На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
корморан57
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 14:04

На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от корморан57 »

На 23 и 24 -ти бях на яз.Доспат в района между кв.Крушата и гр.Сърница.На палатка и на риболов от брега.
Какво да ви кажа ,слаб улов на пъстърва.Но ,лошото е че около 21,30 по време когато бяха оргиите на абитурентите, по всички по-реномирани заведения , отляво и от дясно от мен местни "рибари " влезнаха и си заложиха мрежите- с мощен бинокъл ,много добре се виждат,а и заведенията /хотелите / ,са с много мощни бели и зелени прожектори си светеха ,а така допринасяха още по- добре да се гледа Тази неописуема картинаІкаква наглостІПосле ,малко след 04,30 си дойдоха да ги приберат.До кога ,ще гледаме тази арогантност.Значи ,едни ще храним ,други ще ги вадят с мрежи,така ли? Или може би и за тях има някоя рибка !!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от quietriot »

корморан57 написа:На 23 и 24 -ти бях на яз.Доспат в района между кв.Крушата и гр.Сърница.На палатка и на риболов от брега.
Какво да ви кажа ,слаб улов на пъстърва.Но ,лошото е че около 21,30 по време когато бяха оргиите на абитурентите, по всички по-реномирани заведения , отляво и от дясно от мен местни "рибари " влезнаха и си заложиха мрежите- с мощен бинокъл ,много добре се виждат,а и заведенията /хотелите / ,са с много мощни бели и зелени прожектори си светеха ,а така допринасяха още по- добре да се гледа Тази неописуема картинаІкаква наглостІПосле ,малко след 04,30 си дойдоха да ги приберат.До кога ,ще гледаме тази арогантност.Значи ,едни ще храним ,други ще ги вадят с мрежи,така ли? Или може би и за тях има някоя рибка !!
тук ИАРА не чете , сигналът може да си пуснеш тук
http://iara.government.bg/?page_id=2217" onclick="window.open(this.href);return false;
Отдел “Рибарство и контрол” Пазарджик
Адрес: Пазарджик, ул. “Пловдивска” №3
тел./факс: 034/443 649
pazardjik@iara.government.bg
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от Joro_PZ »

корморан57 написа:На 23 и 24 -ти бях на яз.Доспат в района между кв.Крушата и гр.Сърница.На палатка и на риболов от брега.
Какво да ви кажа ,слаб улов на пъстърва.Но ,лошото е че около 21,30 по време когато бяха оргиите на абитурентите, по всички по-реномирани заведения , отляво и от дясно от мен местни "рибари " влезнаха и си заложиха мрежите- с мощен бинокъл ,много добре се виждат,а и заведенията /хотелите / ,са с много мощни бели и зелени прожектори си светеха ,а така допринасяха още по- добре да се гледа Тази неописуема картинаІкаква наглостІПосле ,малко след 04,30 си дойдоха да ги приберат.До кога ,ще гледаме тази арогантност.Значи ,едни ще храним ,други ще ги вадят с мрежи,така ли? Или може би и за тях има някоя рибка !!
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 0&start=45" onclick="window.open(this.href);return false; . Ще има и развитие по темата, колеги :wink: .
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от Joro_PZ »

От години едно и също се дъвче, колеги! Само тюхкане, вайкане, колко нагли били бракониерите. Ами нагли са, защото се чувстват безнаказани. Но това е така вече само там, където им се позволява да го правят. Я ги вижте на Пясъчник и Батак как се крият и треперят вече като мишки и ако някой от тях все пак събере повече смелост и си позволи да бракониерства, не знае откъде ще му се стовари цяла бригада, по всяко време на денонощието :fish6: . Буквално доброволците от двете сдружения в Пловдив и Пазарджик два-три пъти седмично, по всяко време на денонощието правим проверки по суша и вода и за наша радост уловените мрежи започнаха да стават все по-голяма рядкост, а рибните запаси в двата язовира да се увеличават, което е по-осезателно на яз. Пясъчник, тъй като там се работи по проблема от повече време.
Някои ще кажат, това не е наша работа, ИАРА да се оправят. Ами докато си заривате главата в пясъка и чакате все някой друг да оправи нещата, бъдете сигурни, че всичко ще си върви по старому. Служителите на ИАРА по звена също имат мотивация да работят, когато им помагаме. А дори и да нямат, ние ги принуждаваме с действията си. Вече имаме създадени сериозни контакти със ръководни органи, които ни съдействат, както и институции, към които имаме отправени конкретни искания за промяна на законодателството. Но за да има промяна е нужна и по-голяма подкрепа и членска маса.
В интерес на истината, когато преди две години група ентусиасти от Пловдив поеха тази непосилна тогава задача да се борят с бракониерите и аз не вярвах, че нещо ще стане. Но ето, че с постоянство и упоритост нещата дори в България могат да вървят към по-добро. Постепенно движението прерасна във "Фронт за борба с бракониерите" с всекидневно увеличаваща се членска маса. Малко по-късно по негов пример бе създадено и сдружение "Марица 2014" гр. Пазарджик, което се нагърби с нелеката задача по опазването на яз. Батак. Също добри отзиви в тази насока се носят и от язовирите "Копринка", "Сопот" и "Въча". Като за "Въча" някой дръзнал да бракониерства, рискува сериозно здравето си. Там проверките са ежедневни и денонощни.
И така, колеги, за да има промяна трябва да се сформират работещи сдружения по региони, всеки да излезе от черупката си и да загърби егоизма и безразличието, което ни е обхванало. Само така ще се радваме на свободни от мрежи водоеми.
Проверено е вече и работи. Гарантирано :wink: !
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от ribata402 »

Жоре няма какво да добавя повече,ясен и изчерпателен беше,това е истината .Да се организират колеги от всички региони и си опазят водоемите..
А за Доспат има постояно мисля назначен щат на иара..Ще видя дя взема тел..за свръзка..
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от Joro_PZ »

ribata402 написа:Жоре няма какво да добавя повече,ясен и изчерпателен беше,това е истината .Да се организират колеги от всички региони и си опазят водоемите..
А за Доспат има постояно мисля назначен щат на иара..Ще видя дя взема тел..за свръзка..
Благодаря Светльо!
Ти хубаво си прочел и коментираш, но аз очаквам по-голяма активност и от останалите колеги. Защото ако бяха всички като теб, сега изобщо нямаше да пишем подобни теми, а бракониерството като понятие щеше да съществува само в тълковния речник :wink: .
Между другото ще споделя една снимка от онази вечершната акция на яз. Пясъчник от ИАРА - Пловдив, които са заловили след среднощен екшън един от най-наглите бракониери на язовира. Този път не е срещу неизвестен извършител. Има конфискации и солени актове. И да не кажете, че ИАРА не работят:

Изображение

Повече подробности и снимков материал очаквайте утре в един от рибарските сайтове.
ilko77
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 13:55
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от ilko77 »

Крайно време е да се събуди тоз народ. Всички мрежари на яз.Доспат се знаят, трябва само да се организират съвестни рибари от Доспат и Сърница и да се спре бракониерството.
живота е кратък,човек докато се усмихва и трябва да се озъби!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Има ЯДОВЕ,ЗАЩОТО ИМА МНОГО ГАДОВЕ!!!
корморан57
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 14:04

Re: На вниманието на ИАРА - Пазарджик

Мнение от корморан57 »

ilko77 написа:Крайно време е да се събуди тоз народ. Всички мрежари на яз.Доспат се знаят, трябва само да се организират съвестни рибари от Доспат и Сърница и да се спре бракониерството.

Колега ,ти как си го представяш ,да има честни рибари от Доспат ,и камо ли от Сърница? :( Та нали сърничани са на предно място пред доспатчани по бракониерстване.То в Доспат затова много не ги долюбват.В Сърница ,съм убеден ,че всеки втори е мрежар - а останалите си купуват от тях рибата . Е ,как да стане някой да е съвестен.?После ,гр.Доспат е към Смолян - трудно е идването на ИАРА Смолян до там.Гр.Сърница е към Пазарджик.ИАРА-та ,още като започне да изкачва балкана Велинград - Сърница с тегличите и лодките по тях Ще бъдат предупредени от случайно разминаващи се със сърничански МПС -та.В предни години съм се свързвал и с едните и с другите- само дето съм си хабил импулсите за тоя дето духа!Та ,така е!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”