Как се лови нахранена риба???

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
K.Mitow
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 9:12
Риболов: Carp & Match

Как се лови нахранена риба???

Мнение от K.Mitow »

В софия се намира водоем богат на риба и храна. Тъй като е одобен за риболов след работа , водоемът е обект на постоянен риболов. Възможно ли е да се лови риба ( и на каква стръв) при положение че всички рибари (които са десетки) денонощно захранват в огромни количества. Водоемът е едно огромно хранително петно. :(
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от outsider »

Изключително интересен случай , колега... :roll: :roll: Интересно ми е , голям ли е водоема , и наистина ли е много рибата? В малки водоеми съществува реалната опасност от натрупване на неизядена захранка , която се вкисва , влошава качеството на водата , и дори причинява мор. По тази причина по английските платени гьолове захранката е забранена. :idea:
Все пак , ако има толкова риба , че да изяжда всичко , се връщаме в изходна позиция: тя не е гладна , но сигурно се събира като чуе шума от тoпките.(За каква риба говорим?) Оттук нататък може би много концентрирано подаване - къп , ако ловиш на щека , на малки количества жива стръв - бял , или накълцан торен , сигурно ще ти позволят да хванеш някоя риба , но едва ли ще става дума за рекорден улов. Разбира се , след като не познавам гьола и не знам какво се лови там , може и да приказвам пълни глупости :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
K.Mitow
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 9:12
Риболов: Carp & Match

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от K.Mitow »

благодаря ти за отделеното време. Езерото е пълно с шаран и каракуда, костури,кленове , щуки, сомове, чувал съм дори за бяла риба (не съм виждал с очите си). Езерото е наистина малко и количеството риба е добро,но водораслите също са много . ловя предимно на дъно, опитвал съм на мач, но успех няма ..
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от outsider »

Ясно. Това че нямаш успех с мача може да се дължи на един милион причини , и понеже неизвестните са много , няма да се задълбавам в тая посока. На дъно ще рече фидер , или търсиш шараните целенасочено? ( Топчета и т.н?)Ако е фидер , може би си струва да опиташ нещо , което дразни рибата , но не я храни - примерно някаква много мътеща пръст ,от типа на Terre de Somme + Литу , с добавка на ароматизатор , и по два-три бели и четири-пет зърна царевица червея във всяка хранилка. Колкото и да не е гладна , има ли на дъното облак мътилка , рибата ще се събере , и ако храната е много малко , ще се "сбият" за нея. :) Аз сигурно бих опитал и с мача за клен в такава ситуация - с малки топчета (колкото лешник) слепен бял червей.Така или иначе , в такава ситуация колкото и малко риба да хванеш , си е подвиг :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Коце »

Колега, ако говориш за 777 първо опознай собствениците и методите им и после говори, че имало много риба...пък не кълвяла... :lol: Ако не съм прав ме поправи. Аз мисля, че около София ако има риба ще я хванем, ти как мислиш?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Lyusien
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Авг 10, 2011 20:28

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Lyusien »

Коце написа:Колега, ако говориш за 777 първо опознай собствениците и методите им и после говори, че имало много риба...пък не кълвяла... :lol: Ако не съм прав ме поправи. Аз мисля, че около София ако има риба ще я хванем, ти как мислиш?
Абе май говори за селския с баятите таранки :lol: :lol: :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от jagger1 »

По заглавието на темата: "Как се лови нахранена риба???":
Ами отговорът е един: С вилица и лимонче - бодеш с вилицата, глътка биричка, бодеш с вилицата, глътка биричка .... :lol:

А сега по- сериозно. Ами колега, защо я храните толкова тази риба бе хора? Оставете я да поогладнее, пък тогава - я на щека, я на фидер, я на мач, я на ... абе, кой с каквото се чувства най-комфортно. Ами не хвърляйте захранка, като е нахранена. Да огладнее, пък тогава. То и на мен да ми набута някой пред устата пържоли, когато съм преял и аз няма да ги погледна. Ама я да ми набута пържолката пред устата, като поугладнея.... :wink:

Иначе, щом е толкова много - както писах по-горе, с вилица и биричка в ръка. Това е най-сигурно за сита риба. (имам предвид метода на чинията, а не бракониерската "вилица").
K.Mitow
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 9:12
Риболов: Carp & Match

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от K.Mitow »

водоемът е държавен и всички хранят като за последно. Съмнявам се че аз мога да променя това. Има "професионалисти" с които не можеш да спориш. Онзи ден един колега ползваше плетено 0.50 на фидер и обичайните кофи захранки.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Коце »

Lyusien написа:
Коце написа:Колега, ако говориш за 777 първо опознай собствениците и методите им и после говори, че имало много риба...пък не кълвяла... :lol: Ако не съм прав ме поправи. Аз мисля, че около София ако има риба ще я хванем, ти как мислиш?
Абе май говори за селския с баятите таранки :lol: :lol: :lol:
Ма не бе - виж: Езерото е пълно с шаран и каракуда, костури,кленове , щуки, сомове, чувал съм дори за бяла риба (не съм виждал с очите си). Езерото е наистина малко и количеството риба е добро,но водораслите също са много.

Според мен всички тези изброени риби живеят в един своеобразен стрес, на тясно, и само се дебнат някоя да не изяде повече от останалите и изобщо не им е до кълване!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Мунчо »

Според мен, нахранена риба се лови тегаво...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Kvasbarabas
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 0:34
Местоположение: София

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Kvasbarabas »

Единственото, което ми хрумна е да обиколиш въпросният водоем и да видиш на какво ловят.
Залагаш на тази стръв, на която хващат и избягваш другите, на които не пипа. Всъщност най-добре е да се пробва на нещо, на което никой не лови. Може и местно същество от покрайнините или акваторията на самият водоем...
От скромният ми опит, който имам, съм забелязал, че нахранената риба предпочита най-простата храна или пък най-екзотичната... общо взето налита на крайности...
K.Mitow
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 9:12
Риболов: Carp & Match

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от K.Mitow »

opitah nai golqmata glupost koqto uspqh da izmislq - duvchasht bonbon s vkus na qgoda.. opredeleno imah po dobur rezultat ot ostanalite ribari . Nemojah da povqrvam ... opitval sum s proteinovi top4eta s razli4ni aromati no ribata ne pipa .
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от sleepwalker »

Щом има хищник, пробвай на рибка. На такъв водоем може и шаран да ти удари, нерядко рибите кълват само и единствено на рибки и не поглеждат другата стръв.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от nkolev »

А сега сериозно. Съмнявам се в това да има толкова много риба, колкото звучи по описанието.
1. При наистина много риба, обикновено водораслите са сравнително малко и на туфички или само пояс около брега.
2. Държавен водоем със свободен достъп и много риба, не много видове а в голямо количество, просто не вярвам да съществува в опосканата ни страна.
3. Посещаван от много хора - като знаем колко хора пускат маломерките обратно, и колко се съобразяват с количеството за в къщи???
Най-вероятно рибата не е чак толкова много, най-вероятно е стресирана от въдичарската преса и най-вероятно е прехранена от безразборното изсипване на големи количества, не винаги качествена храна - защото "който рани той ши фани".
НДК
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Как се лови нахранена риба???

Мнение от Коце »

Колегата ако каже водоема ще помогнем...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”