Течни ароматизатори

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

peshinka написа:Другата седмица евентуално ще ходя на Безден и мисля да пробвам със захранка и глина 1:1 или 2:1. Имах идея да сложа и малко ароматизатор - шоколад, но се колебая
Пеши, за Безден има актуална тема в Риболовни излети, прегледай я. Написали са я едни кадърни в риболова момчета! Като жокер за там - тъмна храна VDE + черна глина Traper 1:1 е добре + коноп и малко шарени пинки вътре и така...Останалото те са го написали!

п.п. и да върнеш рибата обратно, че да хванем и ние следващият път :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
peshinka
Мнения: 322
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 10:43
Местоположение: София, ж.к.Люлин

Мнение от peshinka »

kozeboy написа:
peshinka написа:Другата седмица евентуално ще ходя на Безден и мисля да пробвам със захранка и глина 1:1 или 2:1. Имах идея да сложа и малко ароматизатор - шоколад, но се колебая
Пеши, за Безден има актуална тема в Риболовни излети, прегледай я. Написали са я едни кадърни в риболова момчета! Като жокер за там - тъмна храна VDE + черна глина Traper 1:1 е добре + коноп и малко шарени пинки вътре и така...Останалото те са го написали!

п.п. и да върнеш рибата обратно, че да хванем и ние следващият път :)
Прочетох я темата. :)
Може да те разочаровам, но мисля, ако хвана нещо, да пусна рибата в друг язовир. :)
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Иво,чак не се траеше около теб,че ми се искаше да хукна до най-близката сладкарница.Малко преди този излет на един водоем разбрахме ,че рибите реагират по-добре на аромата отколкото на храната.Как ли-ами само глина с аромат и храна с аромат.На глината аромата беше няколко идеи по-силен и рибите на тази точка на подхранване бяха повече.Ловеше се с щеки на една и съща дистанция и с напълно еднакви линии.Да допълня -в глината имаше някоя друга троха само за "цвят".
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Тази статия я постнах в друга тема, но ще я постна и тук:

http://dox.bg/files/dw?a=ba4e9d8f17

Тук даже, съотношението е 10:1 в полза на глината, а захранката е до толкова, доколкото ароматизатора да се разпредели равномерно после.

п.п. сори че статията е на руски, но съм 100% сигурен че е излизала и в наше списание преди няколко години и с малко ровене... :roll: 8)
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Това е един изпитан микс, като съотношението глина - храна е 2 към 1. Аромата на това Турбо блек е точно на шоколад, а той привлича доста добре бабушките

Изображение

Ей го и резултата. Беше кански студ и бехме с едон от кадърните в риболова момчета :lol: :D

Изображение

Успех в експериментите :!:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
peshinka
Мнения: 322
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 10:43
Местоположение: София, ж.к.Люлин

Мнение от peshinka »

Мерси за инфото. Ще видя какво ще напрая, пък после ще пиша какво е станало. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”