Как да съхраня "щипока"

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Как да съхраня "щипока"

Мнение от virbela1 »

Приятели,
всяка година когато наближи да се ходи за дълго (15 - 20 дни) на Великия Доспат, пред мен възниква тоз проблем: как да съхраня 700, 800 броя щипока (симеона), поне за седмица, па после с подръчни. Ако някои има опит много моля да сподели.
nikov_v
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:47

Мнение от nikov_v »

баце сложи ги в едно бидонче удобно за транспортиране но и достатъчно голямо за да има обем вода за всички рибки аз слагам лед във водата поне един път на ден но съм държал така до 3-4 дена за по дълго не знам и другото е да сменяш водицата като изгребваш старата до някъде и доливаш прясна
Spidi
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:55

Мнение от Spidi »

нз ама в един магазин предлагат щипоците в един лиген и има една помпичка за въздух,като на декоративните рибки нз къде ще бъдеш ако си на квартира по бива да вземеш и една помпичка за въздух ама ако си на палатка нз вече,дано другите съфорумци да ти отговорят!!! 8)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

При транспортиране, в рамките на половин - един ден, слагаш замразени пълнители за хладилна чанта при рибетата. После, като отидеш на язовра си ги дръж в живарник (можеш да си направиш от мрежа за комари).
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Послушай Фори - иначе има и 12-волтови помпички по магазините за любимци.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Spidi
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:55

Мнение от Spidi »

babydoctor написа:Послушай Фори - иначе има и 12-волтови помпички по магазините за любимци.
ако е на палатка най-добре да послуша фори ама ако е няколко седмици на хотел може и да си мъкне помпичката,ама и човека задаващ въпроса не пояснява на какво ще бъде на палатка или на хотел :!: :?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Spidi написа:
babydoctor написа:Послушай Фори - иначе има и 12-волтови помпички по магазините за любимци.
ако е на палатка най-добре да послуша фори ама ако е няколко седмици на хотел може и да си мъкне помпичката,ама и човека задаващ въпроса не пояснява на какво ще бъде на палатка или на хотел :!: :?
То човека си го знаем че ще е на палатка и даже къде ще е, а май вече е забягнал за там :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

fori написа:То човека си го знаем че ще е на палатка и даже къде ще е, а май вече е забягнал за там :lol:
Е, ще го проверя адашчето, ако се спретна за Широка поляна - па може и заедно да изкараме некоя вечер... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

babydoctor написа:
fori написа:То човека си го знаем че ще е на палатка и даже къде ще е, а май вече е забягнал за там :lol:
Е, ще го проверя адашчето, ако се спретна за Широка поляна - па може и заедно да изкараме некоя вечер... :D
Или изкъркате :lol:
Само ако знаете как ви завиждам не е истина. Аз се опекох по северозапада и обявих този месец за негоден за риболов.
choko_boko
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 14:45

щипок

Мнение от choko_boko »

здравеи колега с малко закъснение пиша по темата но съм сигурен че ще останиш доволен ти и колегите от форума. та въпроса беше как да го съхраним и да го превозим до водоема за по дълго време Моят съвет.никога ама никога да не се пуска въздух на симеона ще ме пита някои които не ме познава защо.дълго е за обясняване.та за превоза ще използвате. съд за предпочитане е да е от метал. наи добе е да е от инокс. също така добре му деиства железен съд но да е ръждясъл отвътре.За по големи количества се превозват в големи термо чанти с една бутилка лед. водата да не е повече от 10см.и да е изхлорирана.тоест водата от чешмата да се остави 10мн.преди да се постави симеона.това важи и за други рибки предназначени за тази цел. А целта риболов на хищник.Ако някои има по горе описаните приспособления но е затруднен с намирането на необходимата стръв.Да пише на лс. Доставям ги по куриер. И на място ако е пловдивски окрък. :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”