Български захранки

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Публикувай отговор
Fishing Time
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 9:33
Риболов: Риболов да е
Местоположение: Плевен

Re: Български захранки

Мнение от Fishing Time »

parabela написа:пробвайте новите Български захранки Univers и да видим особенно за платика и каракуда
Колега дай някакво инфо за тези захранки.Къде се продават,кой е производителя,прати ми лично съобщение с координатите на производителя(ако ги имаш разбира се).Какви подвизи си имал с тези захранки?
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Български захранки

Мнение от maver13 »

kuzmich написа:аз пробвах два вида захранки на стар фиш XXL едната от която съм страшно доволен е универсалната има невероятно силен аромат и е с добра структора а другата която пробвах и грам неми хареса (най-вероятно заради аромата )е платиката незнам защо са решили аромата да е на анасон или нещо подобно но е силен и тежак аромат нищо опщо с платишки аромат имам чувствоито че изпрати рибите на другият край на водоема :lol:
ако някой има по добро наблюдение над тази серия XXL нека сподели ще му бъда благодарен
Бате, Старфиш XXL не е българска, за протокола само :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Мунчо »

parabela написа:пробвайте новите Български захранки Univers и да видим особенно за платика и каракуда
Има си хас да са я уцелили! Аз съм чувал, че едно от най-големите предизвикателства към производителите на храни било да направят профилирана захранка, привличаща точно кукуруда. От досегашните ми скромни наблюдения знам, че тази на "Сенса" от 5 песос работи отлично. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Български захранки

Мнение от ivelin66 »

На Ван ден Енде Catch работи по-добре от този Сенсас
Team Milo - feel the difference
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Български захранки

Мнение от hypperion »

ivelin66 написа:На Ван ден Енде Catch работи по-добре от този Сенсас
Относително понятие, колега! Някъде може и да работи, някъде не - зависи си от водоема и сезона според мен.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Български захранки

Мнение от maver13 »

ivelin66 написа:На Ван ден Енде Catch работи по-добре от този Сенсас
И двете си събират каракуди и то много добре. Въпроса е коя къде да се ползва - Петко е прав.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Български захранки

Мнение от Plat1ka »

И дали има каракуди изобщо. Че едно време каракудите ги събирах само с хляб и жито :)

ПС: Знам едно място където ни ВДЕ ни Сенса ще ти събере каракуди. :) Обаче ги има. И Сашо го знае.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Български захранки

Мнение от maver13 »

Прав си, дори пролетта да не кълве на тая лятната стръв, според мене стрелба на бели и пинки ще много по-добре от захранка :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Български захранки

Мнение от plwned »

maver13 написа:Прав си, дори пролетта да не кълве на тая лятната стръв, според мене стрелба на бели и пинки ще много по-добре от захранка :wink: :wink:


Ами да и аз да ви кажа честно правих си експерименти.. Единия ден ползвах храна 1 пакет българска (по принцип по-често българска много рядко вносна и ако е вносна доволен съм от " Timar") и 2-3 кила трохи (от Хлебозавода си ги вземам) на другия ден същото само че с червеи замразени да не ми развалят топките и кастери. Според моето крайно виждане има по-добър резултат с червеите което и си е доказано многократно, но мисля че като е чист микса рибата се завърта главно заради миризмата и от чисто любопитство, а като има и "мършичка" се задържа на петното поне така аз го виждам..
Говорещия с рибите !
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Paparaka »

kuzmich написа:аз пробвах два вида захранки на стар фиш XXL едната от която съм страшно доволен е универсалната има невероятно силен аромат и е с добра структора а другата която пробвах и грам неми хареса (най-вероятно заради аромата )е платиката незнам защо са решили аромата да е на анасон или нещо подобно но е силен и тежак аромат нищо опщо с платишки аромат имам чувствоито че изпрати рибите на другият край на водоема :lol:
ако някой има по добро наблюдение над тази серия XXL нека сподели ще му бъда благодарен
Между другото една от храните на VDE за платика също е с аромат на анасон. :)
Храната не е само аромат!
А освен това миналата година извадиха и нова храна за каракуда, която също работи достатъчно добре.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
di_vik
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 12:46

Re: Български захранки

Мнение от di_vik »

Голямо нищене на българските захранки.
Не знам защо се припирате за цената.Сложете себестойност на продукта от чужд производител на който заплатите не са 200лв. ,складово-транспортни разходи да кажем от Франция,мито(до скоро) и прилична пчалба от вносител.Да не забравяме,че и в повечето случаи самата марка увеличава цената(може да е фекалия,но щом е маркова цената е друга).Това е само до склада,я сега вие си избройте стъпките на българските производители и формирайте разликите в цените.
Качеството на захранките е спорен момент.И във вносните има некачествени но те не се внасят и няма как да се пробват и следователно коментират.За българските е обратното,на пазара вече има безброй производители и марки на захранки,че няма как всички да са качаствени,особено ако са на пазара от една година.
От нашите захранки лично аз знам какво има вътре,по лични наблюдения и запознат със съдържанието им до болка.За състава всички сте прави,в повечето захранки има почти едно и също,разликата е в пропорцията на материалите и специфичните компоненти. Не знам защо си мислите,че във вносните няма подобни или същите компоненти,да не мислите,че Сенсас си набавят материали от луната?
За едно ще се съглася,за неправилно забърканата.Не може захранката да се направи като тесто или супа и после да се очаква резултати.

Хайде,че ми омръзна да пиша ,предполагам и на вас да четете.
Наздраве от мен и наслука на всички.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Мунчо »

Донякъде сте прав, колега, обаче е факт, че на пазара има чуждестранни храни с цени, сравними с тези на българските(и дори по-евтини), но даващи много по-добър ефект в риболова. Всички познават продуктите на "Мондиал", "Старбайтс", "Джаксън", "Трапер"...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Български захранки

Мнение от Popeye »

Mуне , на Филстар новата гама 12*3 ли беше некакво такова действие с Омножение по нищо не им отстъпва :D на изброените от теб пробвал съм я и като платика и река и универсал работи добре , но и винаги съм я комбинирал с едно пакетче VdE за всеки случай :D
VIP sux !!!
di_vik
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 12:46

Re: Български захранки

Мнение от di_vik »

Мунчо написа:Донякъде сте прав, колега, обаче е факт, че на пазара има чуждестранни храни с цени, сравними с тези на българските(и дори по-евтини), но даващи много по-добър ефект в риболова. Всички познават продуктите на "Мондиал", "Старбайтс", "Джаксън", "Трапер"...
До сега говорехте,че българските са евтини ,следователно не стават.Изведнъж стана,че има вносни по-евтини от нашите и с по-добри резултати.Следвайки ВАШАТА логика излиза,че не си заслужава да се ползват марковите,след като и най-евтиното на пазара върши работа!
И за уточнение,даже и "постните" трици вършат работа в някой случай.Въпроса е да се нацели в кой момент каква смес да се ползва,от марковите до фуража за прасета :lol: Има и друг момент,когато рибата е в изключително големи количества даже и топка пръст да и хвърлиш , ще налита за да не го изяде друга риба ;) Бе относителна работа,и на мен като ми се пие не подбирам алкохола :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Мунчо »

Моля да ме извините, колега, но никъде не съм дал подобно крайно мнение, че видите ли, "българските са евтини ,следователно не стават". Не е коректно да вадите думите ми от контекста по такъв начин. Казах просто, че има конкурентни по цена захранки на масово предлаганите български, които дават по-добър резултат. Не е нужно човек да бъде специалист, за да види колко по-разнороден е състава им, а дори и подобно впечатление да е субективно, рибите опредлено ги харесват повече.
Аз не съм някакъв хейтър, в последния излет, който споделих във форума, специално упоменах, че ползвах "12Х3" на "Филстар", която ми направи отлично впечатление като състав и органолептични показатели. Риболова беше слаб, но не виня захранката, защото така или иначе при подобен постен излет хванах повече риба от околните риболовци. Има и други български храни, които са прилични, като например "Уника"(особено тъмната река) и "Промикс Специал"(на който обаче за съжаление изчезнаха в небитието червените трохи, миризмата стана по-"брашняна" и структурата като цяло се промени). Не мога да разбера защо българските продукти варират толкова силно в качеството си, или както казват някои колеги "производителите чакат да започнат да се търсят, за да ги развалят", което е жалко. Например в момента споменатата "12Х3" за платика изглежда прекрасно - силна миризма, която не изветрява, голямо количество разноцветни трохи, множество семена и различни по размер гранули...
Вярно е, че и постните трици вършат работа понякога, но също така понякога захранка не е необходима въобще, но според мен не е оправдано да чакаме подобни моменти на рибешко благоволение...
По-горе казахте, че всички производители влагат едни и същи ингредиенти в захранките си, с което съм съгласен. Съгласен съм също с твърдението Ви, че дори и "Сенса" не "си набавят материали от луната". Проблема обаче е там, че те има повтаряемост на процеса, вложените материали и технология за производство, докато у нас наблъскват в триците каквото има под ръка(за справка - упоменатия по-горе "Промикс", напоследък без червени трохи, ароматизатор и още кой знае какво). Ако замениш и без това оскъдното количество семена с още галета, какво по-различно нещо от галета би се получило? Да, основните компомненти на всяка захранка включват бисквита и галета, но докато за масата български захранки това са взаимозаменяеми компоненти с общо название, то в "Сенса" се влагат по няколко вида галети и бисквити, получени от различни изходни материали. И по тази причина техните захранки от определен модел винаги изглеждат по един и същ начин, миришат по един и същ начин и ловят еднакво предсказуемо. А не да се чудят като моя приятел Росен защо "Филстар ванилия с коноп" последния път е откровено жълт, докато винаги си е бил откровено кафяв, или като мен къде са червените трохи на промикса?
По тези причини съм минал основно на "Мондиал" и "Старфиш", или от бюджетния "Сенса" за 5 лв, който разреждам в съотношение до 1:1 с бисквита и галета "Шампион" и пак се представя превъзходно. Но винаги съм отворен за всякакви експерименти - аз съм любознателен и любопитен човек, бих казал и обективен. Бих пробвал и продуктите на "Шампион", но за съжаление те не се предлагат при нас(освен бисквитите и галетата, които ме удовлетворяват напълно).
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”