яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Мнение от stoev »

Та, в петък миналата седмица има съставен акт от ИАРА (лодката не е била във вододайната зона по непотвърдена информация). В събота ИАРА ни провириха и предупредиха, че областния управител им бил наредил да съставят актове. Попитахме къде можем да се запознаем с документа, който въвежда това ограничение, но не получихме отговор. Можело вече да се взлиза с лодки само на гребла или с ел.двигатели. За вододайната зона си остава пълната забрана за риболов.
Попитахме дали ще ни изгонят сега (още сутринта ни провериха) или...Отгора беше НЕ, ловете си ама да знаете и предавайте на голегите си.
Някой има ли запознат разполагащ с повече инфо?
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Все още се търси отговора, защото показанията са противоречиви. Всички актувани се оказа че са били във вододайната. Следя с интерес развитието, защото съм засегнат и притеснен но мисля че не е толкова страшно въпреки заканите. Актовете се преглеждат в момента от компетентни лица за да се установи дали ще има проблеми за извън вододайната зона. За тези във вододайната там е ясно.
Ако има развитие ще пиша.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
ribi75
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 14:27
Риболов: от лодка

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от ribi75 »

имали някаква яснота по забраната
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Аз лично нямам нова информация, само това че лодките са си на вода и не злоупотребяват с вододайната зона. На която са поставили нови шамандури. Всеки ден има лодки и си ловят.Аз не съм ходил.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Служетелите на ИАРА продължават да си повтарят същите неща, но само това.
На кое отгоре областния управител ще реши дали ще се влиза с лодки или не , има си други институции, които го решават това. Все още не съм видял или прочел някъде този документ, така ча може да си гледат работата.

:fish3:
-- Team Targovishte --
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tonito »

Май ще трябва да се притесняваме къде ще пускаме лодките http://shumen.topnovini.bg/node/655225
pike007
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 04, 2014 12:57
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
получил Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от pike007 »

Имам голямо желание да се организира някакво сдружение, което да пази яз. Тича от мръсните бракониери, както направиха на яз. Пясъчник и сега на Жребеца и Копринка. Разполагам с лодка и двигател. Ако има желаещи ми пишете на лично.
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Върбица ще обжалват и ще отпадне :) Пък дотогава - бой
-- Team Targovishte --
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Въпроса е какво ще се прави, ако това нещо се приеме окончателно след жалбата. Поне в Търговище обмисляме протест в Шумен. Всичката ни наред, остава и риболова да ни спрат ! Друг вариант е с електричка и когато идват на проверка да се пуска той, а през другото време да си върви бензиновия.
-- Team Targovishte --
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от stoev »

Горд съм че съм българин. А Ивелина Василева е една достойна българка. Ето какъв светъл пример е дала на своите сънародници в качеството си на минетстър. http://www.moew.government.bg/files/fil ... 122015.pdf
И как удобно г-жо министър сте издали заповедта на връх предстоящите коледни и новогодишни празници. Да, Вие се трудите за благото на народа дори на връх празниците...а не просто защото сте преценили или по скоро са ви подсказали, че докато плебса изтрезнее, половината от законоустановения срок за обжалване на безумната ви заповед ще е изтекъл. Честито на всички колеги от региона!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Малееее... нещо са се пооляли с размерите на пояс 2 да не говорим за пояс 3 :lol: за малко да хвант и Варна в пояса :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Нищо чудно че община Върбица ще обжалва. Те направо трябва да изселят 50-60 села :shock: . Нещо нереално ми изглежда или просто аз немога да го проумея. На другите водоеми мисля няма такива рамери на зони.? ?
Е сега вече ще " ОПАЗАТ" рибния ресурс на Тича.... :|
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от stoev »

Пояс II всъщност е целия язовир и прилежащата суша на 500 м от бреговата ивица при най високо ниво. Тази заповед е безумно недоразумение. Да оставим настрана как ние сме засегнати като риболовци.... Представям си как ще реагира потърпевшуто население като разберат какво им се забранява и ограничава да правят в дворовете си....Струва ми се че тази заповед противоречи на някои закони, и нарушава елементарни човешки права.
Иначе ако заповедта влезе в сила (за това че се обжалва не намерих нищо официално):
- ИАРА ще трябва да си купят ел двигател с който да гонят бракониерите и да контролират спазването на точка 2.11 от заповедта - СМЕХ. Представям си как моя човек от Търговище влиза с лодката - на транеца 30кс и електричка. Движи къде и как си иска и си лови в пояс 2. Да разбира се, той се придвижва на ток.
- Собствениците на имоти ще залебят. В двороете им по бреговата ивица ще се появят каравани и кемпери - то и сега е така при високо ниво особенно - където както и досега ще се къмпингува, лагерува и т.нт.
- в Ивановския ръкав ще може да се лови с лодка - ами супер.

Поздрави! :fish3:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Този всичкия цирк се случва защото когато са строили водоема са го построили и стопанисвали за поливни нужди. Никой не е го е предвидил да се ползава за питейни нужди. В един момент решават че ще го ползват за питейни нужди и го ползват така десетилетия без той да отговаря на нужните изисвания. И сега след като потребителите явно и стръвно нападат институциите за негодната скъпа вода, която плащат с десетилетия, управниците по български почват да вадят закони и наредби, заповеди и забрани ощетявайки отново потребителите. Един вид вие ни настъпвате и ние сега ( управниците) ще ви стоварим цялата сила на закона и реда. Цялата работа е че всичко е збъркано още в самото начало и сега решенията и мерките са абсолютно трудни и неразрешими.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

По тази заповед, както е сега ( и аз не намерих никъде официално, че се обжалва, освен в статията от шуменския вестник ), се забранява и къмпингуването в пояс 2 - т.е. няма как нито един рибар да спи на язовира с палатка или каравана ! Това е пълен абсурд ! Отделно, няма как тази вода да става за пиене, при положение, че към Шумен няма причиствателна станция. Сега излиза, че искат да ни убедят, че едва ли не лодките с моторите водят до това замърсяване на водата. Та въпроса е какво , ние, като рибари може да направим ? Има ли изобщо какво да направим срещу това безумие ? Аз лично писах към омбудсмана за този проблем.
Последно промяна от Dyakov86 на Съб Фев 06, 2016 13:58, променено общо 1 път.
-- Team Targovishte --
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

За обжалването го беше писал колегата Dyakov86 и аз го взех за даденост и го споменах. Но явно е само предположение, което пък би трябвало да се случи поради тежките забрани които ще се наложат спрямо региона който се пада в двете зони ( 2/3). Много по големи ще са техните проблеми от колкото аншия с риболова. При нас е хоби а при тях е начин за оцеляване в тези трудни и без това условия на живот.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”