яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от stoev »

gogo26 написа:
Dyakov86 написа:Сега и Копринка и Жребчево мъдрят , абе какво става с тая държава !?!?!?!
И какво точно им мъдрят?Имаш ли някаква информация?
И на мен ми е любопитно. Колега, ако разполагаш с конкретна информация сподели, моля.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от toci23 »

Да се радваме ли или да се ядосваме..... :roll: http://www.bigfish.bg/news/novini/Kopri ... astni.html
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Павел Иванов »

От 51 държавни язовира спрегани през 2007г. , явно най-накрая 11 са "пробили" . Крайно време беше . Дано само варианта СЛРБ не се окаже единствен . В тоя ред мисли ми е силно интересно какво ще стане с "приватизираните" абсолютно незаконно в момента гьолове като 40те и няколко други :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:От 51 държавни язовира спрегани през 2007г. , явно най-накрая 11 са "пробили" . Крайно време беше . Дано само варианта СЛРБ не се окаже единствен . В тоя ред мисли ми е силно интересно какво ще стане с "приватизираните" абсолютно незаконно в момента гьолове като 40те и няколко други :roll:
Аз мога да ти разкажа сценария , ако го вземе СЛРБ ще го направи на дойна крава от такси за билети , няма да пусне една риба и след 5 години ще е позле отколкот сега, може да се пробват някой проект дапуснат в ИАРА , макар че не вярвам щото няма кой да им го напише. Ако го вземе рибоопазващата организация , което ме съмнява щото хората гонят други цели, нещата може и да се променят към добро, защото момчетата милеят за техните си язовири, ще напишат проекти ако не могат ще им помогнем и може след някоя година да усетим и просперитет в рибното богатство.
За съжаление предполагам обаче има вече готови НПО регистрирани точно с тази цел , без история, които са създадени тип Костовите РМД-та да точат докато има.......
За да се управлявя добре такъв язовир трябва концепция и опит и доста пари за поддръжка и зарибяване, за няколко трябва няколко пъти по голям ресурс, както и да милеееш за рибата , което май не го виждам никъде....затова според мен скоро навсякъде ще е обран бостан , тогава ще ги преотдадът за жълти стоинки и ще почнем да пазим ако се усетим какво сме затрили....
GalinP
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 21:37
Риболов: Тролинг, Джиг
дал Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от GalinP »

Здравейте.
Имам въпрос към по-запознатите с забраната за Тича. Дали до до бензиновия двигател може да сложа ел. двигател и да съм на вода, или изцяло не трбва да има монтиран бензинов двигател на лодката?
:fish3:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Павел Иванов »

quietriot написа:...ако го вземе СЛРБ ще го направи на дойна крава от такси за билети....
Тц , отдавна не им е това практиката :wink: Не друго ами за това си трябва и постоянна занимавка а не от време на време колкото да се отчете дейност . Едно време го пробваха и твоят сценарии ама се изтарикатиха . Много по-лесно е да вземат водоем , да го зарибят с парета от членският внос и да го дадат на някой да го стопанисва , въпреки , че закона изрично им го забранява а те да вземат по някой лев неотчетни щото по-уесно . Справка 40те , разни язовири по бургаско и др. От такси и билети парите все пак трябва да се отчитат а тъй ... Крайно време е и тях да подберат покрай митничари , катаджии и пр.
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Деян Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 22:39
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Деян Стоев »

GalinP написа:Здравейте.
Имам въпрос към по-запознатите с забраната за Тича. Дали до до бензиновия двигател може да сложа ел. двигател и да съм на вода, или изцяло не трбва да има монтиран бензинов двигател на лодката?
:fish3:

Привет,

За яз.Тича не знам, зависи как е формулирана заповедта. От собствен опит мога да споделя че на яз. Искър когато сме били с неработещ бензинов и работещ електрически двигател в зоната забранена за ДВГ, но разрешена за електрически, проверяващите са ни казвали учтиво да се махаме. И това не веднъж, въпреки че бензиновия не е бил в работно положение и въпреки факта че не го ползваме. Даже сме настоявали да проверят че е студен, просто си е монтиран там, с жилата и кабелите и т.н..

Само с електрически в същата зона са ни проверявали много пъти и полицаите, и ИАРА. Единственото което са казвали след като ни видят от десетина метра е "наслука" или "приятен ден".

Поздрави.
ДАЙ КЕПА!!!
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Dyakov86 »

Здравейте,

Има ли някаква нова информация за язовира, колегите от Шумен докъде стигнаха с адвокатите ?
Заповедта е от 22.12.2015 и пише, че ВИК Шумен трябва да обозначи зоните до 6 месеца т.е. до 22.06.2016. Засега на язовира няма абсолютно никакви обозначения за втора СОЗ, така че на този етап аз не виждам как може да съм длъжен да знам, че това е СОЗ.

Ако има някоя информация да пише тук какво се случва.
-- Team Targovishte --
Fieldy_
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 9:25
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Fieldy_ »

В зона 2 Пише забранени
2.12. Къмпинги и ваканционни лагери.
Последно как би се тълкувало това. Разрешено ли ще е спането на палатка с кола до тебе ???
CarpCatcher
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 29, 2016 9:24

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от CarpCatcher »

Бе то няма проблем да спиш на палатка, ама видимо с този язовир всичко приключи, нито риба остана нито на някой му пука. За една година бракониерите му разказаха играта пускат по светло, прибират по светло изобщо не им пука, мрежи, ток каквото си помислиш, джиткат с ДВГ двигатели бръмчат из целия язовир се чуват, ама няма кой да ги спре, а всички ги знаят кои са. Язък за страхотния язовир който имаме на една ръка разстояние и не можем да го опазим, а го подарихме на бракониерите!
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: яз. Тича - забрана з лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Ризов-70 »

Не е ли момента сега преди избори да се повдигне отново този въпрос
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Tonito »

Забраната май си важи така както гледам линка https://dariknews.bg/regioni/shumen/zas ... ha-2045572
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от konsulov »

Хубава новина за нас риболовците. Сега ще трябва да изчакаме да мине 14 дневния срок за обжалването.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от Tomahawk »

Да, трябва да се изчака 14-дневния срок за да видим дали няма да се обжалва решението на съда. Но да не забравяме че дори и да не се обжалва това не означава че няма да има следваща заповед с нови преосмислени, законосъобразни вече мерки и ограницения в нея.
Сега нашата задача е да следим развитието по темата и при евентуално излзиане на нова заповед, която този път не трябва да я изтърваме в ранен стадий, като проекто заповед. И излезе ли проекто заповедта трябва да с енаправи анализ дали всичко е спазено и ако не, трябва да се подадът възражения против нея и да не се допуска въобще излизането на таква заповед, която после пак да се чака дело 2-3г... с неясен изход.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”