Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Мнение от Д.Граховски »

Здравейте колеги, в петък научих, че искат да затварят офиса на ИАРА в Дупница, поради орязване на разходите.
Офис ще има в Кюстендил, но за да се вадят билети трябва да се ходи до там или в един от магазините в Дупница. Интересното тук е, че от ИАРА съкращават един минимален разход годишно, но генерират двойно, та ако не и тройно по-голям такъв. Ще се обоснова - в Дупница и от околните села и малки градове по поречието на Струма са около 1000-1500 души рибари, които всяка година си вадят билета в този офис, защото им е близо. Сега тези хора ще трябва да избират да си вадят билета в Кюстендил, в магазин в Дупница или да останат нередовни и да бъдат глобявани.
Тъй като града Дупница им е близо естествено ще ходят в магазините, където ще си вадят билети, а ИАРА ще плаща на магазините и както всички заем от годишен билет магазин получава 5 лв. Е сами си направете калкулацията и изводите. Орязват 1000 лв и вкарват 5000 лв разход. 5000 лв по-малко за евентуално зарибяване, 5000 лв по-малко за гориво за инспекторите и какво ли още не. Не съм против да се вадят билети в магазините, да не ме разберете погрешно, но е абсурдно да се постъпва по този начин.

С цел опит да опазим офиса на един от най-добре работещите инспектори, които голяма част от риболовците в Кюстендилска област познават със своята коректност и непоколебимост, като трябва да се пише акт и като трябва да се отзове на сигнал, събираме подписка. Днес ще имам грижата да разнеса подписка във всички магазини в Младост. Ще разчитам на съдействие от колегите и клубовете. Защото ако се замислите, след като орязват разходите като затварят офиси, дали следващата стъпка няма да бъде и съкращаване на персонал? Аз предлагам да действаме докато е време, за да не се окаже, че после ще трябва да си пазим язовирите с помощта на горски, полиция и сами.

Които иска да се включи и да съдейства по някакъв начин може да ми пише ЛС.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Мнение от babydoctor »

Мите, офиса ли затварят, или звеното? И това значи ли, че ще съкратят Митко Димитров - единственият ИАРА-джия, който за почти 60 години риболов съм виждал на живо да върши работа... За билетите не се вълнувай, в твоя регион има прекалено много "колеги" без билет, зимата пак ще ги гледаш как търмъчат...Съвестните ще намерят как да се оправят. Но да, ако има как да се помогне, казвай.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Мнение от Д.Граховски »

За сега само офиса, но както е тръгнало току виж и от Митко спестите някой лев.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
kostakosta
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 19, 2009 21:31
дал Браво: 1 път

Re: Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Мнение от kostakosta »

Тръгнала е някаква инициатива за преструктуриране. Шефовете на някои звена са ги понижили в инспектори. Старозагорското звено минава на подчинение на Пловдивския началник. И за какво подчинение говорим - то не останаха подчинени. Двама инспектори вече са напуснали. Всичко минава в зоната на здрача. Совите не са това, което са.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Затварят офис на ИАРА, ПОМОЩ!!!

Мнение от Д.Граховски »

Ъпдейт по темата - Офиса на ИАРА в Дупница, няма да бъде затварян. Подписката беше предадена, главно Дупничани се подписаха, но важното е, че нещата завършиха добре. Това показва, че ако сме задружнии можем да постигнем много.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”