкупуване на гори

-продажба на дърва за огрев

-спортен риболов

Иска ми се да предотвратим следващата дейност - продажба на риба и да съхраним тези прекразни водоеми.

Току -що подадох сигнал и на ИАРА и се надявам да има резултат.
Надявам се на подкрепа и от Ваша страна колеги, защото заедно можем повече!

Изображение
Изображение
Изображение
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Д-р Дулитъл »

Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от bai ves »

предизборно :mrgreen:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Веско »

А защо не поиска да го видиш това разрешително дето е цитирано на табелата? Аз пари не бих им дал без да го видя...
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

robin78 написа:Здравейте,

Бих искал да подам сигнал за незаконно вземане под аренда и съответно бъдещо унищожаване на едни прекрасни водоеми с богат рибен запас и уникална екосистема - дом за най-разнообразни водни обитатели.

Забелязах, че са от списъка на разрешените водоеми през забраната за 2014 г, но очевидно не е така.

При последния си излет заварих табела, автомобил в движение, но очевидно без номера, фургон, а след малко пазач и самия арандатор, които поискаха да си платя такса от 4лв.

Попитахме и кмета на общината господин Симеон Вълов - той самият беше много учуден, че всичко това е факт и обеща да провери, но вече се минаха две седмици без резултат.

Познавам водоемите много добре, тъй като съм местен и по тази причина бих искал да остана анонимен за да си нямам проблеми.

Въпросният арандатор Иван Брезашки е син на горския от общ. Искър.
В момента е взет само големия гъол, но до края на годината планът е да се вземат всички до края на годината за срок от шест години, съответно бреговете да се "почистят" за достъп на рибари.

Планира се да се зариби с малки шарани и амури по 0,3-500г.

Е птам се при положение, че иам щуки по 2+ кг, при това не малко дали първо добрият стопанин няма да прочисти водоема преди да им осигури безплатна закуска.

Другият въпрос е "почистването" на места за рибари дали по някакъв начин няма да наруши спокойствието и да прогони завинаги гнездящите водоплаващи птици. Именно поради трудно достъпните си брегове водоемите са се съхранили до момента.

Ето и малко факти:

арендатор:" Фирмата - 72" ЕООД занимаваща се с:

-изкупуване на гори

-продажба на дърва за огрев

-спортен риболов

Иска ми се да предотвратим следващата дейност - продажба на риба и да съхраним тези прекразни водоеми.

Току -що подадох сигнал и на ИАРА и се надявам да има резултат.
Надявам се на подкрепа и от Ваша страна колеги, защото заедно можем повече!
Здрасти,аз съм арендатора,защо не спомена че пътя е настлан с камък,че се почистват само риб.места и се коси тревата по дигите пътищата и местата за палатки,или се притесняваш че като дойдеш с коня няма къде да пасе.Май ви стана гадно че не можете вече да го тарашите с мрежи,тапи препани и т.н..Кмета е уведомен още мин.год. И той не е общ.кмет,в ИАРА са подадени необх.документи,заплащането става с/у касов бон.Визитки съм дал на 7човека до сега така че ще се видим,да ти покажа разрешителното.А относно автомобила той е за извозване на боклуци,така че като дойдеш може да се повозиш.Искаме да го направим за нормални хора а не за олигофрени.Ако исках да вадя рибата щеше да има табела Риболова забранен,а както и ти сам пишеш аз зарибявам.
Изображение
Изображение
Изображение
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

robin78 написа:Здравейте,

Бих искал да подам сигнал за незаконно вземане под аренда и съответно бъдещо унищожаване на едни прекрасни водоеми с богат рибен запас и уникална екосистема - дом за най-разнообразни водни обитатели.

Забелязах, че са от списъка на разрешените водоеми през забраната за 2014 г, но очевидно не е така.

При последния си излет заварих табела, автомобил в движение, но очевидно без номера, фургон, а след малко пазач и самия арандатор, които поискаха да си платя такса от 4лв.

Попитахме и кмета на общината господин Симеон Вълов - той самият беше много учуден, че всичко това е факт и обеща да провери, но вече се минаха две седмици без резултат.

Познавам водоемите много добре, тъй като съм местен и по тази причина бих искал да остана анонимен за да си нямам проблеми.

Въпросният арандатор Иван Брезашки е син на горския от общ. Искър.
В момента е взет само големия гъол, но до края на годината планът е да се вземат всички до края на годината за срок от шест години, съответно бреговете да се "почистят" за достъп на рибари.

Планира се да се зариби с малки шарани и амури по 0,3-500г.

Е птам се при положение, че иам щуки по 2+ кг, при това не малко дали първо добрият стопанин няма да прочисти водоема преди да им осигури безплатна закуска.

Другият въпрос е "почистването" на места за рибари дали по някакъв начин няма да наруши спокойствието и да прогони завинаги гнездящите водоплаващи птици. Именно поради трудно достъпните си брегове водоемите са се съхранили до момента.

Ето и малко факти:

арендатор:" Фирмата - 72" ЕООД занимаваща се с:

-изкупуване на гори

-продажба на дърва за огрев

-спортен риболов

Иска ми се да предотвратим следващата дейност - продажба на риба и да съхраним тези прекразни водоеми.

Току -що подадох сигнал и на ИАРА и се надявам да има резултат.
Надявам се на подкрепа и от Ваша страна колеги, защото заедно можем повече!

Изображение
Изображение
Изображение
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Веско написа:А защо не поиска да го видиш това разрешително дето е цитирано на табелата? Аз пари не бих им дал без да го видя...
Здравей Веско,аз съм арендатора в Писарово.Разрешително има,заплащането става с/у касов бон,всичко си е законно,просто местните бракониери побесняха.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Младен Маринов »

Иван72 написа:
Веско написа:А защо не поиска да го видиш това разрешително дето е цитирано на табелата? Аз пари не бих им дал без да го видя...
Здравей Веско,аз съм арендатора в Писарово.Разрешително има,заплащането става с/у касов бон,всичко си е законно,просто местните бракониери побесняха.
Издаването на касов бон не означава законно завземане на водоема. Касов бон всеки може да издаде, когато има някаква търговска дейност.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

karakuda написа:
Иван72 написа:
Веско написа:А защо не поиска да го видиш това разрешително дето е цитирано на табелата? Аз пари не бих им дал без да го видя...
Здравей Веско,аз съм арендатора в Писарово.Разрешително има,заплащането става с/у касов бон,всичко си е законно,просто местните бракониери побесняха.
Издаването на касов бон не означава законно завземане на водоема. Касов бон всеки може да издаде, когато има някаква търговска дейност.
Вие не разбирате ли че всичко си е законно има разрешително за ползване на воден обект.В ИАРА са подадени всички необходими документи,поне е на лице че се прави нещо а не само да се събират такси
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Още миналата есен ги имаше табелите,бяха запълнени дупките с чакъл,но нямаше арендатори и пазачи.Надявах се да не се стигне до тук,но УВИ.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:Още миналата есен ги имаше табелите,бяха запълнени дупките с чакъл,но нямаше арендатори и пазачи.Надявах се да не се стигне до тук,но УВИ.
А защо не погледнете и от добрата страна на всичко това,прегледайте хронологията на ИАРА за баластриерите за 2012,2013г.колко мрежи са конфискувани. А за тази година?..Ако успея да направя това което съм намислил друго ще говорите.До 1-2год. Ще има доста риба и тогава никой няма да мрънка за тези 4лв.такса.Всичко това започна от един местен бракониер които вече не може да го тараши нощем с мрежите.Поне докато аз съм тук гарантирам че няма да има бракониерски истории.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Д-р Флекс »

Иван72 написа:
А защо не погледнете и от добрата страна на всичко това,прегледайте хронологията на ИАРА за баластриерите за 2012,2013г.колко мрежи са конфискувани. А за тази година?..Ако успея да направя това което съм намислил друго ще говорите.До 1-2год. Ще има доста риба и тогава никой няма да мрънка за тези 4лв.такса.Всичко това започна от един местен бракониер които вече не може да го тараши нощем с мрежите.Поне докато аз съм тук гарантирам че няма да има бракониерски истории.

Колега, не се познаваме, но харесвам думите и намеренията ти, и те подкрепям - поне засега. Бях на Писарово преди три седмици, видях, какво си направил за пътя,лових, наистина, на страничните баластриери, но ако това, което си написал - че ще си преграда срещу бракониерите и че ще опазиш все още богатото природно разнообразие на тези уникални водоеми, имаш моята безусловна подкрепа. Аз нямам проблеми да платя такса риболов за водоем, който е грамотно стопанисван и охраняван срещу бракониери, без да е превърнат в арена на идиотски експерименти и/или прищевки на неграмотни арендатори, както толкова много други водоеми в страната. При следващото си идване непременно ще те потърся, може пък да помогна с нещо...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Смятам,че проблем с мрежи не е имало а с токаджии.Проблема за хищниците предстои,успех в обезрибяването на поредния водоем,един от малкото с огромна популация на щука и костур.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:Смятам,че проблем с мрежи не е имало а с токаджии.Проблема за хищниците предстои,успех в обезрибяването на поредния водоем,един от малкото с огромна популация на щука и костур.
Токаджий в тези водорасли,няма как да стане.Тях ги гледай в Искъра.Доста риба съм пуснал,и на теб ти го казвам ако щях да вадя рибата нямаше да настилам пътя и да пускам амур,шаран,сом а щях да забраня риболова да не ми се пречкате.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Иван72 написа:
Владимир написа:Смятам,че проблем с мрежи не е имало а с токаджии.Проблема за хищниците предстои,успех в обезрибяването на поредния водоем,един от малкото с огромна популация на щука и костур.
Токаджий в тези водорасли,няма как да стане.Тях ги гледай в Искъра.Доста риба съм пуснал,и на теб ти го казвам ако щях да вадя рибата нямаше да настилам пътя и да пускам амур,шаран,сом а щях да забраня риболова да не ми се пречкате.
Колега,в повечето обезрибени(в последствие) водоеми си е бил разрешен риболова,пускали са се мирни риби,та дори и пъстърви.Тактиката е една и съща,имаше един гьол с добра популация на щука до София,взеха го под аренда,почистиха бреговете(стана достъпен отвсякъде),почистиха водораслите(за щуката,това е смърт)...Сега във въпросния водоем има основно мирна риба а за щука не се и чува.На въпросния водоем съм израснал,буквално,имам извадени доста щуки до около 2кг.
Изображение
За Писарово да не говорим,костура е в огромни количества,щуката до килограм също,клен(едър),сом,распери(още преди 7 години хванах един 1,500кг).Няма,как да ме убедиш,че тия малки шаранчета и амури ще ги пуснеш с мисълта да оцелеят и пораснат :lol: Водораслите ще поизчезнат,заради амура,щуката и костура ще станат досегаеми и ще бъдат изловени за минимално време.Единственото ,което до момента спасяваше рибата там е,че през топлата част от годината,почти беше невъзможно да се лови от водорасли.За токаджиите,не си прав,биха го с ток и няколко години ,нямаше почти никаква риба :evil: Нищо де,ти си говори,ние ще се правиме,че ти вярваме и,така.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”