Захранка за каракуди :)

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
colorado
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 0:00
Местоположение: Свищов

Re: ЗАХРАНКА ЗА ЕДРА КАРАКУДА . ДАИТЕ СЪВЕТ КОЛЕГИ

Мнение от colorado »

жито с канела
риболова на фидер е много ефективен
на пружина с качамак
на царевица
;)
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: ЗАХРАНКА ЗА ЕДРА КАРАКУДА . ДАИТЕ СЪВЕТ КОЛЕГИ

Мнение от Pol™ »

Царевичка - консерва или млечна. Не по много - на половин час по прашка, без първоначално сериозно захранване.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: ЗАХРАНКА ЗА ЕДРА КАРАКУДА . ДАИТЕ СЪВЕТ КОЛЕГИ

Мнение от waglerbg »

georgi88 написа:Здравейте искам да попитам за захранка на едра каракуда как да си напражя :roll: само дребни кълвт . кажете ми някаква сполучлива за едри каракуди . моля ви :fish1:
Пробвай с голяма стръв :!: Примерно цяло зърно царевица или няколко на косъм :idea: :fish1:
...read between the lines...
colorado
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 0:00
Местоположение: Свищов

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от colorado »

царевицата дава отличен резултат като най-добра според мен е тази за варене. тъй като още не и е дошло времето става и тази от консерва. някои вадят част от царевицата или дори цялата консерва като махат сока и я слагат в кесийка в хладилника за ден-два.
пък и царевицата отсява бая дребосък... ;)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от Коце »

В Била - големи консерви Clever - едра, здрава, евтина! Не е като ония цацарки на Бондюел!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от waglerbg »

Коце написа:В Била - големи консерви Clever - едра, здрава, евтина! .......
(леко в страни .....) Пo една или друга причина в малките кутии излиза по-ефтино а си е и по- удобно
...read between the lines...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от Коце »

А изначално си обичам да ловя каракуди и шарани и винаги нося доволно количество жито и царевица, с които започвам риболова. Пък ако не сработят вече хвърлям и захранка, или ги поръсвам със сухи ароматизатори.
Примерно онзи ден на Белопопци започнах само със зърно - не стана. Забърках храна за каракуди - беше им слаб аромата. След това добавих в храната и аромат на ягода и нещата се наредиха!
Рядко започвам риболов на каракуда с много и силно ароматна храна, защото няколко пъти това ми е изигравало лош номер. Имам един риболов на 8-9 кила каракуди и 4 шарана само с 2 шепи жито за захранка и стръв. Всичко е според водоема.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Тома37
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 17:56

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от Тома37 »

Коце написа:А изначално си обичам да ловя каракуди и шарани и винаги нося доволно количество жито и царевица, с които започвам риболова. Пък ако не сработят вече хвърлям и захранка, или ги поръсвам със сухи ароматизатори.
Примерно онзи ден на Белопопци започнах само със зърно - не стана. Забърках храна за каракуди - беше им слаб аромата. След това добавих в храната и аромат на ягода и нещата се наредиха!
Рядко започвам риболов на каракуда с много и силно ароматна храна, защото няколко пъти това ми е изигравало лош номер. Имам един риболов на 8-9 кила каракуди и 4 шарана само с 2 шепи жито за захранка и стръв. Всичко е според водоема.
Браво! :) Единственото което не разбрах (ако не е тайна де) е каква захранка си забъркал, защото и аз смятам да утре да се пробвам на едно язовирче :fish1: и се чудя ква храна да направя ;).

П.П. Търси се основно каракуда шаран е почти абсурд да излезе :)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от Коце »

Тома37 написа:Браво! :) Единственото което не разбрах (ако не е тайна де) е каква захранка си забъркал, защото и аз смятам да утре да се пробвам на едно язовирче :fish1: и се чудя ква храна да направя ;).

П.П. Търси се основно каракуда шаран е почти абсурд да излезе :)
Има няколко специализирани захранки за каракуда - Сенсас, ВДЕ. Като цяло наподобяват шаранските, с едри частици. Добавям и мляно кюспе, зърна, ТТХ и други. Прави ми впечатление, че захранките само за каракуда са с керемиден цвят и остра миризма...ама пък кълве мамка му!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
colorado
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 0:00
Местоположение: Свищов

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от colorado »

По добре не слагай кюспе защото събира дребосъка. Иначе добре си направил... сух или течен аромат и чешиииииии... ;)
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от S_BANKOV »

Прясно изпечен и смлян слънчоглед, накиснат и изчеден хляб, смесен със сух за да стане по плътна захранка и пакетче две чесън на прах. Става и за фидер, става и за пружина, става и за куката всичко зависи от консистенцията която докарате. Ако го измесите вкъщи го завивате в парцал до водоема и всичко е ОК.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
васил стоев
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 22:06
Риболов: На плувка и спининг.По-рядко на дъно

Re: Захранка за каракуди :)

Мнение от васил стоев »

Както е казал и колегата сложи чесън на прах в захранката ,сложи я в хладилника за един ден и захрани мястото .Може и да мине известно време докато се съберат,но тази захранка освен каракудите ще подлуди и шараните и ще кълват като невидели.Наслука :fish1:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”