Въпрос към ИАРА ?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
neochrom
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 19:05
Местоположение: Раднево - яз. Овчарица

Въпрос към ИАРА ?

Мнение от neochrom »

Като не им работи сайта от събота, как да си подновя билета? Ако ме хванат без билет, аз ли ще съм виновен или ИАРА ?
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от koriolan »

Вие ще сте виновен.... имате достатъчно време да си подновите билета във всеки един друг ден от седмицата и то доста преди да изтече стария, или изтичането на срока на забраната. Ваше задължение по закон, е да носите билет за любителски риболов на всеки риболовен излет, съответно без билет - няма излет или излет без билет = на бракониер. При евентуална проверка, никой няма да Ви пита, по каква причина не сте подновили билета си, а ще Ви съставят акт за липсата на такъв....

Поздрави,
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от ruci_bo »

Е аз ходих в четвъртък - не работеше! Ходих и днес - понеделник 15-ти не работи! Изтича ми утре на 16-ти! До събота /тогава ще бъда за риба/, ако не тръгне - бракониер ли ще бъда? Ще проверя през седмицата пак!!!? Съгласен съм и година предварително да подам заявление - да ми вземат парите - но когато настъпи денят “Х” това да се случи! Сега да им се помолим ли??????? Съгласен съм, че е наше задължение по закон - е ма като няма никой отсреща - ко правим?
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от sharo1 »

koriolan написа:Вие ще сте виновен.... имате достатъчно време да си подновите билета във всеки един друг ден от седмицата и то доста преди да изтече стария, или изтичането на срока на забраната. Ваше задължение по закон, е да носите билет за любителски риболов на всеки риболовен излет, съответно без билет - няма излет или излет без билет = на бракониер. При евентуална проверка, никой няма да Ви пита, по каква причина не сте подновили билета си, а ще Ви съставят акт за липсата на такъв....

Поздрави,
Мисля ,че никой не може да ми каже ,кога да ходя за риба,нито жената,камо ли иара...
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от stas »

Бракониер- не, нарушител- да, по вина на ИАРА. Този акт ще падне в съда, ако въобще някой инспектор има неблагоразумието да напише такъв. Говорим за дните, в които системата им не функционира, щото наистина има такъв проблем. Дето се вика де юре сме в нарушение, но де факто не би трябвало да има проблем заради билети докато си оправят нещата. Иначе казано, невъзможността да си извадя билет в тази ситуация не би ме спряла да отида за риба.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от shaman »

Не, че съм много навътре в нещата, но доколкото знам проблема в момента не е в сайта, ами си е малко "по-български" :(

Преди месеци в ИАРА имаше доста съкращения на персонал и май са съкратили жената, която се занимава с бланките.
Та просто бланките за билети са свършили и никой не е разбрал това... Сега тепърва трябва да се прави "конкурс - обществена поръчка" за печат на бланките и след това да ги разпределят по териториалните звена..
Доколкото знам - средата на другата седмица чак ще са готови.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от sentinel »

В ИАРА е пълно с хора, които нямат представа защо са там! Та от там и всички проблеми.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от ruci_bo »

Вече работи сайта! Вчера извадих билет.
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Въпрос към ИАРА ?

Мнение от Плашилото »

Сайта работи,но ИАРА не работи!! :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”