Тубифекс! Като захранка за зимен риболов?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Тубифекс! Като захранка за зимен риболов?

Мнение от Plat1ka »

Колеги интересува ме дали някой някога е пробвал да използва тази гад за захранка при зимен риболов било то на дупка или при друг вид езерен риболов.

Върти ми се идея за Тубифекс + глина на малки стиски в судените води ? Дали би работило за костур, бабушка, платика и други риби които ловим през зимата?
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Пешо това го намерих и аз но тук пише повече че е подходящ за летните жеги от колкото за ледените води на язовирите. Макар че сега водите още не са ледени ми е чудно дали ще работи но пък какво пречи да се опита. Аз за това питах ако някой вече го е пробвал да сподели дали действа ?
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Станимир »

Предполагам, че го препоръчват за жегите, защото в студена вода тубифекса се навърта на топче и червейчетата хич и нещат да се отделят едно от друго... (друго си е който е гледал декоративни рибки и е съхранявал тубифекс под капеща СТУДЕНА вода :) :) )

С глина не знам как ще се смеси, много е нежен, а и веднага щом усети дъно/тиня около себе си се шмугва там и се заравя, а не излиза...

Може би единствено би могло да се ползва за фидер с тези хранилки с дунапрена вътре и къс повод...
Изображение
Снимката е от
ТАЗИ ТЕМА на колегата IDA за фидерните монтажи.

Поздрави,
Станимир
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Мнение от swilen ss »

Колеги колко върви като цена тоя тубифекс, защото аз си мисля, че никак не е ефтин/може и да си лъжа/, за да го слагаме в захранката, а и не е ли по-лесно да си накълцаме земен или торен червеи.
catch and release - за да има и утре какво да ловим
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

swilen ss написа:Колеги колко върви като цена тоя тубифекс, защото аз си мисля, че никак не е ефтин/може и да си лъжа/, за да го слагаме в захранката, а и не е ли по-лесно да си накълцаме земен или торен червеи.
Колега както всяко нещо в магазина и тубифекса е скъп. Понеже някой ходи да го вади, да ги мие, да го пакетира и да го продава.

Но ако имаш възможност да си вадиш торен червей, да си въдиш бял и жъладов червей, да събираш земен червей и да ловиш червенки и тубифекс можеш да си позволиш да го ползваш в захранките :) Всичко ми стъпва на не повече от 0.50 ст на килограм. Червенките на 500 броя :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Станимире то те са много хубави тия хранилки ама аз с фидера съм на вие :) Мен идеята ми беше да го ползвам с глина на прах като тубифекса да е повече от глината за песачливо дъно на което да ловя бабушки и платики. Но сега като се замисля турдно ще го ударжа да не се зарови в тинята !
ribar1
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 11:19
Местоположение: SOFIA

Re: Тубифекс! Като захранка за зимен риболов?

Мнение от ribar1 »

Plat1ka написа:Колеги интересува ме дали някой някога е пробвал да използва тази гад за захранка при зимен риболов било то на дупка или при друг вид езерен риболов.

Върти ми се идея за Тубифекс + глина на малки стиски в судените води ? Дали би работило за костур, бабушка, платика и други риби които ловим през зимата?
тубифекса става веднага на топка и не е много удачен не е като фуила да се разделя това му е големия недостатък на тубифекса
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Да ви кажа и аз за тубифекса. С това животно съм си вадел доста прилични парички през студентството си. Тогава бе доста скъп. В момента едровата цена последно от лятото бе 6-8 лв за буркан от компот. Лошото е, че не винаги го има в наличност.
От опит знам, че фуила не може да се замени с тубифекс. Въпреки всичко за бърз риболов на костур става перфектно.
Проблема при употребата му е, че много бързо се събира на топка в глината, а попаднал на дъното се забива в него и не винаги остава на същото място. За целта, аз лично първо го накълцвам с нож в/у дъсчица на едро, после го обърквам с много леко овлажнена пръст. Ако го объркате с глина ще стане на топки кал. Когато се смеси с пръста, леко се претрива с две ръце. След това добавям глина и отново смесвам добре. По този начин стиските не стават толкова лепкави. По време на риболов, ако все пак на места червеите се съберат- с тройната ножичка пръскам коалицията :lol: и отново разбърквам. В заключение искам да потвърдя, както всяка друга стръв, така и тубифекса не е ключ към задължителен успех. Винаги може да се използва и нямя да навреди в случаите когато има нужда от"прясно месо" в подхранката. Пропуснах да спомена, че кръвта от нарязването също се използва за доовлажняване.
Пожелавам успех на всички , дано съм бил полезен! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

5лв буркана е при нас.Пробвал съм по метода на Доктора.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Мнение от kuzmich »

а при нас 2лв чашка от кафе - в софия
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

butnik написа:5лв буркана е при нас.Пробвал съм по метода на Доктора.
А резултата какъв е бил ?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Хващах доста прилични количества перки,но и сезона беше такъв,че не мога да потвърдя на 100% дали ефекта е бил по-голям или храната е изиграла роля.Миналата есен на същото място ловихме с Локала и още няколко познати,от предния ден имах останал фуил с глина,рибата беше строена пред нас,а кълванетата бяха много капризни,щом сме ловили с плувки 0.2гр с метални антени на 4м дълбочина.
Идеята с тубифекса ще я пробвам отново другата седмица и ако има резултат ще се похваля.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”