Захранка специално за шаран?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Хм, значи прав си бил Калине - брашното е от кестен :D За мамки с трупно брашно съм чувал само хубави работи, особено за кефал, така че можеш да си го ползваш. Но за такова брашно от кестени за пръв път чувам и ми е много интересно...
Fish friendly
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Надолу по Петрич и особено в пл.Беласица е пълно с кестени. Може и по македонско да е пълно с тях и да правят брашно. Иначе в каталога на Sensas дават кестена като добра съставка за едри риби, ама откъде да го намерим в нашите условия. Сигурно ще струва по-скъпо от готова захранка за шаран :(
кирил
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 11:07
Местоположение: пловдив

Мнение от кирил »

Редовно давам над 100 лв годишно за захранки,ама вече няма !!
ТА-отиваш в най-близкото село и питаш за:

Мляна царевица- 0.23 лв. килото !!

Мляна пшеница 0.25 лв килото !!

Млян ечемик 0.25 лв. килото!!

мляно кюспе 0.22 лв килото !!!

мляни трици:ситно-0.20 лв килото!!!


0.500 гр. Царевично нишесте или пшенично>
Дотук си дал около 2 кинта а имаш 5 ,5 кила основни компоненти за
всяка захранка !! И сега вече си ;твориш-напр:

За уклей-от триците и ситните брашна +течен умирисител-да стане облак във водата де -

За Шарко от царевичката повече,от другите нещеца+печеш и мелиш коноп -3-4 лв килото от нишестето пак по избор за лепкавост- Аз си купих от панаира слепващ умирисител-2 лв пакет слепва идеално 10 кг. захранка--от ветеринар го купих !! ако искаш концентр. умирисител на прах или течен +това-онова;това вече сам си измисли-и така :


ЗА 10 кинта 50 кг. Различна захранка
кирил
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 11:07
Местоположение: пловдив

Мнение от кирил »

Абе,можеше и ароматизатор да напиша ,ама това сякъш има мириз-нали ? :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

кирил написа:Абе,можеше и ароматизатор да напиша ,ама това сякъш има мириз-нали ? :lol:
В нашата група използваме "смрад" :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Киро, почти подкрепям твоя подход към захранките. С две неща не съм съгласен обаче. Първо не е достатъчно само различните фуражи да се комбинират и да им се добави ароматизатор. Мисля, че трябва и някаква концентрирана храничка да им се добави - някакви ядки, семки, галета, бисквита или нещо подобно. Второ, триците не ми харесват особено :( . За 20-30 стотинки можеш да сложиш ръж, който е много по-калоричен и ароматен от триците.

Все пак, щом пишеш тези работи сигурно имаш някакви наблюдения върху захранките и в този форум си добре дошъл да споделиш каквото знаеш по въпроса. :)

За кой "умирисител" :D от 2ле дето слепва захранката имаш в предвид?Какво е това царевично нишесте? Брашно или...

Поздрави и наслука. :P
кирил
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 11:07
Местоположение: пловдив

Мнение от кирил »

Здрасти Кal.!-- Разбира се -многообразието е толкова голямо,че немога всичко да опиша;ядки,галета,бисквити,глина....в този сезон и кълцани червей и тн.--но казах основа,имайки предвид цената-всичко друго е по-скъпо! За финни трици съм установил,че помагат да се образува хубав ;облък; даже слагам в средата на топките понякога и разтворима таблетка--но всичко според случая . :wink:

Фирмата от която купих слепващия компонент е Ловешка-но имат магазин в Пловдив -също и готови смески,за животни,но аз сам предпочитам да си ги бъркам !! --Ако се сещаш за други хитрини пиши !!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”