Въпрос

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
MaReTo2
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 17:04
Местоположение: Pleven

Въпрос

Мнение от MaReTo2 »

Утре съм за риба,зел съм си 2 захранки Шаран с ягода и Шаран специал!Сега ли да ги направя или утре на водоема и да ги смеша ли?(5 i 30 съм на язовира)
риба,ама малка.Малка ама риба :)
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Можеш. И двете. И трите всъщност :roll:
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Ако говориш за захранките на филстар - едната мирише на плодове а другата на рибно/трупно брашно. По добре не ги смесвай :roll:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

maver13 написа:Ако говориш за захранките на филстар - едната мирише на плодове а другата на рибно/трупно брашно. По добре не ги смесвай :roll:
Ами хич не съм съгласен.Аз лично за шаран ползвам те това
Yuri Varbanov написа:Гарантирам за ефективността и!

1 пакет шаран с рибно брашно на филстар
1 пакет ягода с коноп на филстар
1 ароматизатор ягода на филстар
1 средна консерва царевица
1 голяма кутия бял червей
30-40 нарязани на половинки протеинови топчета(ползвам с аромат на хирономус)
100-на зърна накисната стара царевица

Всичко сметнато общо прави около 15лв и е достатъчно за целодневен излет или за 5-6 часов такъв на 2ма човека!Събира основно риби в диапазона 0`5-2кг.Идеални за риболов на леко!Който пробва предполагам ще остане доволен! :wink:


и съм много доволен.Лично съм сравнявал ефективността и с ВДЕ със същите добавки и се достига 80% от резултата на ВДЕ-то.Тъй,че пич ще свършат работа,но само с добавка на царевица и червей.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Юрка,

Аз по ринцип ползвам на един водоем само пелети и с тях достигам 100 процента та даже и 200 процента от резултата на всички захранки изхвърлени през деня, но това никак не е база за сравнение. Прочети внимателно за разликата между така наречените Fishmeal и другите сладки захранки и ще ти се изясни. Съгласен съм че шарана обича и двата вида но да ги смесиш :roll: :roll: :roll: Но ти по ги разбираш захранките и за това нека колегата да те послуша.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

maver13 написа:Юрка,

Аз по ринцип ползвам на един водоем само пелети и с тях достигам 100 процента та даже и 200 процента от резултата на всички захранки изхвърлени през деня, но това никак не е база за сравнение. Прочети внимателно за разликата между така наречените Fishmeal и другите сладки захранки и ще ти се изясни. Съгласен съм че шарана обича и двата вида но да ги смесиш :roll: :roll: :roll: Но ти по ги разбираш захранките и за това нека колегата да те послуша.
Ами,Сашо,няма какво да чета.Предпочитам да пробвам и да си правя изводите сам.Пробвал съм почти 30 комбинации на конкретен водем и тази от комбинация на нашенски е най-добра.Не казвам,че по принцип е перфектната,но аз повече от 20-30лв на излет не мога да отделя,а за тези пари това е оптималния вариант.Аз не съм като вас да се боря за нечие уважение или т.н. и да хвърлям купчина пари само и само да хвана макс риба,аз отивам да си правя кефа,както предполагам и колегата.Та така вие си разбирайте от захранки,аз ще си седа и ще си пия биричката насянка и ще си смесвам някакви безмислени работи и да не хвани риба пак ще съм си доволен.Поздрави,"разбирачи"!
Аватар
Don-Vito
Мнения: 425
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 19:27
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Don-Vito »

Никой не те пита теб, какви захранки ползваш и как се оправдаваш от капото.

Плодовите, рибните и ароматите на месо не не смесват!!!
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Don-Vito написа:Никой не те пита теб, какви захранки ползваш и как се оправдаваш от капото.

Плодовите, рибните и ароматите на месо не не смесват!!!
Я па ти ли ще ми кажеш,какво да смесвам бре?След като на цял язовир с тази манджа само аз хващам,хич ми е на еня за твоето мнение!Нали си и ти голям рибар,коментирай си каракудите и не ме занимавай,никой не ти иска мнението!Хванали една щека и големите рибари. :lol:
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Ми нали и аз това азвам- на определени водоеми и с конски лайна да захранваш пак ше ловиш и ако тия до тебе немат лайна само ти ше ловиш. Тука въпроса е принципен. А за парите - аз не давам повече от 20 лева на излет. Кило свесна захранка е 4-5лв и нешо за пълнеж и малко стръв та 20 кинта. По важно е да знаеш как да я приготвиш храната и как да я подаваш. Експериментите не са лошо нещо, още повече ако ходиш на един и същи водоем. Но за съжаление топлата вода е открита отдавна и принципите в риболова също. Има и изключения които само потвърждават правилото. И на края - не е лошо да се вслушваш когато по опитни колеги ти говорят нещо. Може да не изпълняваш ама поне слушай. И аз на твоите години ловех на село по една кофа каракуди и си мислех че съм голям риболовец.......................
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Сашо,прощавай,ама тия дето ловят по една кофа каракуди и се правят на големи риболовци сте вие.И целия форум ще го потвърди!Много добре знаеш,че аз като пиша за излет,нито се правя на голям рибар,нито искам похвали,винаги казвам къде ходя за да помогна на колегите,доколкото ми е по силите.Все неща,които при вас са точно на обратно.Явно принципите и вижданията ни за риболова са коренно различни.Смятам,че при това положение нито имам какво да науча от хора като вас,нито пък имам голямо желание.Ако това е за вас смисъла на риболова,да сте най-велики,наистина много ви съжалявам!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

maver13 написа:Ако говориш за захранките на филстар - едната мирише на плодове а другата на рибно/трупно брашно. По добре не ги смесвай :roll:
Като един лаик мога ли да попитам ЗАЩО?

Какво ще стане ако ги смеси?
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
6ef4eto
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 14:25

Мнение от 6ef4eto »

[quote="maver13"]Юрка,
Прочети внимателно за разликата между така наречените Fishmeal и другите сладки захранки и ще ти се изясни.

Саше само с четенето ще си останеш.

Юри много си прав трябва де се пробва и тогава да се дават съвети. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Хора, какво се дръгнете пак? Мавъра и Дон Вито дават съвети кое как би трябвало да е, естествено всеки сам си решава какво да използва! Аз бих се вслушал в съветите им :wink: . Има хора, които са "загубили" години в разучаването на всевъзможни съставки и комбинации на захранки. В последния брой на сп."MatchAngler" имаше доста интересна статия за това как W.Raison седи зад Desque по време на риболов и цитирам по памет: "Винаги ми е било интересно да стоя зад риболовци като Деске, понеже е един от главните консултанти във Сенсас, и знае перфектно действието на всяка една съставка във захранаките им!".
Yuri Varbanov написа:...Смятам,че при това положение нито имам какво да науча от хора като вас,нито пък имам голямо желание.Ако това е за вас смисъла на риболова,да сте най-велики,наистина много ви съжалявам!
Юрка давай го и ти полека, никой не се заяжда - а дават съвет на човека :)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

krasimir написа:Хора, какво се дръгнете пак? Мавъра и Дон Вито дават съвети кое как би трябвало да е, естествено всеки сам си решава какво да използва! Аз бих се вслушал в съветите им :wink: . Има хора, които са "загубили" години в разучаването на всевъзможни съставки и комбинации на захранки. В последния брой на сп."MatchAngler" имаше доста интересна статия за това как W.Raison седи зад Desque по време на риболов и цитирам по памет: "Винаги ми е било интересно да стоя зад риболовци като Деске, понеже е един от главните консултанти във Сенсас, и знае перфектно действието на всяка една съставка във захранаките им!".
Yuri Varbanov написа:...Смятам,че при това положение нито имам какво да науча от хора като вас,нито пък имам голямо желание.Ако това е за вас смисъла на риболова,да сте най-велики,наистина много ви съжалявам!
Юрка давай го и ти полека, никой не се заяжда - а дават съвет на човека :)
Краси,айде не се прави на интересен и ти.С теб поне се знаем добре.

А и между другото нито тоя Райсън,нито тоя Деске съм ги чувал,нито ги знам какви са,не ми е пука.Обаче Краси знаеш ли от кой съм се учил?От дядо Спас от Мечкарево и Марин Гидиков.И ти гарантирам,че там където те ще изкарат рибата тия твои двама Сенсасовци само ще седят и ще си бъркат в носа с щеките си.И ти го гарантирам!
Аватар
Don-Vito
Мнения: 425
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 19:27
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Don-Vito »

Няма ли някой да каже на колегата какво да прави или той не е важен :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”