Захранка за зимата

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
galahar
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 12:25
Местоположение: на Земята

Захранка за зимата

Мнение от galahar »

Този weekend съм решил да направя едно излетче на един малък язовир около Пловдив, който поддържа добра популация от едра каракуда, бабушка, шаран. Та искам да попитам как ви се струва комбинацията на която мисля да заложа. Става дума на захранките на Filstar. Филстар Класик + Ванилия с коноп + ванилия тъмна. Към тях мисля да добавя и малко бял/пинки и глина за тежест, а може и един хляб да нароня.. Въздържам се от ароматизатори, царевица, жито и другата меродия. Дълбочината е около 3-4 м, предполагам, че рибата ще се търси на по дълбокото, заради студа.
Животът е твърде кратък,за да останеш малък,глупав и беден!!!
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Като цяло и аз бих подготвил нещо подобно, само че на този етап не бих слагал хляб, нито трохи! Просто, според мен още е много студено, а хляба е много хранителен... Ситна смес, със частични едри частици(за каракудата) + глина за мътилка + стреляне на бял. Мисля че това е добър подход колега. :wink:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Според мен Краси е прав, за зимата се иска по-бедна захранка.
Аватар
galahar
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 12:25
Местоположение: на Земята

Мнение от galahar »

А белият/ пинкито как да го подавам- дали да го сложа в захранката, или да стрелям с прашка във водата. И горе долу какво количество глина използвате като съотношение ?

Конопът дали е подходящ като съставка за зимата?
Животът е твърде кратък,за да останеш малък,глупав и беден!!!
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

колега за тия риби които смяташ да ловиш моя отговор е - никаква захранка, рибата в студеното време се държи на определени места и не се движи много...ако там където си хвърлил я няма - и със захранка няма да дойде, ако пък е там, със захранка най-много да я прехраниш...
Аватар
sribar
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 12:04
Местоположение: София,Горна Оряховица, р. Янтра
дал Браво: 1 път

Мнение от sribar »

Аз също не бих слагал хляб.Щом водоемът е малък,предполагам ,че рибата все пак може да има движение,но определено по-важно е да я намериш къде се е групирала,което ако нямаш информация от някого или пък никога не си ходил,си е трудна задача и е по-скоро до късмет.Все пак,ако евентуално знаеш къде се придържа рибата,от захранка има смисъл,но забрави за тежката захранка със активни частици.Стрелба на бял(по съвсем малко)или ако държиш на захранката нека бъде примерно 70-80 % глина,20% ванилия с коноп и малко бял.Конопа си е добра подхранка за студеното.Препоръчително е да избереш някой слънчев ден и дори рибата може да се потърси не в най-дълбокото.Успех :)
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Захранка за зимата

Мнение от maver13 »

galahar написа:Този weekend съм решил да направя едно излетче на един малък язовир около Пловдив, който поддържа добра популация от едра каракуда, бабушка, шаран. Та искам да попитам как ви се струва комбинацията на която мисля да заложа. Става дума на захранките на Filstar. Филстар Класик + Ванилия с коноп + ванилия тъмна. Към тях мисля да добавя и малко бял/пинки и глина за тежест, а може и един хляб да нароня.. Въздържам се от ароматизатори, царевица, жито и другата меродия. Дълбочината е около 3-4 м, предполагам, че рибата ще се търси на по дълбокото, заради студа.
Колега, първо този микс от филстарове е доста сложен и ненужен според мен. Смеси си 1кг тъмна ванилия с 1кг глина и добави съвсем малко пинки а най-добре кастери. пинките задължително ги убий преди това. рибите са още много мудни и не им се занимава да гонят бързо заравящи се червеи :wink: Конопа е номер едно и зиме илете - само че зимата сложи доста по малко. ми това е - за цвета няма да пиша щото от тъмна ванилия и глина се получава правилния цвят. Има разбира се и вносни захранки, но с Филстара това е рецептата :wink: :wink: :wink: :wink:

ПП - Имай предвид че тъмната ванилия е доста лепкава храна така че не я преовлажнявай!! Въпреки че глината ще ти отваря топките по бързо не ги стягай много преди да ги хвърлиш :wink: :wink: :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
galahar
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 12:25
Местоположение: на Земята

Мнение от galahar »

Та ето комбинацията на която реших да заложа. 1 кг Ванилия тъмна на Филстар + 1.20 глина -черна (копах я от двора на село) и внимателно я присях със много ситно сито. Получи се чудесен материал, направо и аз не повярвах, по- ситен и от самата захранка. Сложих и около 1 каф. чаша Коноп смлян на Van der Eynde. и утре на водоема мисля да добавя 100-200 гр. бял/пинки. Сместта доби един тъмно кафяв почти черен вид, като тъмен шоколад. Ако трябва да сложа ли още глина- имам цял двор:):)
Животът е твърде кратък,за да останеш малък,глупав и беден!!!
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Само не каза сработи ли рецептата или да си посипвам главата с пепел :D :D :D :D :D
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

maver13 написа:Само не каза сработи ли рецептата или да си посипвам главата с пепел :D :D :D :D :D

Tвоите рецепти как няма да проработят :wink:
Аватар
Don-Vito
Мнения: 425
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 19:27
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Don-Vito »

krasimir написа:
maver13 написа:Само не каза сработи ли рецептата или да си посипвам главата с пепел :D :D :D :D :D

Tвоите рецепти как няма да проработят :wink:
Ааааааааа Краси , не си прав Сашко има една рецепта за гряна ракия трепач :D :D :D
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Don-Vito написа:
krasimir написа:
maver13 написа:Само не каза сработи ли рецептата или да си посипвам главата с пепел :D :D :D :D :D

Tвоите рецепти как няма да проработят :wink:
Ааааааааа Краси , не си прав Сашко има една рецепта за гряна ракия трепач :D :D :D
Дайте я насам, да почерпя съквартирантките в общежитието... :lol:
(аз млъквам, да не спамя темата...) :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”