Български захранки

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Публикувай отговор
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Български захранки

Мнение от maver13 »

Всички захранки са на една и съща основа - галетка :lol: :lol: Във всичките и разновидности - основно хлебна (Сенса ползват неколко вида хляб), бисквитена, галета от секви сладкиши и кори от хляб. Тука нема философия никаква - просто франсетата имат 100 вида хляб т.е. 100 вида различна галета, номера е да е ПРЕСНА!! После в зависимост от рибата за която е предназначена храната се добавят............добавки :lol: Е тука, колеги е философията :wink: :wink: И нямам предвид оцветителите и ароматизаторите. Имам предвид ония хилади видове семена, специални цветни трошици, пресно царевично или слънчогледово кюспе, кокос, меласа, фастъци, подправки, та дори и специален пясък (който е ползвал сенса за бабушки знае за кво иде реч) итн. И накрая като добавим и боя и ароматизатор и те ти готова храна. Та сега сещате ли се защо едни храни работят а други - не. Та както е видно, некой път не иде реч и за пари даже. Просто си требе традиция в производството, от там закупуване на големи количества матрял, за да е Киро на кярия, от там некви хора да тестват и да казват - това да, това не и накрая един голям пазар, за да има и трайна файда от целата работа. Ми ситуацията в БГ не отговара, ама никак на тези последните уловия. Как да се произведе нещо хем не скъпо, хем качествено при това гаражно производство. Съставките скъпи, клиентите бедни, и кво праим - ми повечко галетка и млян кукурузец, а ония които дръзнаха да напраат БГ храни с повече от 3 компонента - е сега нека си ги продават по 4.60 като един пакет Сенса е 5.00. Тва е моето виждане по въпроса. Може и да не съм прав и не ангажирам никого с мнението си!!
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Български захранки

Мнение от HristoNN »

Незнам да ли вършат работа българските захранки, но лично аз ползвам захранки на Traper и съм си много доволен. Но последните седмици (поради липса на доставка в моя град) ползвам една българска захранка микс от шоколад, ягода, ванилия, мед, карамел и рибите си я харесват доста. Незнам каква е захранката, защото я сипват от едни прозрачни чували без никакъв надпис по тях. Цената и е 2,60лв. за килограм.
traper
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 23:21

Re: Български захранки

Мнение от traper »

Колеги,системата е прецакана.Основният проблем е,че рибата силно намаля,като количество и видово разнообразие.,,Гръбнака,,-основата на всички захранки е ,като сиамските близнаци-един и същ.Включително и вносните-това го знам-конкретно за захранките на Ван ден Енде и Мусела -точно от устата на Ян ван Шендел-единият от известните световни шампиони по спортен риболов и до някое време съдружник на сънародника му Ван ден Енде.Преди 15 години създавах културата за ползване на готови захранки-говорим за захранките ,,ЕСТИ,,Много бързо се появиха конкурентни и козметични артикули.Та идеята ми от тук нататък е да дам малко светлина относно състав и начин на ползване на захранките,така,че да не давате излишни пари за щурави боклуци,вярвайки във шеметни успехи.Успеха идва със въображението и уменията на всеки един рибар, а не със ароматите банан ,шокобан,скопекс и на баба му хфърчилото
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Български захранки

Мнение от Коце »

traper написа:Преди 15 години създавах културата за ползване на готови захранки-говорим за захранките ,,ЕСТИ,,Много бързо се появиха конкурентни и козметични артикули.Та идеята ми от тук нататък е да дам малко светлина относно състав и начин на ползване на захранките,така,че да не давате излишни пари за щурави боклуци,вярвайки във шеметни успехи.Успеха идва със въображението и уменията на всеки един рибар, а не със ароматите банан ,шокобан,скопекс и на баба му хфърчилото
Целите сме в слух!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Български захранки

Мнение от butnik »

То Белгия от Холандия не е далеч,що пък да не са сънародници.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Български захранки

Мнение от ivelin66 »

Колега traper въпроса с културата е лесно решим.Правиш франчайзинг на Sensas,обаче ползваш български труд и режийни,български материали и си готов.Ако полския вариант на Sensas струва 5 лв по магазините,значи българският трябва да е около 3.5 лв за кг.И културата ще си дойде сама
Team Milo - feel the difference
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Мунчо »

То пък една култура за ползване със захранки "Ести"... Не знам в каква степен всичко зависи само от риболовеца(в някаква -без никакво съмнение), обаче съм си бил свидетел, как със захранка "Сенса" съм хващал повече риба от околните, абстрахирайки се от риболовни умения и въображение.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
insis
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 19:36

Re: Български захранки

Мнение от insis »

Много добри
~0.75 ст /кг http://www.zoohraninvest.eu/new/images/ ... er-2-1.jpg
~+0.55ст/кг http://www.zoohraninvest.eu/new/index.p ... 88&lang=bg
малко добавени магийки и захранка под 1 лев/кг`~
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Български захранки

Мнение от topsoft »

Мунчо написа:То пък една култура за ползване със захранки "Ести"... Не знам в каква степен всичко зависи само от риболовеца(в някаква -без никакво съмнение), обаче съм си бил свидетел, как със захранка "Сенса" съм хващал повече риба от околните, абстрахирайки се от риболовни умения и въображение.
Това обаче, при положение, че рибата е там и се храни, само тогава хубавата храна ти дава предимство, ако я няма и не яде и сенса и българска - се тая!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Български захранки

Мнение от Мунчо »

Е, то по тази логика сме обречени на живот в постоянни блянове, да я уцелим кога се храни, за да ловим така или иначе, благодарение на рибешкия кеф. Факт е, че ако рибата не иска да яде, много по-голям е шанса да я подтикнем да сложи нещо в уста с качествена храна, а не с ярма(не непременно "Сенса" или "ВДЕ").
Има една категория "риболовци", които по съвсем прозаични причнин не ловят, за разлика от останалите, и накрая дълбокомислено и снизходително заключват "Абе тя рибата ако си кълве - кълве!" или "Едно време само с корда 0.10 ловяхте и дядовците ви все захранка хвърляха"... Обаче всеки си решава сам дали ще лови, или ще наблегне на схоластиката. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Български захранки

Мнение от Коце »

topsoft написа:Това обаче, при положение, че рибата е там и се храни, само тогава хубавата храна ти дава предимство, ако я няма и не яде и сенса и българска - се тая!
Колега, аз преяла каракуда не съм вуждал, но знам, че всички обичат жито... :!:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Български захранки

Мнение от jagger1 »

За БГ захранките: Зависи. Най-важното е да са пресни. Другото, което правя е, да ги дооблагородя, т.е. да им добавя мои си смески (когато ги използвам захранките). Принципно, аз сам си правя захранките, но понякога ми се налага да използвам и готови. Чуждите няма да ги коментирам, защото темата е за БГ захранки. Та зависи, пак казвам, дали са пресни и още нещо - зависи от партидата. Това съм забелязал до този момент. Иначе, на мен ми вършат работа. Не съм привърженик на Гол след Гол. Обичам да имам паузи и за релакс, т.е. да се насладя по време на риболова и на една биричка, и на една цигарка, и на красивата гледка, та гол след гол не ми е в руболовната кръв. По тази причина БГ захранките ме задоволяват лично мен (когато ме мързи да си направя сам). Просто им добавям по някой и друг компонент от сорта на царевично брашно, нишесте, мед, кюспе, ленено семе, шоколадче, кориандърче, доматче, ванилийка, кафе, конопче, ягодка, бисквитки,таханче .... Е, от целия този бъркоч, естествено слагам според зависи, т.е. според момента и условията, според сезона - подбрано. Към забърканата захранка, вече по желание - жито, царевица, грах, кус-кус, ориз, леща, бял, кълцан торен .... Имам си и няколко тайни съставки.
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Re: Български захранки

Мнение от kuzmich »

аз пробвах два вида захранки на стар фиш XXL едната от която съм страшно доволен е универсалната има невероятно силен аромат и е с добра структора а другата която пробвах и грам неми хареса (най-вероятно заради аромата )е платиката незнам защо са решили аромата да е на анасон или нещо подобно но е силен и тежак аромат нищо опщо с платишки аромат имам чувствоито че изпрати рибите на другият край на водоема :lol:
ако някой има по добро наблюдение над тази серия XXL нека сподели ще му бъда благодарен
armani
Мнения: 212
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 19:52

Re: Български захранки

Мнение от armani »

аз съм пробвал за река.Събра добро количество мрени и няколко скобара
parabela
Търговец
Мнения: 222
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 22:37
Местоположение: Нова Загора

Re: Български захранки

Мнение от parabela »

пробвайте новите Български захранки Univers и да видим особенно за платика и каракуда
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”