На какво да ги излъжа?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
ribara71
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 19:11
Местоположение: Раднево Сливен

На какво да ги излъжа?

Мнение от ribara71 »

Отдвана съм си харесал едно водоемче , знаех че там има шаран но никой не беше хващал , по време на хвърлянето на хайвера ,обаче имаше доста добра активност на доста добри риби,проблема е че е доста обрасъл с водорасли и никой не хвърля на вътре ,край брега се търсят каракуди ,та тия шарани там ,незнам каква стръв да им предложа при положение че са пълни диваци ,отделно си търся сонар , да влезна с лодката да намеря чисти места ,та незнам на царевица ли , да я търся ,на друго ще налита каракудата , та за такива нехранени риби какво предлагате?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Aз предлагам да си ловиш каракуди
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=7175

Виж тая тема от шаранджийския форум - условията и водоема ми се струват идентични.
ribara71
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 19:11
Местоположение: Раднево Сливен

Мнение от ribara71 »

Aз предлагам да си ловиш каракуди
Колега , нещо не си разбрал ,не питам какво да ловя ,а на КАКВО да ловя !!!

Благодаря на колегата за линка!
Аватар
Динко Христозов
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 23:32
Местоположение: Кърджали

......

Мнение от Динко Христозов »

Ами над 300 грама каракуда на царевица кълве, а иначе бял червей.Предполагам.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: ......

Мнение от hobby »

Динко Христозов написа:Ами над 300 грама каракуда на царевица кълве, а иначе бял червей.Предполагам.
Аре да четеме преди да пишеме... Човека пита за конкретния водоем при конкретните условия.
Колега, предлагам да използваш една стара и вече позабравена хитринка плуващ монтаж с коричка хляб. За индикатор на кълването служи малко булдо пълнещо се с вода. Влакното не се връзва от двете страни за ушенцата на булдото а се прекарва през тях по два пъти. Не знам дали го обяснявам разбираемо. Така можеш да променяш дължината на онази част от влакното, която е между булдото и куката. Някой използват тройни кукички, но мисля, че и единична ще свърши работа. Хубавото му е, че по тои начин се лови през целия ден, дори в жегите.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”