Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от мъро »

Официална заповед никъде няма, аз съм пуснал запитване към ИАРА . В най кратки срокове щели да ми отговорят.
Деян Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 22:39
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Деян Стоев »

karidata написа:Току що говорих с Тодор Ангелов (главен директор на дирекция рибарство). Човека каза че забраната за роболов влиза от 18.04.2017.
И аз му пуснах мейл със запитване, още нямам отговор. Ако са решили забраната да е от 18.04 евала, но поне да го обявят навреме.
ДАЙ КЕПА!!!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от баш майстора »

Преди няколко години си бях правил същия експеримент като Пепи и бях пуснал запитване със същите въпроси + въпроса за ловенето на щуки на разрешените водоеми по време на общата забрана. Запитването беше пуснато до половината областни структури на ИАРА. Почти всички ми отговориха и... нямаше два еднакви отговора... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Имам лекото подозрение, че дори да питаш двама различни инспектори в рамките на една областна дирекция (или както там се казва местната структура) пак няма да получиш еднакъв отговор. Възможно е вариране на отговора и в рамките на деня, според зависи на къв кеф е "органа". В тоя ред на мисли - избягвайте да задържате риба и ще си сведете проблемите до минимум. Наблягайте на агнешкото и ярешкото, салатите и яйцата, придружени със съответните качествени дестилати, риба ще ядете по-нататък. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
п.п. Не че е голяма вероятността да ви проверят... :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от naso »

мъро написа:Закона е от тъп, по тъп. Пише разрешени за риболов, но никъде не пише, може ли да се задържа рибата или не може. Като са минавали на проверка са ми искали само билета, не са питали за риба.
Това дето го показваш не е закон, а се нарича заповед.
В закона много точно са написани нещата, но не желая да ги коментирам, защото са против моите разбирания
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от karidata »

Незнам кога ще я пуснат офицялно но на мен телефонен разговор с директора ми стига.Ще щъкаме до понеделник.Късмет и слука на всички.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от мъро »

karidata написа:Незнам кога ще я пуснат офицялно но на мен телефонен разговор с директора ми стига.Ще щъкаме до понеделник.Късмет и слука на всички.
Стига ти, ако го познаваш лично.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Д-р Дулитъл »

karidata написа:Незнам кога ще я пуснат офицялно но на мен телефонен разговор с директора ми стига.Ще щъкаме до понеделник.Късмет и слука на всички.
Миналата година заповедта е с дата 15 април.Така че все още е рано за коментари...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Деян Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 22:39
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Деян Стоев »

Супер, браво !!

Беше логично да го направят, и други години се е случвало да преместят началото или края на забраната с ден-два.

Сега остава и проблемите с рибоопазването да ги подхванем по-сериозно...

Весели празници и класни риби на всички !
ДАЙ КЕПА!!!
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от hkoko »

Брех тази година не е преписвано дословно от миналата,поне за област Стара Загора.И дано направят поне няколко проверки през забраната.Че всички тука казват за пресевните че всички са свободни и няма проблем да се лови на всякъде.
grandal331
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 19:37

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от grandal331 »

Баш Майсторе,с удоволствие ще чакам Ибриямчо от Иарата в Сливен да ми дойде на проверка!През забраната съм постоянно присъствие на Сливенската дупка!Ако знае кво го чака!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Бай Иван »

Това с щуката го играем още от първата година с разделянето на забраната и май много от съфорумцуте забравиха, че още тогава питахме официално ИАРА и те ни отговориха, че щука може да се лови в разрешените водоеми. А те са от своя страна са изброени в заповедта по области.

Това с телефонни обаждания и питания на директори дирекции е лалала работа.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от sampo »

Би било добре мераклиите да правят разлика между забраните за риболов на зимно и пролетно размножаващи се и пролетно-лятно размножаващи се риби.
Въпросната заповед от 13.04.2017г. касае ЕДИНСТВЕНО пролетно-лятно размножаващи се риби.
Списъкът на водни обекти разрешени за риболов от заповедта касае само тези пролетно - лятно размножаващи се.
Няма списък на водни обекти разрешени за риболов на зимно и пролетно размножаващи се !!!

Щуката е зимно и пролетно размножаващ се вид с фиксирани дати, независещи от въпросната заповед от 13.04.2017г. Следователно е забранена за риболов до 30 април във всички водоеми!

Бялата риба, шаран, сом и други топлолюбиви риби са пролетно - лятно размножаващи се и са разрешени за риболов във водоемите от списъка.
От 18 април до 2 юни през тази година ще е в сила забраната за улов на пролетно – лятно размножаващите се риби в рибностопанските обекти, намиращи се до 500 м надморска височина. Това е разпоредено със заповед на министъра на земеделието и храните проф. д-р Христо Бозуков, подписана днес.
Последно промяна от sampo на Нед Апр 16, 2017 23:36, променено общо 1 път.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Бай Иван »

sampo написа:Би било добре мераклиите да правят разлика между забраните за риболов на зимно и пролетно размножаващи се и пролетно-лятно размножаващи се риби.
Въпросната заповед от 13.04.2017г. касае ЕДИНСТВЕНО пролетно-лятно размножаващи се риби.
Списъкът на водни обекти разрешени за риболов от заповедта касае само тези пролетно-лятно размножаващи се.
Няма списък на водни обекти разрешени за риболов на зимно и пролетно размножаващи се !!!

Щуката е зимно и пролетно размножаващ се вид с фиксирани дати, независещи от въпросната заповед от 13.04.2017г. Следователно е забранена за риболов до 30 април във всички водоеми!

Бялата риба, шаран, сом и други топлолюбиви риби са пролетно-лятно размножаващи се и са разрешени за риболов във водоемите от списъка.
От 18 април до 2 юни през тази година ще е в сила забраната за улов на пролетно – лятно размножаващите се риби в рибностопанските обекти, намиращи се до 500 м надморска височина. Това е разпоредено със заповед на министъра на земеделието и храните проф. д-р Христо Бозуков, подписана днес.
Абсолютно не си прав.
Прочети пак заповедта и наблегни на 4-то римско от нея. Там ясно е упоменато какъв риболов се разрешава.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от PAMPASA »

Щука и Распер може да се ловят след 1 Май - на ВСИЧКИ водоеми .

Същото важи и за Бялата риба след 15 Май - на яз. Искър , всяка година се излавят стотици риби на силикон , по това време. :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”