Пресяване с сито

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Пресяване с сито

Мнение от zariben »

Здравейте колеги.Искам да попитам колко милиметра трябва да са отворите на ситото за пресяване на захранката и дали ако търся по-едри риби екземпляри ,трябва след това да сложа едрите частици,които не са минали през ситото отново в захранката.Имам сито с отвори 3 милиметра , но с него трудно успявам да пресея каквото и да било.Благодаря Ви предварително за коментарите.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Пресяване с сито

Мнение от ЖоретО »

Ако под едри частички имаш предвид- царевица, пелети и т.н.- определено трябва да ги добавиш отново. Но попринцип захранката се пресява, за да не съдържа "бучки"- това е целта.
AK 47
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Фев 05, 2012 20:08
Риболов: риболов на леко и на тежко

Re: Пресяване с сито

Мнение от AK 47 »

И да вкараш въздух в нея.
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Re: Пресяване с сито

Мнение от zariben »

ЖоретО написа:Ако под едри частички имаш предвид- царевица, пелети и т.н.- определено трябва да ги добавиш отново. Но попринцип захранката се пресява, за да не съдържа "бучки"- това е целта.
Благодаря, за бучките и за равномерното овлажняване бях прочел в други теми.Не бях сигурен за едрите частици, да не би да се прехрани рибата.

П.П. Благодаря за бързите отговори.Много неща не знам, но пък не ме е срам да питам.Смятам че е по-правилно да се вземе каквото може от по-опитните риболовци като информация и да се надгражда върху него.Не е нужно да преоткривам топлата вода.Така че ако за напред задавам много въпроси , не ми се сърдете :) Всичко е в интерес на нашето любимо хоби.

Поздрави:Николай
I.DIM.
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 19:21
Риболов: На мач, а на есен спининг

Re: Пресяване с сито

Мнение от I.DIM. »

Колега ако ще ловиш дребни риби , изхвърли това което остава в ситото. Ако са едри,го добави пак в храната.
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Re: Пресяване с сито

Мнение от zariben »

Да, по принцип ловя на плувка на Копринка или на Жребеца и рибите са от 150 до 300 грама(каракуда,червеноперка,платичка).Малки са и ще изхвърлям това което е в ситито.
Да не отварям нова тема да попитам:Наскоро смлях малко храна.Ситото на фуражомелката ми беше малко едро.Около 4мм. отворите.Грешно ли е ако храната си я преситя суха със ситото което имам(3мм отвори), на сухо и после вече да си я пакетирам в пакетчета от по 2 кг.По-дребната храна пие повече вода и сякаш работи по-добре в водата.Благодаря предварително.
I.DIM.
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 19:21
Риболов: На мач, а на есен спининг

Re: Пресяване с сито

Мнение от I.DIM. »

Не е грешно да се пресява храната и на сухо за да стане по фина,но в момента на Копринка рибата се храни доста добре, може да ловиш дори без да пресяваш храната.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”