Безумие !

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
kalichin
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 20:20
Риболов: От всичко по малко
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Безумие !

Мнение от kalichin »

Колеги,
чета днес в новините ,че ИАРА съди 76-годишна баба за 3500лв. за бракониерство...В никакъв случай не оправдавам подобно деяние,разбира се,но ми стана ужасно смешно?Имам малка вила на брега на многострадалния язовир "Мандра" край Бургас и всеки Божи ден ,посред бял ден,без каквото и да е притеснение ,дузина лодки тарашат язовира с киломентри мрежи.Целия град знае за добрата дружба между ИАРА и бракониерите,чувал съм какви ли не чудесии да се говорят,10% да е истина,пак сме за Гинес....Аз лично съм звънил в ИАРА поне 20 пъти........май не си спомням някой да е реагирал и затова се отказах .Последния път като си плащах билета,питах инспекторите защо да го правя,ами не можаха да ми дадат смислен отговор !И пак преди дни по някой от "приключенските "ТВ канали гледох как в Румъния контролни им органи и полиция се справят с такива изроди- онемях! Егати и държавата, в която живеем.....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Безумие !

Мнение от Pike »

А на всичкото отгоре тази новина, ако не се лъжа е поне отпреди 3-4 години.
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Безумие !

Мнение от кмета2 »

От миналата година е и е гордостта на ИАРА Велико Търново!
Дори си спомням, че наказателните постановления издадени на бабата бяха на обща стойност около 7000лв. Кметът на гр.Златарица е юрист и свестен човек, че обжалваха, та ги намалиха! :oops: :oops: :oops:
kalichin
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 20:20
Риболов: От всичко по малко
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Re: Безумие !

Мнение от kalichin »

Аз съм сигурен какво четох вчера,съжалявам, че не запазих линка.....
Ами тоя факт показва наистина в какъв абсурд живеем!!!Като капак,тая сутрин в новините на Nova TV същата "новина" беше спомената мимоходом като куриоз на институциите....Ама то само това да е......
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Безумие !

Мнение от naso »

pike написа:А на всичкото отгоре тази новина, ако не се лъжа е поне отпреди 3-4 години.
Тая е друга баба. Оная баба беше от р. Струма май
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”