Захранване на РЕКА

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Yuri Varbanov написа:
toko написа:Или мозайка и лепило и ти дреме колко е дълбок вира.
:!: :idea: :!:
Белки + дребна мозайка + лепило ... красота!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Друго, което е практично,разбира се,ако има възможност за него е да храниш на няколко места.Идеята е да храниш с тежка захранка на основното място,където смяташ да изтичаш, а отвреме-навреме да стреляш по някоя и друга прашка червеи било малко до някое паднало дърво,подмол или обръщане на течението.В случаи,когато риболова на избраното място не тръгне или спре,да имаш резервен вариант.Често съм спасявал излети по този начин,основно с кефали.
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Здравейте колеги, за много години!
За да не отварям нова тема, а и си мисля че това може да е допълнение към тази.
Имам следното питане. В събота ще ходя на една рекичка, която е много богата на кленове - от 100 гр до 2 кг, и червеноперки.
Имам купена една захранка за червеноперки 2.5 кг. Чудя се с какво, как и колко да я забъркам, така че да си наловя доволно количество червеноперки и кленчета. Миналата седмица, без захранка успях да хвана на същото място червеноперка, около 300 гр. Брега е сравнително равен, вирчето е широко около 10-на метра, има много засечки по дъното. Течението е доста силно. Водата е сравнително чиста, но сега е мътна.
Предната седмица лових с мачов прът и плувка тип близалка 6 грама. Утежнение - гердан. Мисля да повторя със същата пръчка, но ще сложа по-малка плувка - близалка, може би 2 или 4 грама, в зависимост от бързината на течението. Според мен най-добрата жива стръв в момента си остават торният и земен червей.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Без да претендирам за голям кадър, мисля че трябва да започнеш с лепен бял червей, и после със захранка ако се налага, че може да си заминат кленовете ако набухаш захранката отначало! И не забравяй да сложиш и глина в захранката /цвят според дъното/
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

хм, интересното е, че забелязвам че тамошните кленове и червеноперки предпочитат торен и земен червей пред белия...
Ако набухам бели в захранката, тогава ще кълве ли на торен?
И отново наблягам, че става въпрос за река с голямо течение и доста бърза..
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Щом е тъй - глина и кълцан торен/земен.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Да, и аз така мисля да направя. А от някакъв ароматизатор има ли нужда? Има ли опасност да се прехрани червеноперката? Как да знам колко и кога да хвърлям топките?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

С глината няма как да я прехраниш.А кълцания торен е само да я задържиш на място,достатъчно ка то аромат е да постои 15-20 мин с глината след като си го накълцал или да добавиш същият аромат-на Сенсас.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Като говорим само за големи реки,да питам нещо и за малки вадички. Имаме следната ситуация малка рекичка с изравнено корито ,ширина 3-4м,дълбочина 50см,много бистра вода,бързо течение и шавар от една страна,в който е рибата.Аджеба има ли някой идея как евентуално можем да я изкараме рибата през деня от там,а да не чакаме само половин час преди стъмване за кълване. :roll:
rusolov
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 2:07

Мнение от rusolov »

Замислял ли си се, че ако сплескаш малко захранката преди да я хвърлиш ще е по-добре. Тоест няма да я носи течението както топката, е ще я носи, но по-бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”