Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
pike13
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:30
Местоположение: Пловдив

Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от pike13 »

Здравейте,от много години наблюдавам и риболовствам по реката,и до какъв извод стигнах:-)
По време на по раният открит риболов на щука се хващат много други видове,което води до тяхното не пълноценно хвърляне и опазване на хайвера.

Според мен риболова трябва да се открие в по късен етап
Това си е мое мнение,не изкам да засягам никого

Много добри рибки се хващат в този период но уви никой не пуска

П.п.Бил съм свидетел на какво ли не
Трудно се променя мантилитета на българина
Това е просто апел за не що по добро

Поздрави
наслука-риболовци
ГЛОБА-бракониери
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от Качаков63 »

"Много добри рибки се хващат в този период но уви никой не пуска."
Трябва да се изясни, кои са тези, които ги хващат и защо не ги пускат?
Нещо написано за съвестта на средностатистическия риболовец няма да е излишно, защото вероятно 50% от хващащите риба се ръководят от максимата "абе, нека да си избия пътните разходи...".
Лакомията е основа на човешката деградация.
pike13
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:30
Местоположение: Пловдив

Re: Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от pike13 »

Качаков63 написа:
"Много добри рибки се хващат в този период но уви никой не пуска."
Трябва да се изясни, кои са тези, които ги хващат и защо не ги пускат?

Кои са тези -всички които сме на реката,и притесняваме любовният период на рибките :idea:
В този период се хващат други рибки които кълвят на всичко що се движи около тях,с цел да ги прогонят от гнездото и да не допускат да бъде изядено тяхното поколение

Това са малкото останали хубави рибки не трябва да се излавят в най уязвимият за тях момент

В това число съм и аз ,но колкото по навреме се осъзнаем толкова по добре

Трябва самосъзнание и промяна в мисленето на нацията

Поздрави
наслука-риболовци
ГЛОБА-бракониери
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от jorjinio »

Споделям клип и цитат на един човек на който искренно се възхищавам.
Надявам се Илийка да нямаш нищо против !
Респект брат !!
"Със обиди няма да постигнем нищо, само с добри думи и пример от наша страна ще се оправя нещата в нашата държава. Един пример ще ви дам. Бях за риба на една река и идва един познат, хвърля въдиците и започваме разговор относно пускането, и човека каза: "Сърце не ми дава да пусна рибата". След нашия разговор той реши, че от уважение към мен ще си вземе само една а другите ще ги пусне, ако бях почнал с лошото-дали щеше да пусне нещо :?: "
https://www.youtube.com/watch?v=1CoFp_AXsTA" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=hKLNPWAPUbs" onclick="window.open(this.href);return false;
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от Даниел Казаков »

Здравейте колеги,днес се наложи да гледам по супер 7 с малкиа си син едно филм4е детско анимационно испанско за Диего. Имаше една много силна мисъл там,,ние заедно живеем на тази земя нека заедно да я пазим и да се грижим за нея" Направи ми много силно впечатление че испанците създават филмчета за деца и още от 2-3 годишни ги възпитават в любов към природата и всичко живо и неживо в нея.Нека и ние да възпитаваме децата си така, и ако за някои от нашето поколение е вече късно то нека даваме личен пример,да предизвикваме уважението на другите и да ги накараме поне да се замислят.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Апел за нещо по добро - към хората които разбират това

Мнение от antivik »

Това си е утопия и мечти. Ние живеем в България, каквото и както да се приказва, каквито и филмчета да се пускат на децата, при нас в сила е друга максима - "Кучето скача според тоягата!".
Тези де трябва да контролират и налагат наказанията да си вършат работата както трябва и без рушветчийство :evil: . Па и промяна в закона няма да навреди, от кога се приказва за инкриминиране на бракониерството, а вземане на маломерна риба, ловене на видове по време на забрана, надвишаване на взетите килограми, /за мрежите и тока да не говорим/ все си е бракониерство - сиреч нарушаване, неспазване на закона. Та ако се опари бая народец и му се одрънкат глобите ще се научи да пази и природа, и риба, и закон.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”