Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Живко Славов
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 19:55
Риболов: Спининг
Местоположение: Стара Загора/София
дал Браво: 7 пъти

Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Живко Славов »

Здравейте колеги,
преди малко бях в "Карфур" да си купя пъстърва от охладената точка. Та там продават и жива риба.В аквариума имаше 2 сома, единият 7кг, а др 22кг. Това което забелязах беше, че рибите бяха с наранявания . Попитах продавачката от къде е рибата, като отговора й беше че е от с. Николаево* общ.Стара Загора. При няколко бързи въпроси от моя страна към продавачката дали рибата не е бракониерска тя ми отг. че толкова голяма риба няма как да е от бракониери. На следващия ми въпрос видях как тя се притесни и не искаше повече да ми отговаря. Та към кого трябва да се обърна за да проследи дали въпросната верига има документи за закупената риба?

*Това е едно от селата в който са известни с бракониерските си набези по близките присевни (Ягода,Шаново). Имам един колега , който ми каза, че около 40 орки се изхранвали с продажба на риба(като 5-6 от тях дори били лежали в затвора за бракониерство), която се улавя с мрежи и ток със вили. Спомена ми и че сутрин рано към 05:00ч циганите си събират рибата и до 07:00ч. там ставало като пазар. Всеки който искал хубава риба на 1/2 от цената в магазина си купувал там.


П.П Надявам се рибата наистина да е от развъдник, но много ме съмнява. Някой ако има информация нека сподели
Поздрави.
Ж.С
Обичам родинатамразя държавата.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от antivik »

Не съм сигурен, но мисля че ИАРА имат правомощия да проверяват търговски обекти за произхода на продаваната риба.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Колега, по принцип срещу Николаево има големи развъдници за риба / ако не се лъжа ги водят най-големите или едни от най-големите на Балканския полуостров /, така че рибата най-вероятно е законна. Поздрави!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Младен Маринов »

Райко Георгиев Загоров написа:Колега, по принцип срещу Николаево има големи развъдници за риба / ако не се лъжа ги водят най-големите или едни от най-големите на Балканския полуостров /, така че рибата най-вероятно е законна. Поздрави!!
Ти си бил много лесен бе колега! Само за иараджия.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Всъщност е напълно възможно шефовете на Карфур да са отишли в махалата на Николаево и да са купили два живи сома. Печалбата им ще да е невероятна.....
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от shaman »

antivik написа:Не съм сигурен, но мисля че ИАРА имат правомощия да проверяват търговски обекти за произхода на продаваната риба.
Имат и съм ги пращал да проверяват.
Проблема е, че нямат право и "начин" да проверят документите дали са истински :(

Това, което ми бяха казали като ги пратих да проверят един магазин в Русе е следното:
"Имат всички документи за произхода на рибата, но няма как да проверим дали са истински" !!!
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Живко Славов
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 19:55
Риболов: Спининг
Местоположение: Стара Загора/София
дал Браво: 7 пъти

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Живко Славов »

Един колега ме насочи да подам сигнал тук . http://www.babh.government.bg/bg/signal.html" onclick="window.open(this.href);return false; Сега чакам отговор
Обичам родинатамразя държавата.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Към кои органи да се обърна? - Стара Загора

Мнение от Драго »

Райко Георгиев Загоров написа:Всъщност е напълно възможно шефовете на Карфур да са отишли в махалата на Николаево и да са купили два живи сома. Печалбата им ще да е невероятна.....

Е много ясно, че е така колега и не се подсмивай под мустак. Няма логика шефовете на големи вериги дошли у нас обикновенно от Австрия, Германия, Франция да купуват стока легално с доказан произход. Виж в Англия как гризнаха конското месо :lol: Всичкото е бракониерско и зарзавата е краден, сега гледам бай мангау изсече липите така, че зимата и чай от липа недейте да пиете.

Абе верно ли си мислите че ПИБ ще фалира, че рибата в буса/таралясника на пътя край морето е прясна и че ако си купиш праскови и дини от сергиите до пътя е по евтино?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”