Домашна захранка за мирни риби през лятото

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от КАЯ »

Milovan Davidov написа:...кореспондират с особеностите на водоема и годишния сезон... да са настроени за вида на съответната риба, чието улавяне целим.
Да де, нали това е питането на колегата. Кое как влияе и за какво се слага.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от Златев »

TachkoT написа:Канелата за баби ли я ползваш ?
Канелата винаги съм я добавял с цел събиране на платики, но е имала страхотен ефект върху едрата бабушка, ако я има наоколо, де. Платики са ми влизали всички на всичко 3-4.
Добра свръзка правят и ситните трици, ако има откъде да си ги намериш. Стягат много добре захранката и за по-големи дълбочини върши чудесна работа. Поради белия цвят ги отбягвах преди, да не изсветлее твърде захранката, но количеството, което дава нужния ефект е много малко, за да повлия съществено на цвета.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от КАЯ »

Аз от пазара в Подуяне /София/ купувам някакви млени трици, но при мен ефекта е обратен, т.е не стягат, а разрохкват захранката. А и са тъмни на цвят, а не бели. И много леки.Възможно ли е да има различни видове?
Иначе като добавка, вместо галета, или бисквита най-доволен бях от бишкотите. Преди ги намирах бракувани на споменатият пазар, но от 1-2 години не съм ги срещал.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от Златев »

Бишкотите ме заинтригуваха! Мелиш ли ги?
Аз често влагам смлени обикновени вафли с шоколад, ефектът е много добър.
Най вероятно има различни видове трици - пшенични, ечемични, ръж и т.н. От там цвета и качествата им сигурно са различни, а и едрината на самото им мелене сигурно оказва влияние. Колега , с когото ходим заедно, ги набавя отнякъде, част рента или нещо подобно...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от КАЯ »

Тези които ги взимах, може би не са толкова пресни и лесно се претриват през сито. Дори и на ръка да ги стриеш пак става, но остават малки бучки. Явно защото се правят с доста яйца и захар затова имат добър ефект. Пак от същият съм взимал и бракувани вафли. Също добра добавка. И двете слепват захранката особено вафлите.
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от S_BANKOV »

Ето я и моята рецепта,
един пакет БАЗА - 2.5кг.
един пакет царевичен грис - 1.00кг.
един пакет булгур - 0.5кг.
И тука почват хитростите поради факта че имам много злояди котка и бебе :mrgreen:

примерно от котката редовно имам гранули който минават през блендера, за това количество шибвам вътре около 200-300грама.
Бисквитени, бананова, оризова, и всякакви такива каши останали от малкия, както и адаптирано мляко от него слагам не повече от 150-200грама защото по- голямо количество слепва захранката много добре и после става само за река.
Семената от копър ползвани за коликите при бебетата действат чудесно като ароматизатор, особенно смлени.
Задължително една лъжичка сол и една захар. На посоченото количество за основа горе чудесно действат три - четири пакетчета нищесте за крем/ аромат по ваш избор от щанда/ аз ползвам ягода, ванилия, карамел, шоколад.
Още една тайна, жените ядът някакви овесени ядки с аромат на ягода, мисля че са несвита или нещо подобно, едно пакетче от тях стига да ароматизира два три кг. основа.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от zariben »

Да не отварям нова тема: Днес си направих микс от кюспе,царевица,жито,ечемик и т.н. и го прекарах през фуражумелка с сито 3мм.Стори ми се едро и го пуснах втори път.Стана едва ли не на сол.Дали се прекарах с толкова ситна храна или няма да има значение?
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашна захранка за мирни риби през лятото

Мнение от kalinux »

Точно така трябва. Иначе няма да ти работи веднага захранката и няма да ти стяга добре топките. Пък едри частици винаги можеш да добавиш, като ги свариш предварително.
С внимание към детайлите
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”