Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
gingerfish
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 18:42
Местоположение: Видин

Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Мнение от gingerfish »

Здравейте колеги,
На пазара има вече всякакви ароматизатори. Предполагам, голяма част от вас имат сериозен опит в употребата им. Лично аз, обаче, изпитвам страх или по-точно несигурност, наистина, не знам от къде да започна с експериментите...
Та, бих ви помолил, споделете опит и наблюдения. Вероятно, основните въпроси биха били приблизително следните:
1. Кога ползваме ароматизатори? Изобщо, нужна ли е упротребата им?
2. Можем ли да предозираме и вместо да привлечем рибата на захранваното петно, напротив да я прогоним?
3. Приблизително, кои са ароматите, които ''работят'' на нашите водоеми? Има ли такива,които са на пазара, но не са удачни за нашите условия?
4. Ако ловим с качествени захранки от типа на Ван Ден Енде, нужно ли е изобщо да добавяме
Както споменах, почти не съм ползвал ароматизатори. Скромният ми опит в това отношение се изчерпва със следното:Преди около две години,пролетта ловях на устието на канал вливащ се в Дунава,излизаше основно каракуда и платика, преобладаващо каракуда. Моята цел бе да ловя повече платики, за целта към захранката (ако не ме лъже паметта, Ванилия тъмна на Филстар) добавях ароматизатор на ''Филстар'', карамел. Наблюденията ми бяха, че се увеличиха процента уловени платики. Макар че, не успях да ловя само платика, но това го отдавам на собствената си нескопосаност :lol:
Ще се радвам да се получи интересна тема, на желаещите да споделят опит, благодаря.
Единствено от нашата култура зависи ще има ли богати на риба водоеми,чиито бряг не прилича на сметище.Нулев толеранс за простаците и бракониерите.
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Мнение от jim_jim_jim »

Наскоро даваха по Хоби един филм на Белополски с Калин/бившия състезател от Видракс/.Калинчо ги скъса само с глина и ароматизатори и някаква проста захранка...по скоро за пълнеж,докато Калоян забърка от най-скъпите захранки и хвана само 2-3 риби а ловяха един до друг.Та се замислям не е ли по-добре да търсим правилните аромати от добавките?Добре ще е да развием темата и да си споделяме кой ароматизатор ни е донесъл досега успехи ,но доказани ,че е от него.Ще почвам и аз експерименти този сезон.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Мнение от Мунчо »

jim_jim_jim написа:...Калинчо ги скъса само с глина и ароматизатори и някаква проста захранка...по скоро за пълнеж,докато Калоян забърка от най-скъпите захранки и хвана само 2-3 риби а ловяха един до друг...
:lol: :lol: :lol:

Явно, колега, си слушал избирателно. ЧОвека си каза, че е сложил за тридесетина лева захранка и за десет - ароматизатор.
Обръщам внимание, само за да напомня известната поговорка, че с трици не се ловят маймуни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Мнение от S_BANKOV »

Мунчо написа:Обръщам внимание, само за да напомня известната поговорка, че с трици не се ловят маймуни...
И шарани с банани :mrgreen:
Аз лично никога не меся животински аромати с растителни или сладникави.
Примерно когато в менюто има гранулирана храна за кучета или котки, не слагам нищо сладко, но пък малко картофено брашно пасва идеално. А ако бъркам бисквити, тахан халва и захар чудесна работа върши пакетче, две десертно нишесте ванилия или какао.
И всичко зависи основно от водоема и рибите в него.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Ароматизаторите, целесъобразност и употреба

Мнение от Paparaka »

Лятно време ароматизаторите работят според мен добре. Но всичко опира до конкретните условия. За шаран - ягода, за платика - канела, за каракуда - лимон.
Пролетта е друго, тогава е въпрос на лична преценка по-скоро. Единственото което мога да кажа със сигурност е, че ароматизатора БИГ ФИШ на ВДЕ не става за нищо. Това са наблюденията ми от състезания. Нямам обяснение, добре си мирише, но е катастрофа!
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”