Как да си набавя торен/земен червей?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Как да си набавя торен/земен червей?

Мнение от Samuil »

Питането ми е за по-големи количества, примерно - 1-2 килограма. Имам достъп до торни места в района на Божурище, но не знам как по ефективно да събирам гадините.

Със сигурност си спомням, че земния червей излизаше сам, когато полееш мястото с вода, но за торния как става, нямам си идея. И как да се ориентирам за местата с повече червеи?

Някой с повече опит ще ме посъветва ли?
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Сами, труден въпрос... трябва да се обади някой, който го е правил... :roll:


Скоро гледах тарифите за стръв на едно състезание в Испания - литъра бял/цветен беше 5 евро, а торния 10 евро литъра... Ако и у нас беше на тази цена (по скоро ако имаше кой да се заеме да го произвежда), съмнявам се някой да беше тръгнал да копае :). Другаде обаче знаят как да си правят бизнеса и можеш да си вземеш торен за рязане точно преди състезанието... За съжаление у нас обаче е трудно да си намериш дори хирономус...


Но за торния... ако не друго, то си иска яко копане :lol:
п.п-събират се по хладно (от торище-сутрин/вечер) и обикновенно са в повърхностния слой 20-50см. :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

[quote="krasimir"]Сами, труден въпрос... трябва да се обади някой, който го е правил... :roll:


Скоро гледах тарифите за стръв на едно състезание в Испания - литъра бял/цветен беше 5 евро, а торния 10 евро литъра... Ако и у нас беше на тази цена (по скоро ако имаше кой да се заеме да го произвежда), съмнявам се някой да беше тръгнал да копае :). Другаде обаче знаят как да си правят бизнеса и можеш да си вземеш торен за рязане точно преди състезанието... За съжаление у нас обаче е трудно да си намериш дори хирономус...


Но за торния... ако не друго, то си иска яко копане :lol:
п.п-събират се по хладно (от торище-сутрин/вечер) и обикновенно са в повърхностния слой 20-50см. :wink:[/quot

На магазините в София давам белия червей на 8лв. което е под 4 евро.Това на колко го продават те не коментирам.1литър има разлика от 1кг.Преди го внасях от Италия,но спряхме.Цената на пинките и шарения там станаха 4.2евро(сега е по-висока).Когато начислиш транспорта, разходите и печалбата вече не се получава цена за продан.Не случайно никой вече не го внася.Сметките не излизат.Чуждоземския червей,който се продава в Б.Г. в момента е Румънски,а другия наш.
Мога да ти кажа как да събираш земен червей,но не торен.Ако не ти се събира ще ти дам цена на буркан от компот 10лв.Всички други обяснения са за лични.Но сам спокойно си пълниш 2 буркана без да копаеш. :wink: И не гадай :roll: .Няма да се сетиш никога как става. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
CAVERN
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 19:52
Местоположение: St.Zagora

Мнение от CAVERN »

Калифорнийския червей е говнояд като нашенския. Миналата година при риболова си с плувка ползвах само него и определено съм доволен. Предимствата му са повече от недостатъците-едно от най-важните според мен е отпадането на проблема с намирането-това, което те вълнува.Има много ферми за него. Малко по-ръбест,по крехък и по розов е от нашия, но на рибите не им пукаше. Ако проявяваш интерес и не можеш да си намериш, пиши на "лични"-ще ти дам 1-2 телефона. Малко ти е далече, но ще се разбереш.
Поздрави!
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Питам просто от любопитство :!:
Кои са БГ - производителите на бял червей и останалите му производни???
Знам за Кюстендилско или съм в грешка :oops: :(
Благодаря ви!! :D
nikov_v
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:47

Мнение от nikov_v »

колеги пробвайте с електричество торния ще излезе
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

krasimir написа:Сами, труден въпрос... трябва да се обади някой, който го е правил... :roll:


Скоро гледах тарифите за стръв на едно състезание в Испания - литъра бял/цветен беше 5 евро, а торния 10 евро литъра... Ако и у нас беше на тази цена (по скоро ако имаше кой да се заеме да го произвежда), съмнявам се някой да беше тръгнал да копае :). Другаде обаче знаят как да си правят бизнеса и можеш да си вземеш торен за рязане точно преди състезанието... За съжаление у нас обаче е трудно да си намериш дори хирономус...


Но за торния... ако не друго, то си иска яко копане :lol:
п.п-събират се по хладно (от торище-сутрин/вечер) и обикновенно са в повърхностния слой 20-50см. :wink:
Краси това, което продават западняците е червей ДЕНДРОБЕНА, което няма нищо общо нито с торния нито със земния червей. Затова и цената му е такава.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

дендробената си е торен отвсякъде...
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

milo69 написа:дендробената си е торен отвсякъде...
Абе хората казват, че не съвсем така, но щом ти казваш сигурно имаш повече инфо.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Познавам човек в моя край на БГ , който сам си въди торен червей , но той е богат млад пенсионер и е редовно на реката.Сам си въди и по малко бял червей.Ползва захранки , негови си и в тях слага парчета червей , понякога.
Доколкото знам . трябват биологични отпадъци , влажност , постояна темп. и място където да се занимаваш с тая простотия.
Чух се с него тая сутрин .На реката са група от 7 човека и се редуват в „лагера„.Захранили са от четвъртък.Според тяхна информация има признаци да се хващат шарани , каракудки ,кефал, едър карабълък и редко, малки сомчета, как са стигнали до тази информация си нямам на представа :lol:
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Колега Каверн, благодаря много за контакта който ми даде!

Твоя човек ми изпрати невероятно много и невероятен като качество торен и земен червей!

Поздрави го от мен като се чуете!
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Мнение от easer »

:shock: колеги въпроса е каде може да намерим червеи за риболов.
торните как може да си отглеждаме или да си направим развъдник :fish5: :fish4:
някой яко може да помогне :) :?:
аз по прицип с 2 галабини слагам на сенчесто място и 1 2 седмици секи ден по 3 кофи вода (10л) но става при жегите само лятото: и като ги дигна и ж галабината вутре и в пръста има достичко :fish1:

чакам и др мнения благодаря предварително !!! :fish9:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Пич,оправи го тоя аватар немедлено,че ако знайш кво та чака....ммм,направо го разкарай незабавно...
boril_87
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 17:37
Риболов: спининг
Местоположение: гр.Белене
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от boril_87 »

Здравейте колеги,на мен това ми е работата,отглеждам калифорнийски червеи и мога да ви доставям.Пишете ми на лични.
pesa83
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 2:31
Местоположение: BURGAS

Мнение от pesa83 »

boril_87 написа:Здравейте колеги,на мен това ми е работата,отглеждам калифорнийски червеи и мога да ви доставям.Пишете ми на лични.

точно това търсех от доста време.писал съм ти на ЛС. :P :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”