Пъстърва - снимки и излети през забраната

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Д.Граховски »

Някак си заглавието те кара да мислиш, че в тая тема се пускат снимки през забраната. Току виж още няколко души лъснали неволно, подведени, че това е тема, в която "моралистите" ги няма :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от kontev »

Какъв е смисъла да се звъни в ИАРА, като ще кажат, че си ловят клянове или американки ?
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Владимир »

kontev написа:Какъв е смисъла да се звъни в ИАРА, като ще кажат, че си ловят клянове или американки ?
Какъв е смисъла да се пуска подобна тема,като всеки път,резултата е един и същ?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Jorando
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 0:04
Местоположение: София
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Jorando »

Е аз какво сега? Да се извиня, че съм зачекнал темата ли? Нито съм моралист, нито оптимист по този въпрос. Но да се правя, че нищо не се е случило защото щяло да си остане същото не ми идва отвътре някак.
"Сухо дупе риба не лови...Освен ако имаш хубав гащеризон."
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от aphala »

Д-р Флекс написа: Страхотен пример дават на всички ни. Аз лично няма да влеза в магазин на Риболовен свят отсега нататък.
Само за доуточнение, доколкото успях да се ориентирам "прегрешилия" магазин е "Майсторски риболов" :roll:
Temperata fortuna optima.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

aphala написа:
Д-р Флекс написа: Страхотен пример дават на всички ни. Аз лично няма да влеза в магазин на Риболовен свят отсега нататък.
Само за доуточнение, доколкото успях да се ориентирам "прегрешилия" магазин е "Майсторски риболов" :roll:
И аз се учудих, във фейса обаче е коментирал правилно.

Както и да е, това не е за пръв път определено. Според мен трябва някакво обединение от клубовете и най-вече спининговите и мухарските, в насока пъстрва и да се пооправят тези неща. Трябва обаче да се изясни кое и как, че да не е по български. ЦРОО жънат успехи и според мен вървят в такава посока (стопанисване) и трябва да се помисли и за реките и бракониерството. Волно, неволно няма значение. Може да се вземе опит и от вече наложените принципи на запад, дори и на балканите има доста такива организации и там всичко се знае, пукат се яки Глоби и имат риба хората.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

aphala написа:
Д-р Флекс написа: Страхотен пример дават на всички ни. Аз лично няма да влеза в магазин на Риболовен свят отсега нататък.
Само за доуточнение, доколкото успях да се ориентирам "прегрешилия" магазин е "Майсторски риболов" :roll:
Да бе, ебати глупавата грешка от моя страна; извинявам се на +Риболовен свят+, те изобщо не са от "тази порода"... Ще ги посетя още идната седмица. :D
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от kontev »

Владимир написа:
kontev написа:Какъв е смисъла да се звъни в ИАРА, като ще кажат, че си ловят клянове или американки ?
Какъв е смисъла да се пуска подобна тема,като всеки път,резултата е един и същ?
Смисълът най-малкото е, че подобни "корифеи" следващия път ще се замислят дали да афишират публично риболовните си "успехи" през забраната, давайки пример на тези, които още се колебаят от коя страна да застанат. Лошият пример е най-лошото в случая. Същото беше и с трюмчито....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от axel »

Според мене не е лошо да се отвори галерия към тази тема със снимки на риболовци извършващи риболов на пъстърва не по правилата.Другата седмица все пак ще смятам да се поразходя до реката с фотото,да видя дали няма някой друг спинингист ловящ клянове и щуки едновременно с пъстървови воблери и блесни. :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от tiso »

Докато заради една ''фафла'' се пръкват нови ''български'' граждани , пъстърва ше ловим на кукуво лято.
Не забравяйте , че всеки един народ ЗАСЛУЖАВА своите управници.
Та и Германия си ги заслужава.
Та и Норвегия
Та и ние.

Докато трибуната за изказване на недоволство са форуми и фейсове.
Разследващият орган в страната е ''господари на ефира''
Здравеопазването започва и завършва с '' бгмама''
Все ще е така.
Кофти нали ?
Ама кой ли е виновен..... :cry: :cry: :cry:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от quietriot »

tiso написа:Докато заради една ''фафла'' се пръкват нови ''български'' граждани , пъстърва ше ловим на кукуво лято.
Не забравяйте , че всеки един народ ЗАСЛУЖАВА своите управници.
Та и Германия си ги заслужава.
Та и Норвегия
Та и ние.

Докато трибуната за изказване на недоволство са форуми и фейсове.
Разследващият орган в страната е ''господари на ефира''
Здравеопазването започва и завършва с '' бгмама''
Все ще е така.
Кофти нали ?
Ама кой ли е виновен..... :cry: :cry: :cry:
Затова трябва да стане и по лошо преди да се оправи :wink: иначе ние сме си виновни.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Владимир »

tiso написа:Докато заради една ''фафла'' се пръкват нови ''български'' граждани , пъстърва ше ловим на кукуво лято.
Не забравяйте , че всеки един народ ЗАСЛУЖАВА своите управници.
Та и Германия си ги заслужава.
Та и Норвегия
Та и ние.

Докато трибуната за изказване на недоволство са форуми и фейсове.
Разследващият орган в страната е ''господари на ефира''
Здравеопазването започва и завършва с '' бгмама''
Все ще е така.
Кофти нали ?
Ама кой ли е виновен..... :cry: :cry: :cry:
Евала!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от kontev »

По принцип е така, справянето с бракониерството, както и с други престъпни дейности, е работа на държавата и всякакви опити за изземване на нейните функции не са на добре. И аз не намирам смисъл в пускането на теми как например някой си ловял с мрежа или ток, а отдолу всички да се изреждаме на родата му до девето коляно. Но конкретно в случая става дума по-скоро за принципи у някои иначе съвестни риболовци, които не може да се каже, че са истински бракониери. И тъй като те четат форуми и фейсове, и са част от нашето "малко общество", според мен има смисъл от това изказване на недоволство, като един вид порицание пред колектива :!:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Мунчо »

Действително е работа на държавните органи да се справят с подобни прояви по нормативен начин, защото иначе ще се превърнем в пъдари или директно преминем в самоуправство. Не, че последното е съвсем лошо, но обикновено когато се стигне дотам, "покрай сухото започва да гори и суровото".
Аз пък, за разлика от вас, намирам смисъл да се пускат теми, в които се оповестяват подобни прояви - по този начин техните извършители се обективизират и представят пред нормалните членове на обществото, като сред тях се създава нетърпимост. Вярно кръга е малък, но вярвайте ми, постепенно той се разширява, защото не е непременно нужно да си привърженик на нещо, за да се възпротивиш на съсипията му... Не споделям мнението, че по този начин хората си казвали "абе аз ли съм най-глупавия?" - просто един нормален индивид не бе разсъдил по този начин, защото органично не му е присъщо... Е, разбира се, ако си култивиран в чалгаджийско-салатна среда, най-напред ти предстои да изпълзиш от една бездна, но сторил го веднъж, вече си колос... :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от kontev »

Аз пък, за разлика от вас, намирам смисъл да се пускат теми, в които се оповестяват подобни прояви
И аз намирам смисъл в хейтването, но Владо явно е фен предимно на ре-хейтването :lol:

Не трябва да се забравя също, че има колеги, които не пишат по форумите, но ги четат. Голяма част от тях все още са неориентирани и са отворени към възприемане на разни модели. За този пример повтарям от самото начало, най-малкото заради него има смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”