Изпънат бял червей?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Изпънат бял червей?

Мнение от danuca6 »

Знам че трябва да се замразят, но как точно и колко могат да стоят в този "режим" :)))?
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от Венелин Радушев »

Времето не е твой враг, в този случай. Мога да ти кажа, аз как процедирам. Почиствам ги от стърготините, пълня ги в половинки бутилки от минерална вода и в фризера зо минимум 4-5 дни.
Бързо, лесно, чисто...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от steaven »

Слагаш червеите в найлонов плик,притискаш,обезвъздушаваш и звързваш,да няма достъп на кислород. Зимно време така са живи до 48 часа,лятно време ако е топло са достатъчни 5-6 часа,да се изпънат и тогава ги слагаш във фризера.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от Венелин Радушев »

steaven написа:Слагаш червеите в найлонов плик,притискаш,обезвъздушаваш и звързваш,да няма достъп на кислород. Зимно време така са живи до 48 часа,лятно време ако е топло са достатъчни 5-6 часа,да се изпънат и тогава ги слагаш във фризера.
Какво те кара да ги умъртвиш преди да ги замръзиш?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от steaven »

Не ги умъртвяваш,просто,като няма кислород,изпадат в хибернейшън :mrgreen: изпъват се и немърдат,ако отвориш торбичката,за 2 часа се съживяват. Пролетта ,като ходя за по една седмица,по този начин ги държа живи ,през два дена ги вадя да подишат и отделям само нужната доза,за деня,иначе стават на какавиди.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от Paparaka »

Мисля, че замръзяването не е най-добрия начин, поне според братята англичани, а те мисля знаят за какво става дума :wink:
Не ми се рови за статия, но ще ви преразкажа, това, което съм чел и видял с очите си.

Най-добрият начин е да се УДАВЯТ. Т.е. Слагаш ги в топла вода, повтарям ТОПЛА, не вряла и ги оставяш в кофата. На сутринта са готови. По този начин запазват естествения си цвят.

Другият начин е да ги попарите, но трябва внимателно. Водата да е гореща, но не вряла. Защото иначе червея побелява и става като гумен. Затова след като ги полеете с гореща вода, веднага след това я изхвърляте и сипвате студена.

Това са двата най-добри начина за изпъване на бял червей. Аз лично със замразяването съм имал проблеми. Все ми се размърдват като се свестят и после пукат топките.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от jim_jim_jim »

Paparaka написа:Мисля, че замръзяването не е най-добрия начин, поне според братята англичани,
Винаги съм ги замразявал във фризера.После нито един не се размърдва.Ще ми е интересно причината ,която имат предвид англичаните.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от Венелин Радушев »

Paparaka написа: Това са двата най-добри начина за изпъване на бял червей. Аз лично със замразяването съм имал проблеми. Все ми се размърдват като се свестят и после пукат топките.
Ако са били замръзени по-малко от 4-5 дена, с всеки ден по-малко ще имаш все повече и повече "възкресенци". Иначе нито цвят, нито каквото и да е си губят. Но съм съгласен, че замръзяването не е вариант ако ти трябват от днес за утре, тогава ги попарвам. А с давенето, след 10 часа в бутилка пълна с вода 3/4 се съживиха.
Мисля, че е от изключителна важност, кой точно от "братята англичани" го казва това...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от outsider »

Не забравяйте и "испанския" вариант - ръгате ги в найлонова торбичка , вързвате я здраво , и я оставяте на слънце за един час (вИспания - за десет минути :mrgreen: )Приложимо е само през лятото , естествено , обаче най-добрия изпънат червей се получава именно така , не се сварява както с горещата вода , нито почернява като замразения. :idea:
Естествено , англичаните от тая работа хабер си нямат - къде да видят слънце , горките :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от topsoft »

Колеги, искам да пробвам да "удавя" червейте, колко време е необходимо за процедурата и след като ги удавя, как да ги съхраня?

Идеята ми е следната: слагам ги тая вечер, предполагам до утре вечер ще са се удавили, как да ги съхраня до слдващия ден (най-вероятно в хладилника ), а и през целия риболов?
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от Doktor-5 »

Гъди, гъди гугткоооо!
Що не ме пита на Копринка? :D
Слагаш в полиетиленово пликче, вадиш въздуха и в хладилната чанта. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Изпънат бял червей?

Мнение от topsoft »

Doktor-5 написа:Гъди, гъди гугткоооо!
Що не ме пита на Копринка? :D
Слагаш в полиетиленово пликче, вадиш въздуха и в хладилната чанта. :D

А докторе, не тъй, аз от де да знам на Копринка, че ще ми се доще да давя червей :)

Желанието ми беше специално да ги удавя за проба, направих го в петъка - стана супер, пак ще ги давя при нужда!!!

Запазват си цвета и формата, не чернеят след 7-8 часа на водоема както замразените, абе за речни цели става идеално!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”